Açık
Açık

23 Nisan 2018 Pazartesi
   EDİRNE | RÖPORTAJLAR | YAZARLAR | FOTO GALERİ | VİDEO GALAERİ | Reklam | Künye | İletişim
 HABER
“Bilimsel ve laik eğitim için”
Eğitim-Sen Edirne Şubesi Edirne Genç Eğitimciler Komisyonu’nun düzenlediği “Üniversitelerden Okullara Kamusal, Bilimsel Ve Laik Eğitim Mücadelesi Paneli” Edirne Makina Mühendisleri Odası’nda gerçekleştirildi.
16 Nisan 2018, 09:46

 

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Görevlisi BirGün Gazetesi Yazarı  Yrd. Doç. Dr. Güven Gürkan Öztan ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Araştırma Görevlisi KESK Eş Genel Başkanı Aysun Gezen’in konuşmacı olarak katıldığı panelde eğitimin geleceği ve sorunları tartışıldı.

Panelde İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Görevlisi BirGün Gazetesi Yazarı  Yrd. Doç. Dr. Güven Gürkan Öztan, yaptığı konuşmada; “Çocuklarımızın geleceği için daha fazla kapı çalarak daha fazla yüzyüze ilişki kurarak sadece okulların etrafında değil, velilerin bir araya geldiği alanları genişleterek bir strateji izlememiz gerek. Bu şekilde bugünkünden daha büyük bir kitleye erişebileceğimizi düşünüyorum. Herkes çocuğunu korumak ister. Çocuğunu korumanın yolu idare karşısında geri adım atmak değil, seninle birlikte olan velilerle örgütlenmendir, mesajını verebilmek için ciddi somut başarılara ihtiyaç var. Nerede somut başarı elde ettiysek bu başarı daha sonra Türkiye’nin başarısı haline geldi” ifadelerine yer verdi.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Araştırma Görevlisi KESK Eş Genel Başkanı Aysun Gezen ise yaptığı konuşmada;  “Üniversitelerin tamamı toplumdan yalıtılmış durumda. Bu köprüleri yeniden kurmak lazım. Bu köprüleri yeniden kurmak, insanların somut sorunlarına dokunmak gerek. Bu kadar toplumdan yalıtılmış, bu kadar atomize olmuş, aşırı bireycileşmiş ve bencilleşmiş bir toplumda bunu yapmanın imkanı yine de var. Çünkü insanların aynı zamanda ihtiyaç duyduğu şey de bu. Bir diğer mesele de hakikat rejimine karşı bilimsel bilgi üretimine devam etmek meselesi. Yani bizi buradan ne kadar uzaklaştırmaya çalışsalar da biz burada durmak için o kadar ısrar etmek zorundayız. Bunu yaptığımız, bu bilgiyi toplumsallaştırdığımız ve her haneye ulaşacak şekilde örgütlediğimiz zaman ancak bunu yapabiliriz. Bu mücadeleyi mahallelerle, emeklilerle, işçilerle herkesle buluşturacak bir tarza ihtiyacımız var” diye konuştu. Haber Merkezi  

