Açık
Açık

23 Nisan 2018 Pazartesi
   EDİRNE | RÖPORTAJLAR | YAZARLAR | FOTO GALERİ | VİDEO GALAERİ | Reklam | Künye | İletişim
 HABER
“Kimse çabuk zengin olmuyor”
EGİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Address Davet Organizasyon’un sahibi Kemal Kılıç;“Bir numara olmayı hedefleyin o zaman zaten tercih sebebi olacaksınız”
29 Mayıs 2015, 13:05

EGİAD İkinci Başkanı  ve Address Davet Organizasyon’un sahibi Kemal Kılıç ile hoş bir söyleşi yaptık.

İmece usul davetleri geride bırakanlar   tüm davet ve organizasyonlarında iz bırakmayı tercih ediyor. Trakya’da ise bu tarz işlerin altında  artık neredeyse tek imza var oda  Address Davet Organizasyon!

Genç İş adamlarına nasıl büyüdüğünü ve hangi ilkeler ile yol aldığını anlatan Kılıç, kolay para kazanılmayacağının altını çizerek büyümenin en önemli kısmının merak etmek ve kendini yenilemek olduğunu söyledi.

Yeni açtığı 200 metrekarelik sade ama bir o kadar göz alıcı ofisinde bir yandan kahvelerimizi yudumlarken   1993 yılında kurulan ve şirketlerinin gözbebeği olan Address Davet Organizasyon’un bugünlere gelişini konuştuk.

Sakin ve mütevazi kimliği ile tanıdığımız Kemal Kılıç aslında iş konusunda bir o kadar da gözlemci,hırslı ve hata tanımaz…

ADDRESS DAVET ORGANİZASYON NE ZAMAN KURULDU ?

“1993 yılında kuruldu bizim göz bebeğimi artık. Sektörde 20 yıl önce bu işe başlarken insanlar kendi davetlerini imece usulü yapıyorlardı. Zamanla insanların talepleri artarak sektör ivme kazanmaya başladı. Organizasyon işleri 6 kasım 1993’te  şirketimi kurdum Küçük davetler, kokteyller ile ilgili talepler gelmeye başladı.

Açılış törenleri kongreler vs.. derken bir yanda Address Davet Organizasyon  önce emeklemeye sonra yürümeye başladı. 1999 depreminde tüm ülke bir yara aldı. İş dünyası da tabiî ki. Benim askerlikte araya girince  2001 yılına kadar biraz işlerimde durulma oldu. Kısaca 23 yaşında başladığım bu sektöre  bu zamana kadar geldim”

 

TERCİH EDİLMENİZİN VE BAŞARINIZIN SIRRI NEDİR ?

“Ben işimi çok severek yaptım. Bu işin hiçbir eğitimini almadım. Ama merak ederek, keşif ederek, araştırarak bu başarıyı yakaladım.zor zamanlarımızda oldu elbet ama üstesinden gelmeyi bildik. Bizim işimizde gözlemlemek çok önemli. Zamanla gelen talepler ile iş bizi büyütmeye başladı. Kendimizi tanıtmaya ve kurumsal firmalar ile çalışmaya başladık. Trakya Üniversitesinin burada olması da bizim için bir avantajdı. Projeler yazıp satmaya başladık büyük firmalara daha sonra kapılar azıldı ve yenilikler yapmaya başladık. Araçlarımızı genişlettik firmamızı büyüttük. Çevremiz bizim için çok değerliydi. Kurduğumuz ilişkiler bizim kapılarımızı açtı.Hayatımız boyunca iş yaşamımızda hiç kimseyi aldatmadık.”

“Şirketlerimizi de yaklaşık 80 kişi çalışıyor. 5 farklı şirketimizde turizm üzerine çalışıyoruz. Ailemize en son katılan şirket ise Bora Turizm. Bora Turizmi açarak kendi bünyemizdeki eksikliği tamamlamış olduk. Yurt içi ve yurt dışı turlar, balayı turları, kongreler yapacağız. İlk turumuzda Yunanistan. İskece’de çok güzel bir maske festivali var. İlk organizasyonumuzu orda yapacağız.Günü birlik turların çok ilgi çekeceğini düşünüyorum. Fotoğraf meraklıları bu turlara ilgi gösterecektir.Yeni açtığımız 200 metrekarelik ofisimizde tüm işlevlerimizi topladık. Kapımız bilgi almak isteyen herkese açıktır.”

“Yapacağımız etkinliği bir senaryo gibi düşünüyor ve üzerinde çalışıyoruz. Bir çok partnerimiz var ama onlarla sağlam anlaşmalar yapıyoruz. Biz kurallarımızı partnerlerimiz ile en baştan koyuyuoruz ve bu durum müşterilerimizi memnun ediyor.

İyi ve kaliteli hizmet vermek için gerçekten çalışıyoruz. Reklam bütçelerimizi kullanıyor kendimizi tanıtıyoruz. Dahası sonrası zaten geliyor”

GENÇ İŞADAMLARINA TAVSİYELERİNİZ NEDİR ?

