Açık
Çok Bulutlu

21 Mayıs 2018 Pazartesi
   EDİRNE | RÖPORTAJLAR | YAZARLAR | FOTO GALERİ | VİDEO GALAERİ | Reklam | Künye | İletişim
 HABER
Başkanlığa Ahmet Sarıkurt Seçildi
​​​​​​​Çorlu Belediye Başkanlığına Ahmet Sarıkurt seçildi.
05 Mayıs 2018, 12:54

Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan'ın, 24.06.2018 tarihinde yapılacak olan seçimlerde milletvekili adayı olabilmek için istifa etmesinin ardından 5393 sayılı Belediye Kanununun 45. maddesi gereğince Çorlu Belediye Meclis Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen oylamada CHP Grubunun adayı Ahmet Sarıkurt, Ak Parti Grubunun adayı ise Serkan Erçili oldu. İkinci turda meclis üyelerinin oylarının üçte ikisini alan Ahmet Sarıkurt, Çorlu Belediye Başkanı seçildi.

Seçilmesinin ardından bir konuşma yapan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt şunları söyledi: "Öncelikle hayatının yarısından fazlasını siyasete adamış ve dört seçimde halkımızın güvenini kazanarak Çorlumuza hizmet etmiş, marka bir belediye başkanı olarak tüm Trakya bölgesinde tanınmış Belediye Başkanımız Ünal Baysan'ın istifasından sonra beni Çorlu Belediye Başkanlığı gibi önemli bir göreve layık gören ve bana güvenerek oylarını veren kıymetli meclis üyesi arkadaşlarıma şükranlarımı sunmak istiyorum.

Çorlunun Cumhuriyet sonrası döneminde, 24 belediye başkanımız şehrimize hizmet etmiştir. 1940'lı yıllarda Rasim Baykal 8 yıl, 1970'li yıllarda Şinasi Kurşun 7 yıl,1989 yılından itibaren yaklaşık 20 yıl Ünal Baysan belediye başkanlığı yapmıştır.

Her ne kadar sevgili Başkanımın aramızdan ayrılıyor olmasına üzülüyor olsam da, bizleri, şehrimizi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde temsil edecek olmasına duyduğum inançla; gurur ve mutluluğu da aynı anda yaşıyorum.

Ünal Başkanım ile yaklaşık 10 yıldır Çorlulu hemşehrilerimiz için birlikte yürümenin keyfini tadarak çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Bundan sonra da onun çizdiği çizgide dostluk ve huzur içinde ilerleyeceğiz. Onunla birlikte çalışıp onun tecrübe ve bilgilerini gözlemlemek benim için büyük bir şanstı. Şu an burada bu teşekkür konuşmasını yapabiliyorsam bunda emeği, katkısı büyüktür. Kendisine bana inandığı için teşekkürü bir borç bilirim.

Beraber çıktığımız bu yolda görev süremiz boyunca halka dokunan projeler ürettik, onları hayata geçirdik ve bu kentte iz bıraktık. Trakya'nın en modern kenti Çorlu'yu daha da geliştirip güzelleştirmek adına yaptığımız tüm bu çalışmaların şehrimize pozitif katkılar sağladığına yürekten inanıyorum. Bir şehir yönetmek, o şehrin halkını memnun etmek son derece zorlu bir görevdir. Bizler de "birlikte yönetmek" düşüncesiyle göreve geldiğimiz günden bu yana hep birlikte Çorlumuza hizmet ediyoruz. Kamu hizmetinin kutsal bir görev olduğuna inanan biri olarak; ne görev verilirse verilsin, yorulmadan, usanmadan çalıştığımı belirtmek ve bundan sonra da aynı heyecan ve hevesle çalışacağımın sözünü vermek isterim.

Bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da ülkemizin dört bir yanından gelen ve şehrimizde huzur içerisinde yaşayan hemşerilerimizin yaşam kalitesi ve konforunu arttırmak için şehrimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla uyum içerisinde el birliğiyle şehrimiz için çalışmalarımızı sürdüreceğimize, güzel şehrimiz Çorlumuzda çağdaş, akılcı ve yenilikçi projeleri hayata geçirmeye devam edeceğimize inanıyorum.

