Açık
Çok Bulutlu

21 Mayıs 2018 Pazartesi
   EDİRNE | RÖPORTAJLAR | YAZARLAR | FOTO GALERİ | VİDEO GALAERİ | Reklam | Künye | İletişim
 HABER
Harmanlı gastronomi sergisi’ne büyük ilgi
​​​​​​​Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Haskovo Ticaret ve Sanayi Odası ve Trakya Sürdürülebilir Kalkınma Kuruluşu ortaklığında Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında yürütülen Avrupa Birliği Projesi “TransGurmeTur” kapsamında Harmanlı’da düzenlenen ve 50 farklı stand ile Bulgaristan’ın sınır bölgelerinin yeme içme kültürünün tanıtıldığı “Gastronomi Sergisi”ne yüzlerce ziyaretçi katıldı.
04 Mayıs 2018, 09:59

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt eşliğinde Yönetim Kurulu Üyeleri ve proje ekibinin katılım sağladığı Gastronomi Sergisi’nin resmi açılışı, Harmanlı Belediye Başkanı Maria Kirkova ve ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt’un konuşmaları ile gerçekleştirildi. Harmanlı Belediye Başkanı Maria Kirkova konuşmasında, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile Haskovo Ticaret ve Sanayi Odası’nın bu verimli işbirliği ve gerçekleştirilen Avrupa Birliği projesinin, her iki bölgenin birbirinin kültürünü daha iyi tanıması ve yakınlaşması için bir araç olduğunu ifade ederek, her iki Odaya da teşekkür etti. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt ise konuşmasında: “Haskovo Ticaret ve Sanayi Odası ile geçmişten günümüze değin onlarca Avrupa Birliği projesi yürüttük. Her birini de başarı ile tamamlayarak bölge ekonomimize katkı sağladık. Bugün burada yer alan 50 standta, her biri birbirinden değerli yöresel lezzetleri tanıyoruz. Toplumsal kültürümüzün bir parçası olan yeme içme geleneklerimizi birbirimize sunuyoruz. Bu gibi etkinlikler, alternatif turizm türlerinin geliştirilmesine olanak tanıyor. İnanıyorum ki gerçekleştirdiğimiz bu proje de, diğer projelerimiz gibi başarıya ulaşacak ve her iki bölgenin Gastronomi Turizmi’ne katma değer yaratacak” dedi. Yeme içme kültürü ve şarap turizminin Bulgaristan ve Türkiye sınır bölgelerinde geliştirilmesi ve tanıtımını hedefleyen TransGurmeTour projesi kapsamında, Edirne İli’ndeki serginin Temmuz ayında gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Programın ikinci gününde ise, Haskovo Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen Proje Koordinasyon Toplantısı ile, projedeki ilerleme, Edirne’de düzenlenecek sergi detayları, proje takvimi ve çıktıları gibi konular değerlendirildi. Haber Merkezi

04 Mayıs 2018, 09:59
 YORUMLAR
 YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

 DİĞER HABERLER
Kadın güreşçilerden tarihi başarı Türk güreşçiler tüm sıkletlerde kürsüye çıktı
Avrupa Güreş Şampiyonası'nda kadınlar madalya müsabakalarının ilk gününde Türk sporcular, tarih yazdı.
Ak Parti listesini açıkladı
​​​​​​​24 Haziran erken genel seçimleri için AK Parti Edirne milletvekili aday adaylarını açıkladı.
Karara itiraz edilecek
         Edirne Belediye Başkan Vekili Selçuk Çakır, kullandığı kepçe ile tampon bölgeden dönüş için manevra yaparken Yunan askerleri tarafından gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece 5 ay hapse ve bin 500 EURO para cezasına mahkum edilen belediye işçisi ile ilgili karar ile kepçenin alıkonulmasına itiraz edeceklerini söyledi.
İmzalar “Bilge Başkan” için
​​​​​​​24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Saadet Partisi, adaylık için şart koşulan 100 bin imzayı toplama çalışması başlattı.
Özel çocuklarla bir araya geldiler
​​​​​​​Trakya Üniversitesi (TÜ) Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri, özel çocukların eğitim gördüğü Faika Erkurt Özel Eğitim İlkokulu'nda öğrencilerle bir araya geldi.
Okul aile birliği belirleyecek
​​​​​​​Türkiye Okul Kıyafeti İmalatçıları ve Satıcıları Federasyonu Genel Sekreteri Yaşar Yılmaz, okul kıyafeti ile ilgili kararı okul aile birliğinin belirleyeceğini bildirdi.
Kurt’tan Vali Özdemir e ziyaret
Edirne Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Edirne Valisi Günay Özdemir'i ziyaret etti.
"İstanbul Kapısından Belgrad Kapısına Dostluk Köprüsü"
​​​​​​​"İstanbul Kapısından Belgrad Kapısına Dostluk Köprüsü" kapsamında Sırbistan'dan yola çıkan bisiklet sporcuları Türkiye'ye ulaştı.
Nevser ERASLAN

“Cinsiyetsizliğimi ilan edeli çok oldu”
Çetin ÜNSALAN

Seçim sonrası 10 adım sağlaması
Ali İhsan GÜRCİHAN

Pişkin  bir  dönüş..
Buşra DENGİN

Uzayı düşleyen çocuklar
Melek CANİKLİ

Kabak salatalı tavuk köftesi
Behiç GÜNALAN

SAROS RUHUNU TESLİM EDİYOR!..
İnci Küpeli Kız

Hayırlar  ve Evetler……..
Serap Girgin BAYKAL

AB ve Türkiye arasında neler oluyor?
Fatma BAYKO

Kırsalın türküsü
Hakan İNCİ

Edirne sosyal sorumluluk projelerinin neresinde ?
Emin İNAĞ

KOBİ'lerin Marka gücü
Altay BAYATLI

Edirne’yi unutma.
Nilgün ERMAN

Hangi Mesleği Seçmeliyim?
 EDİRNE | RÖPORTAJLAR | YAZARLAR | FOTO GALERİ | VİDEO GALAERİ | Reklam | Künye | İletişim

NG Ajans Yayıncılık Reklam ve Danışmanlık Sabuni Mah.Vavlı Cami Sk.Halise Atlı İş Merkezi No :8 D:6/15 EDİRNE
Tel: 0284 214 69 19
Edirne Ahval Gazetesi resmi web sitesi ©2015 Tüm hakları saklıdır, içerik kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.
EDIRNEAHVAL.COM ABONESİ sanalbasin.com üyesidir
xx