“Sakın kimseyi aldatmayın aynaya baktığınızda kendinizi göreceksiniz çünkü. Dürüst ve borcuna sağdık olmak şart. Kimse çok çabuk zengin olmuyor.Ticaret hayatında kimseyi aldatmamaları gerekiyor. Verdikleri randevulara bile sadık kalmaları şart.Merak etmek ve gözlemlemek en başta gelmeli. Ne iş yaparsanız yapın ama merak edin araştırın ve mutlaka bir numara olmayı hedefleyin o zaman zaten tercih sebebi olacaksınız”

 

29 Mayıs 2015, 13:05
 YORUMLAR
 YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

 DİĞER HABERLER
“Lalapaşa ve Bolyarovo için hayırlı olsun”
Lalapaşa Belediyesi ile Bulgaristan Bolyarovo Belediyesi arasında kültürel işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla planlanan "Lalapaşa ve Bolyarovo'nın Kültürel Mirasının Tanıtılması” Projesi için ilk imzalar atıldı.
Daha fazla elektrik üretilecek
Edirne Katı Atık Yönetim Birliği (EDİKAB), 2018 yılının ilk toplantısında Meclis üyeleri tarafından birliğe üye olmayan kurum ve kuruluşlardan bertaraf ücretinin ton başına 38 lira 18 kuruş alınmasını oy birliğiyle kabul edildi. Toplantıda ayrıca Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Katık Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisleri’nden öngörülen miktardan daha fazla elektrik üretilebileceğini söyledi.
Ortak tepki: “OHAL değil, demokrasi”
​​​​​​​CHP Genel Merkezinin, 81 ilde "OHAL’in kaldırılması ve Türkiye’nin yeniden demokrasiye dönerek normalleşmesi" çağrısı üzerine, CHP Edirne İl Örgütü, KESK Edirne Şubeler Platformu ve pek çok sivil toplum kuruluşundan temsilcilerin katılımıyla şiddetli yağışa rağmen Saraçlar Caddesi’nde protesto gerçekleştirildi.
"Doğru sürüm ve ekim erozyonla mücadelede önemli"
Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü Danışmanı Prof. Dr. Doğan: "Erozyonla mücadelede en önemli etkenlerden biri tarla sürüm teknikleridir. Çiftçilerimiz tarlalarını iş yükü kolaylığı nedeniyle yokuş aşağı değil de yan olarak sürmeli ve ekim yapmalıdır. Doğru sürüm ve ekim yapıldığında erozyonla mücadelede yüzde 50 başarı sağlanabilir" dedi.
211 kaçak ve sığınmacı yakalandı
​​​​​​​Edirne'de yasa dışı yollardan Yunanistan ve Bulgaristan'a geçmeye çalışan 211 kaçak ve sığınmacı yakalandı.
“Göğe Bakma Durağı”
İnsanların tabiriyle “Göğe Bakma Durağı” nın tam karşısındaydı İstasyon Kafe. Hiçbir yerden görülemeyen tabelasının yerine konsepti gibi renkli bir duvar yazısı ile karşılardı insanlarını. Kapısını açmanın zorluğu gibi kapadıktan sonra da çıkmanın zor olduğu şahsına münhasır bir istasyon. Ve İstasyon’u sıcak ve samimi tavırlarıyla bir kafeden çok evindeymiş gibi hissettiren İşletme Sahibi, “İstasyon İnsanları”nın nam-ı diğer annesi Şenay Durmaz.
“Kadına onur yakışır”
Mesleğinde yarım asrı deviren Avukat Nurten Yücel. “Avukatlığı hayatın içinde olan bir meslek olarak” tanımlıyor. Şu an Edirne Barosu’nun en tecrübeli ismi olarak gençlere örnek olan Yücel “bizde Kadına onur yakışır” dedi.
“Hayallerinizden vazgeçmeyin”
Edirne’de hem iş dünyasında hem de siyasette ismi parlayan kadınlarımızdan Pınar Ersaçmış ile keyfili bir sohbete imza attık.
Nevser ERASLAN

Siz sınıfta kaldınız!
Çetin ÜNSALAN

İktidara talip partilere ortak çağrı
Ali İhsan GÜRCİHAN

Bir  ölümün  hatırlattıkları !...
Buşra DENGİN

Nasıl bir gelecek?
Melek CANİKLİ

Kabak salatalı tavuk köftesi
Behiç GÜNALAN

SAROS RUHUNU TESLİM EDİYOR!..
İnci Küpeli Kız

Çünkü vakit, ömürdür…
Serap Girgin BAYKAL

AB ve Türkiye arasında neler oluyor?
Fatma BAYKO

Kırsalın türküsü
Hakan İNCİ

Edirne sosyal sorumluluk projelerinin neresinde ?
Emin İNAĞ

KOBİ'lerin Marka gücü
Altay BAYATLI

Edirne’yi unutma.
Nilgün ERMAN

Hangi Mesleği Seçmeliyim?
    FETÖ şüphelileri yol kontrolünde yakalandı
    Yunanistan'a kaçma girişimindeyken yakalandı
    İmam, çocuklara sporu tarihi camide sevdiriyor
    3 yaşında İstiklal Marşı’nı ezbere okudu
    Çocuk Şenliği kapılarını açtı
 EDİRNE | RÖPORTAJLAR | YAZARLAR | FOTO GALERİ | VİDEO GALAERİ | Reklam | Künye | İletişim

NG Ajans Yayıncılık Reklam ve Danışmanlık Sabuni Mah.Vavlı Cami Sk.Halise Atlı İş Merkezi No :8 D:6/15 EDİRNE
Tel: 0284 214 69 19
Edirne Ahval Gazetesi resmi web sitesi ©2015 Tüm hakları saklıdır, içerik kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.
EDIRNEAHVAL.COM ABONESİ sanalbasin.com üyesidir