16 Nisan 2018, 09:46
 YORUMLAR
 YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

 DİĞER HABERLER
CHP ve İYİ Parti’den B Planı Gaytancıoğlu da İYİ Parti’ye geçti
​​​​​​​CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’nunda içerisinde olduğu 15 CHP’li milletvekili, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla istifa ederek İyi Parti'ye katıldı. "Milli İrade Formülü" ismi verilen bu hamle ile İyi Parti, Meclis'te grup kurma sayısına ulaşarak seçimlere doğrudan katılma hakkı elde etmiş oldu. Konuyla ilgili AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen ve İl Başkanı İlyas Akmeşe de sessiz kalmadı.
Gün çocukların günü
Aydınlanma ışığı 78 yaşında
​​​​​​​Köy Enstitüleri’nin kuruluşunun 78’inci yıldönümü dolayısıyla Edirne Belediyesi’nin katkıları ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının organizasyonuyla düzenlenen “Köy Enstitüleri’ni Yeniden Anlamak” konulu konferans kendisi de Köy Enstitüleri’nde eğitim görmüş bir ailenin çocuğu olan Araştırmacı Yazar ve aynı zamanda Tıp Hekimi Dr. Alper Akçam’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
3 yaşında İstiklal Marşı’nı ezbere okudu
​​​​​​​Özel Fehmi Irmak Kreş ve Gündüz Bakım Evi ile 2011 yılında kurulmuş olan Sezai Irmak Art Academy kardeş okullarının hazırlamış olduğu 23 Nisan Çocuk Şenliği büyük bir coşku ile kutlandı. Şenlikte 3 yaşındaki Maya Topatan, İstiklal Marşı’nın bestelenen kısmını ezbere okuması dikkat çekerken, izleyicilerden büyük alkış topladı. 
ETSO Meclisi’nde kazanan Emre Alp
​​​​​​​Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nda geçtiğimiz hafta başlayan seçim maratonu sona erdi. İki listenin yarıştığı Meclis Başkanlığı seçimlerinde Refik Şahin'in 14 oyuna karşılık 27 oy alan Emre Alp, Meclis Başkanı oldu. 133 yıldan sonra ilk kez Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Meclisinde görev yapmak üzere seçilen Kadın Meclis üyelerine de günün anlam ve önemine binaen çiçek takdim edildi.
Yunanistan'a kaçma girişimindeyken yakalandı
​​​​​​​"Hudut Kartalları", Yunanistan'a kaçma girişimindeki terör örgütü PKK üyesi olduğu iddia edilen kişiyi askeri yasak bölgede yakaladı.
Bu kez protokolde çocuklar var
​​​​​​​Edirne'de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen "23 Nisan Çocuk Şenliği"ne katılan çocuklar doyasıyla eğlendi. Şenlikte "Hacivat-Karagöz", "akrobasi", "illüzyon", "maskot bando", "ateş yutan adam" ve "tahta bacak" gösterileri sunuldu.
"Türkiye'de beyzbolun ligini oluşturduk"
Türkiye Beyzbol, Softbol, Korumalı Futbol ve Ragbi Federasyonu Başkanı Pazan: "Beyzbol ve softbol ile ilgili birtakım çalışmalar yapıyoruz. Amacımız bu branşlarda da ülkemizi dünyanın her yerinde en iyi şekilde temsil etmek" dedi.
Nevser ERASLAN

Siz sınıfta kaldınız!
Çetin ÜNSALAN

İktidara talip partilere ortak çağrı
Ali İhsan GÜRCİHAN

Bir  ölümün  hatırlattıkları !...
Buşra DENGİN

Nasıl bir gelecek?
Melek CANİKLİ

Kabak salatalı tavuk köftesi
Behiç GÜNALAN

SAROS RUHUNU TESLİM EDİYOR!..
İnci Küpeli Kız

Çünkü vakit, ömürdür…
Serap Girgin BAYKAL

AB ve Türkiye arasında neler oluyor?
Fatma BAYKO

Kırsalın türküsü
Hakan İNCİ

Edirne sosyal sorumluluk projelerinin neresinde ?
Emin İNAĞ

KOBİ'lerin Marka gücü
Altay BAYATLI

Edirne’yi unutma.
Nilgün ERMAN

Hangi Mesleği Seçmeliyim?
    FETÖ şüphelileri yol kontrolünde yakalandı
    Yunanistan'a kaçma girişimindeyken yakalandı
    İmam, çocuklara sporu tarihi camide sevdiriyor
    3 yaşında İstiklal Marşı’nı ezbere okudu
    Çocuk Şenliği kapılarını açtı
 EDİRNE | RÖPORTAJLAR | YAZARLAR | FOTO GALERİ | VİDEO GALAERİ | Reklam | Künye | İletişim

NG Ajans Yayıncılık Reklam ve Danışmanlık Sabuni Mah.Vavlı Cami Sk.Halise Atlı İş Merkezi No :8 D:6/15 EDİRNE
Tel: 0284 214 69 19
Edirne Ahval Gazetesi resmi web sitesi ©2015 Tüm hakları saklıdır, içerik kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.
EDIRNEAHVAL.COM ABONESİ sanalbasin.com üyesidir