Açık
Açık

23 Nisan 2018 Pazartesi
   EDİRNE | RÖPORTAJLAR | YAZARLAR | FOTO GALERİ | VİDEO GALAERİ | Reklam | Künye | İletişim
 HABER
Böyle olur Trakya Galası… Yönetmenden Edirne’de film sözü
Karadeniz ve Trakya mizahını harmanlayan Oflu Hoca Trakya’da filminin Edirne galası, yönetmen ve oyuncularının katılımıyla tam da Trakya’ya has bir şekilde oyun havaları eşliğinde gerçekleştirildi.  Gala öncesi Edirne’yi gezme imkanı bulan film ekibi, ayrıca filmin çekim sürecini de gazetemiz Ahval’e anlatırken, Yönetmen Adem Kılıç, Edirne’de çekilecek bir filmin de sözünü verdi.  
16 Nisan 2018, 09:49

 

Adem Kılıç’ın yönettiği Çetin Altay’ın başrollerini oynadığı, Oflu Hoca ve Haspi isimli iki karakterin birbirlerine çok benzemesinden kaynaklı karışıklığın sebep olduğu durumları esprili bir dille sinema perdesine taşıyan Oflu Hoca serisinin üçüncü filmi “Oflu Hoca Trakya’da” ekibi Edirne halkıyla buluştu.

Margi Outlet Cinemarine Sinemaları’nda gerçekleştirilen gala oldukça renkli görüntülere sahne olurken, gala öncesi Edirne’yi gezme imkanı bulan film ekibine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Yönetmen Adem Kılıç, yapımcı Emin Albayrak ve Çetin Altay, Gülhan Tekin, Ececan Gümeci, Bilal Çatalçekiç, Seymen Aydın,  Hülya Aydın gibi birbirinden değerli oyucuların katıldığı galada halk oyunları ekibi de bir gösteri yaparken, ekip de daha sonra onlarla birlikte Roman havaları eşliğinde doyasıya oynadı.

Filmin çekim sürecini de gazetemiz Ahval’e anlatan Yönetmen Adem Kılıç, Karadeniz mizahını Trakya’ya taşımak istediklerini ifade ederken; “Türkiye’nin tüm bölgelerinin mizah anlayışı ile ilgili genel çerçeve bir bilgim var. Aslında mizah filmleri yapmak o kadar kolay değil. Yaptıkça da araştırıp yeni şeyler bulmak zorundayız. Seyirciyi şaşırtmak zorundayız. Hep aynı tür şeyleri yapamayız. Dolayısıyla Oflu Hoca, Karadeniz’de çok güzel maceralar, iyi hikayeler yaşadı. Ancak bunu daha komik hale getirmemiz gerekiyordu. Bir üst seviyeye daha çıkmamız gerekiyordu. Benim mizah anlayışını çok sevdiğim bir diğer bölge de Trakya bölgesidir. O yüzden Oflu Hoca’yı Trakya’ya taşıyalım, dedik. Oflu Hoca, Trakya’da daha önce yaşamadığı, bilmediği olaylarla karşılaştı. Bu olayların çözümü sırasında çok komik anlar yaşadı. Böylece alıştığımız komedi tarzı da bir üst seviyeye taşınmış oldu. Komik, hızlı ve eğlenceli bir film oldu. Trakya, bizi yanıltmadı” diye konuştu.

KÖY HALKI FİLMİN PARÇASI OLDU

Yöre halkından pek çok vatandaşın da filmin çekimlerine katıldığını söyleyen Kılıç; “Tatarköy’de kız isteme gibi pek çok sahnemizi çektik. Köyün yüzde 60’ı, 70’i bizim filmde oynadı. Meraklı olan yöre halkının birçoğunu kullandık. Muhtar, köy halkı süslenip düğünümüze geldiler. O kadar benimsediler ki filmin bir parçası haline geldiler. Hem yardımcı oldular, hem de kendi filmleri olduğunun farkına varıp desteklemişler. Galamızı şereflendirdiler. İnanılmaz keyif duyduk.  Zaten büyük bir ilgi var Oflu Hoca’ya. Oflu Hoca, gerçekten halkın seveceği iyi bir karakter. Bazıları hocalarla dalga geçtiğimizi falan söylüyor. Görmeden, seyretmeden eleştiriyorlar. Hiç alakası yok. Ki şu anda konumlandırdığımız rolde bir mahallenin kulüp başkanlığını yapıyor. Filmimiz iyi başladı iyi de gidecek diye düşünüyorum” dedi.  

