Açık
Çok Bulutlu

21 Mayıs 2018 Pazartesi
   EDİRNE | RÖPORTAJLAR | YAZARLAR | FOTO GALERİ | VİDEO GALAERİ | Reklam | Künye | İletişim
 HABER
Karara itiraz edilecek
         Edirne Belediye Başkan Vekili Selçuk Çakır, kullandığı kepçe ile tampon bölgeden dönüş için manevra yaparken Yunan askerleri tarafından gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece 5 ay hapse ve bin 500 EURO para cezasına mahkum edilen belediye işçisi ile ilgili karar ile kepçenin alıkonulmasına itiraz edeceklerini söyledi.
05 Mayıs 2018, 13:06

         Edirne Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı Belediye Başkan Vekili Selçuk Çakır’ın başkanlığında toplandı. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda 8 gündem içi ve 2 gündem dışı madde görüşülerek karara bağlandı.

         Başkan Vekili Çakır, CHP Belediye Meclis Üyesi olan Çiğdem Gegeoğlu’nun Milletvekili Aday Adayı olmak üzere istifa ettiğini; yerine CHP Grubu’na Nuray Yılmaz Geldi’nin göreve başladığını söyledi.

         Çakır, ayrıca 2-8 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nin Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinin yapılması ihtimalinden dolayı 9-15 Temmuz tarihlerine ertelendiğini belirtti.

         Mecliste, I. Murat Mahallesi’nde 2 dönemdir muhtarlık görevinde bulunan ve geçtiğimiz günlerde vefat eden 1954 doğumlu İsmail İnak’ın isminin yaşatılması amacıyla isminin uygun bir caddeye ve sokağa verilmesi ile ilgili Edime Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın verdiği dilekçe görüşülerek; oy birliğiyle Cadde ve Sokak İsimleri Komisyonu’na havale edildi.

         Yunan mahkemesi tarafından Gümrüklü sahada hidromekle (kepçe) çalıştığı sırada manevra yaparken yanlışla Yunanistan tarafına geçen belediye işçisinin 5 ay hapis ile bin 500 EURO para cezasına çarptırıldığı ve araca el konulma kararı alındığı konuya da değinen Başkan Vekili Çakır, “Sayın Valimizin, Emniyet Müdürümüzün, Büyükelçimizin, Gümülcine Başkonsolosu ve Avukat Hüseyin Sıragezen ile tüm devlet yetkililerine yardımlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Hapis cezası ve para cezası ertelendi ancak tahliyesi henüz gerçekleşmedi. Hafta içerisinde böyle bir üzücü olay yaşadık. Hepimiz çok gayret gösterdik. Önemli bir konuydu. Politika bizim  işim değildi. Üzüntü duyduk” diyerek; tüm bu kararlara Pazartesi gününden itibaren itiraz edeceklerini söyledi.

Mecliste ayrıca şu maddeler görüşüldü:

“Arsa satışı ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün yazısı. Edirne Merkez 199 ada, 97 parsel sayılı taşınmazın bodrum, giriş ve 2. Katlarının da kiralanması ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün yazısı. Ulaşım Komisyonu’nca alınan Ulaşım Komisyonu Kararları ile ilgili Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün yazısı. Parklanma İşgal Harcı ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyon Toplantı Tutanakları ile Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün yazısı. Belediyenin 2017 yılı Bütçe Kesin Hesabının Plan ve Bütçe Komisyonu’na havalesi ile İmar Komisyonu’na havale edilen konular.” Haber Merkezi

05 Mayıs 2018, 13:06
 YORUMLAR
 YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

 DİĞER HABERLER
Kadın güreşçilerden tarihi başarı Türk güreşçiler tüm sıkletlerde kürsüye çıktı
Avrupa Güreş Şampiyonası'nda kadınlar madalya müsabakalarının ilk gününde Türk sporcular, tarih yazdı.
Ak Parti listesini açıkladı
​​​​​​​24 Haziran erken genel seçimleri için AK Parti Edirne milletvekili aday adaylarını açıkladı.
Karara itiraz edilecek
         Edirne Belediye Başkan Vekili Selçuk Çakır, kullandığı kepçe ile tampon bölgeden dönüş için manevra yaparken Yunan askerleri tarafından gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece 5 ay hapse ve bin 500 EURO para cezasına mahkum edilen belediye işçisi ile ilgili karar ile kepçenin alıkonulmasına itiraz edeceklerini söyledi.
İmzalar “Bilge Başkan” için
​​​​​​​24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Saadet Partisi, adaylık için şart koşulan 100 bin imzayı toplama çalışması başlattı.
Özel çocuklarla bir araya geldiler
​​​​​​​Trakya Üniversitesi (TÜ) Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri, özel çocukların eğitim gördüğü Faika Erkurt Özel Eğitim İlkokulu'nda öğrencilerle bir araya geldi.
Okul aile birliği belirleyecek
​​​​​​​Türkiye Okul Kıyafeti İmalatçıları ve Satıcıları Federasyonu Genel Sekreteri Yaşar Yılmaz, okul kıyafeti ile ilgili kararı okul aile birliğinin belirleyeceğini bildirdi.
Kurt’tan Vali Özdemir e ziyaret
Edirne Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Edirne Valisi Günay Özdemir'i ziyaret etti.
"İstanbul Kapısından Belgrad Kapısına Dostluk Köprüsü"
​​​​​​​"İstanbul Kapısından Belgrad Kapısına Dostluk Köprüsü" kapsamında Sırbistan'dan yola çıkan bisiklet sporcuları Türkiye'ye ulaştı.
Nevser ERASLAN

“Cinsiyetsizliğimi ilan edeli çok oldu”
Çetin ÜNSALAN

Seçim sonrası 10 adım sağlaması
Ali İhsan GÜRCİHAN

Pişkin  bir  dönüş..
Buşra DENGİN

Uzayı düşleyen çocuklar
Melek CANİKLİ

Kabak salatalı tavuk köftesi
Behiç GÜNALAN

SAROS RUHUNU TESLİM EDİYOR!..
İnci Küpeli Kız

Hayırlar  ve Evetler……..
Serap Girgin BAYKAL

AB ve Türkiye arasında neler oluyor?
Fatma BAYKO

Kırsalın türküsü
Hakan İNCİ

Edirne sosyal sorumluluk projelerinin neresinde ?
Emin İNAĞ

KOBİ'lerin Marka gücü
Altay BAYATLI

Edirne’yi unutma.
Nilgün ERMAN

Hangi Mesleği Seçmeliyim?
 EDİRNE | RÖPORTAJLAR | YAZARLAR | FOTO GALERİ | VİDEO GALAERİ | Reklam | Künye | İletişim

NG Ajans Yayıncılık Reklam ve Danışmanlık Sabuni Mah.Vavlı Cami Sk.Halise Atlı İş Merkezi No :8 D:6/15 EDİRNE
Tel: 0284 214 69 19
Edirne Ahval Gazetesi resmi web sitesi ©2015 Tüm hakları saklıdır, içerik kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.
EDIRNEAHVAL.COM ABONESİ sanalbasin.com üyesidir
xx