Bugün burada olmamıza vesile olanlara karşı, onları mahcup etmemek adına, çok önemli bir sorumluluğumuz var. Ne diyor Gazi Mustafa Kemal Atatürk: 'Hiçbir şeye muhtaç değiliz. Yalnız bir tek şeye çok ihtiyacımız vardır: Çalışkan Olmak!' Bundan sonra ben ve yakın mesai arkadaşlarım için bolca çalışmanın olduğu yeni bir dönem başlıyor.

Dokuz yıldır birlikte çalıştığım değerli başkan yardımcılarına, meclis üyelerine, daire amirlerine ve mesai arkadaşlarıma verdikleri emekten dolayı teşekkür ediyorum. Beni bu göreve layık görerek seçilmemi sağlayan siz değerli meclis üyesi arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Başta Çorlumuz, Tekirdağımız ve ülkemiz için hayırlı olsun." Haber Merkezi

 

05 Mayıs 2018, 12:54
 YORUMLAR
 YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

 DİĞER HABERLER
Kadın güreşçilerden tarihi başarı Türk güreşçiler tüm sıkletlerde kürsüye çıktı
Avrupa Güreş Şampiyonası'nda kadınlar madalya müsabakalarının ilk gününde Türk sporcular, tarih yazdı.
Ak Parti listesini açıkladı
​​​​​​​24 Haziran erken genel seçimleri için AK Parti Edirne milletvekili aday adaylarını açıkladı.
Karara itiraz edilecek
         Edirne Belediye Başkan Vekili Selçuk Çakır, kullandığı kepçe ile tampon bölgeden dönüş için manevra yaparken Yunan askerleri tarafından gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece 5 ay hapse ve bin 500 EURO para cezasına mahkum edilen belediye işçisi ile ilgili karar ile kepçenin alıkonulmasına itiraz edeceklerini söyledi.
İmzalar “Bilge Başkan” için
​​​​​​​24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Saadet Partisi, adaylık için şart koşulan 100 bin imzayı toplama çalışması başlattı.
Özel çocuklarla bir araya geldiler
​​​​​​​Trakya Üniversitesi (TÜ) Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri, özel çocukların eğitim gördüğü Faika Erkurt Özel Eğitim İlkokulu'nda öğrencilerle bir araya geldi.
Okul aile birliği belirleyecek
​​​​​​​Türkiye Okul Kıyafeti İmalatçıları ve Satıcıları Federasyonu Genel Sekreteri Yaşar Yılmaz, okul kıyafeti ile ilgili kararı okul aile birliğinin belirleyeceğini bildirdi.
Kurt’tan Vali Özdemir e ziyaret
Edirne Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Edirne Valisi Günay Özdemir'i ziyaret etti.
"İstanbul Kapısından Belgrad Kapısına Dostluk Köprüsü"
​​​​​​​"İstanbul Kapısından Belgrad Kapısına Dostluk Köprüsü" kapsamında Sırbistan'dan yola çıkan bisiklet sporcuları Türkiye'ye ulaştı.
Nevser ERASLAN

“Cinsiyetsizliğimi ilan edeli çok oldu”
Çetin ÜNSALAN

Seçim sonrası 10 adım sağlaması
Ali İhsan GÜRCİHAN

Pişkin  bir  dönüş..
Buşra DENGİN

Uzayı düşleyen çocuklar
Melek CANİKLİ

Kabak salatalı tavuk köftesi
Behiç GÜNALAN

SAROS RUHUNU TESLİM EDİYOR!..
İnci Küpeli Kız

Hayırlar  ve Evetler……..
Serap Girgin BAYKAL

AB ve Türkiye arasında neler oluyor?
Fatma BAYKO

Kırsalın türküsü
Hakan İNCİ

Edirne sosyal sorumluluk projelerinin neresinde ?
Emin İNAĞ

KOBİ'lerin Marka gücü
Altay BAYATLI

Edirne’yi unutma.
Nilgün ERMAN

Hangi Mesleği Seçmeliyim?
 EDİRNE | RÖPORTAJLAR | YAZARLAR | FOTO GALERİ | VİDEO GALAERİ | Reklam | Künye | İletişim

NG Ajans Yayıncılık Reklam ve Danışmanlık Sabuni Mah.Vavlı Cami Sk.Halise Atlı İş Merkezi No :8 D:6/15 EDİRNE
Tel: 0284 214 69 19
Edirne Ahval Gazetesi resmi web sitesi ©2015 Tüm hakları saklıdır, içerik kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.
EDIRNEAHVAL.COM ABONESİ sanalbasin.com üyesidir
xx