“HASPİ’NİN FİLMİ EDİRNE’DE ÇEKİLEBİLİR”

Ayrıca Edirne’de çekilecek bir filmin müjdesini de veren Kılıç; “Şu anda yazılmakta olan bir projem var. Onun dışında tamamlanmış bir projem var. Ayrıca Edirne’de bir film çekmeyi planlıyorum. Oflu Hoca’nın ikizi Haspi’nin filmini çekmeyi planlıyorum. Yeni fikirlerimiz, yeni hikayelerimiz her zaman var” dedi.

“TRAKYA’YA HAS BİR FİLM ÇEKMEK İSTEDİK”

Filmin başrol oyuncusu Çetin Altay ise tamamen Trakya’ya ait bir film olduğunu ifade ederken; “Biz ilk bu seriye başlarken daha Oflu Hoca’nın Trakya’da olması ile ilgili bir fikir ortaya çıkmıştı. Ama benim dediğim daha farklıydı.  O fikir olmadı. Daha sonra biz Oflu Hoca’nın 2 filmini çektik. Kısmet 3’üncü filmeymiş. Daha önce bu coğrafyada çekilmiş başka filmlerimiz oldu ama tamamen buraya ait filmler değildi. Tamamen burada geçen hatta içinde buralı karakterlerin olduğu bir film çekmek istedik. O da Lüleburgaz’a kısmet oldu. Çok da keyifli oldu. Karadeniz mizahını biz zaten yapıyorduk. Onun yanına bir de Trakya mizahını ekleyelim istedik. Bu şekilde çıktık yola, bitirdik. Şimdi de vizyondayız. Aldığımız duyumlara göre güzel de izleniyor. Güzel izlenmesinden ziyade filmden çıkan insanların memnun çıkıp, başkalarına da anlatıyor olmaları daha da güzel hale getiriyor” şeklinde konuştu.

“BU FİLM İÇİN DAHA ÖNCE KEŞAN’I DÜŞÜNDÜK”

Trakya’dan çok memnun olduklarını söyleyen Altay; “Lüleburgaz’da bizi çekim sürecinde de çok iyi ağırlamışlardı. Daha sonra gala için geldiğimiz de çok büyük bir kalabalık bizi misafir etti. Dolayısıyla biz Trakya’dan çok memnunuz. İnşallah devamını getiririz. Çok daha eğlenceli işler yapmak için bizler hazırız. Aslında biz bu film için daha önce Keşan’ı düşündük. Sonra Lüleburgaz oldu ama Trakya’nın geneline yayacağımız bir filmde Edirne de olabilir. Buralar çok güzel yerler. Tarihi dokusuna sahip çıkıp gezilecek görülecek çok yeri olan şehirlerimiz.   Buralarda bir film daha çekersem çok memnun olurum. Oflu Hoca dışında başka bir şey olabilir, film içerindeki Haspi karakteri olabilir” dedi.

“ÇOK GÜZEL BİR İŞ OLDU”

Film oyuncularından Bilal Çatalçekiç ise filmde yer almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken; “Ben daha önce Oflu Hoca serisinin hepsini izlemiştim. Sonra bir gün telefonum çaldı. Karadeniz mizahı ve Trakya mizahını Oflu Hoca filmiyle bir araya getirmek istediklerini söylediler. Ben de oyuncu olarak daha önce çok fazla yöresel işler yaptığım için Trakya’da çalan, söyleyen, müzik yapan bu tarz bir rolü çok beğendim ve kabul ettim. Oflu Hoca ne kadar seviliyorsa karşısında oynayan ikiz karakter Haspi de o coğrafyayı tamamen yansıtan bir karakter oldu.  Ben de karakterimi sevince bir de emin ellerde filmin çekileceğini öğrenince girdik ve çok güzel bir iş oldu. Önemli olan da işin güzel çıkması” diye konuştu. Buşra DENGİN

 

16 Nisan 2018, 09:49
 YORUMLAR
 YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

 DİĞER HABERLER
CHP ve İYİ Parti’den B Planı Gaytancıoğlu da İYİ Parti’ye geçti
​​​​​​​CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’nunda içerisinde olduğu 15 CHP’li milletvekili, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla istifa ederek İyi Parti'ye katıldı. "Milli İrade Formülü" ismi verilen bu hamle ile İyi Parti, Meclis'te grup kurma sayısına ulaşarak seçimlere doğrudan katılma hakkı elde etmiş oldu. Konuyla ilgili AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen ve İl Başkanı İlyas Akmeşe de sessiz kalmadı.
Gün çocukların günü
Aydınlanma ışığı 78 yaşında
​​​​​​​Köy Enstitüleri’nin kuruluşunun 78’inci yıldönümü dolayısıyla Edirne Belediyesi’nin katkıları ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının organizasyonuyla düzenlenen “Köy Enstitüleri’ni Yeniden Anlamak” konulu konferans kendisi de Köy Enstitüleri’nde eğitim görmüş bir ailenin çocuğu olan Araştırmacı Yazar ve aynı zamanda Tıp Hekimi Dr. Alper Akçam’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
3 yaşında İstiklal Marşı’nı ezbere okudu
​​​​​​​Özel Fehmi Irmak Kreş ve Gündüz Bakım Evi ile 2011 yılında kurulmuş olan Sezai Irmak Art Academy kardeş okullarının hazırlamış olduğu 23 Nisan Çocuk Şenliği büyük bir coşku ile kutlandı. Şenlikte 3 yaşındaki Maya Topatan, İstiklal Marşı’nın bestelenen kısmını ezbere okuması dikkat çekerken, izleyicilerden büyük alkış topladı. 
ETSO Meclisi’nde kazanan Emre Alp
​​​​​​​Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nda geçtiğimiz hafta başlayan seçim maratonu sona erdi. İki listenin yarıştığı Meclis Başkanlığı seçimlerinde Refik Şahin'in 14 oyuna karşılık 27 oy alan Emre Alp, Meclis Başkanı oldu. 133 yıldan sonra ilk kez Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Meclisinde görev yapmak üzere seçilen Kadın Meclis üyelerine de günün anlam ve önemine binaen çiçek takdim edildi.
Yunanistan'a kaçma girişimindeyken yakalandı
​​​​​​​"Hudut Kartalları", Yunanistan'a kaçma girişimindeki terör örgütü PKK üyesi olduğu iddia edilen kişiyi askeri yasak bölgede yakaladı.
Bu kez protokolde çocuklar var
​​​​​​​Edirne'de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen "23 Nisan Çocuk Şenliği"ne katılan çocuklar doyasıyla eğlendi. Şenlikte "Hacivat-Karagöz", "akrobasi", "illüzyon", "maskot bando", "ateş yutan adam" ve "tahta bacak" gösterileri sunuldu.
"Türkiye'de beyzbolun ligini oluşturduk"
Türkiye Beyzbol, Softbol, Korumalı Futbol ve Ragbi Federasyonu Başkanı Pazan: "Beyzbol ve softbol ile ilgili birtakım çalışmalar yapıyoruz. Amacımız bu branşlarda da ülkemizi dünyanın her yerinde en iyi şekilde temsil etmek" dedi.
Nevser ERASLAN

Siz sınıfta kaldınız!
Çetin ÜNSALAN

İktidara talip partilere ortak çağrı
Ali İhsan GÜRCİHAN

Bir  ölümün  hatırlattıkları !...
Buşra DENGİN

Nasıl bir gelecek?
Melek CANİKLİ

Kabak salatalı tavuk köftesi
Behiç GÜNALAN

SAROS RUHUNU TESLİM EDİYOR!..
İnci Küpeli Kız

Çünkü vakit, ömürdür…
Serap Girgin BAYKAL

AB ve Türkiye arasında neler oluyor?
Fatma BAYKO

Kırsalın türküsü
Hakan İNCİ

Edirne sosyal sorumluluk projelerinin neresinde ?
Emin İNAĞ

KOBİ'lerin Marka gücü
Altay BAYATLI

Edirne’yi unutma.
Nilgün ERMAN

Hangi Mesleği Seçmeliyim?
    FETÖ şüphelileri yol kontrolünde yakalandı
    Yunanistan'a kaçma girişimindeyken yakalandı
    İmam, çocuklara sporu tarihi camide sevdiriyor
    3 yaşında İstiklal Marşı’nı ezbere okudu
    Çocuk Şenliği kapılarını açtı
 EDİRNE | RÖPORTAJLAR | YAZARLAR | FOTO GALERİ | VİDEO GALAERİ | Reklam | Künye | İletişim

NG Ajans Yayıncılık Reklam ve Danışmanlık Sabuni Mah.Vavlı Cami Sk.Halise Atlı İş Merkezi No :8 D:6/15 EDİRNE
Tel: 0284 214 69 19
Edirne Ahval Gazetesi resmi web sitesi ©2015 Tüm hakları saklıdır, içerik kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.
EDIRNEAHVAL.COM ABONESİ sanalbasin.com üyesidir