Açık
Açık

23 Nisan 2018 Pazartesi
   EDİRNE | RÖPORTAJLAR | YAZARLAR | FOTO GALERİ | VİDEO GALAERİ | Reklam | Künye | İletişim
 HABER
Yeni bir dergi 'EKOMEYDAN' çok yakında!
Edirne Meydan Gazetesi, Bölge ekonomisine yeni bir soluk kazandırıyor.
07 Temmuz 2015, 17:02

Edirne Meydan Gazetesi, Bölge ekonomisine yeni bir soluk kazandırıyor. Hayatın her alanını kapsayan ekonomik değerlerin, yaşadığımız il ve bölgedeki sorunlarını konu alan 'EKOMEYDAN' dergisi bu ay okurlarıyla buluşuyor. Ekomeydan Dergisi ilk sayısını zengin bir içerikle hazırlandı. Derginin kapak konusunu 'Saros Ekonomi Zirvesi' oluşurdu. 

Trakya Bölgesi'nin ilk ekonomi dergisi olan Ekomeydan, başta ekonomik konular olmak üzere; sosyal ve kültürel konularda yayınlar yapmak, platformlar oluşturmak, paneller düzenlemek, dünyanın ve ülkenin gündeminde olan konuların ve sorunların iktisadi bakış açısı ile sağlıklı zeminlerde tartışılmasını sağlayarak çözüm yolları aramayı misyon olarak edindi. Ekomeydan, bölgenin iktisadi ve toplumsal hayatını ilgilendiren bütün konularını bir araya getirip, bunları kamuoyunun dikkatine sunacak.

Yaratıcı, yenilikçi ve samimi  yaklaşımıyla bölgedeki ekonomik sektörn gelişmesine katkıda bulunacak olan Ekomeydan, gerek okurlar gerekse yatırımcılar için büyük bir farkındalık yaratacak

Ekomeydan' da ‘Hedef Pazar’ olarak Trakya Bölgesi seçildi. Dergi, bölgedeki pazar koşullarını, yatırımcıların tecrübelerini ve hedeflerini okuyucularıyla paylaşacak.

Ekomeydan Dergisi'nin Danışma ve Yayın Kurulu; Edirne Meydan Gazetemizin köşe yazarı, Ekonomi Gazetecileri Derneği İstişare Kurulu Üyesi Serap Girgin Baykal, 
Saros Ekonomi Zirvesi sayımızda Ulusal Kanal 'Ekopolitik' programı yapımcısı Çetin Ünsalan, Edirne Genç İşadamları Derneği Başkanı Hakan İnci, Hukuk Danışmanımız Avukat Kaan Polat, Edirne Genç Girişimciler Derneği Başkanı ve NG Ajans ve gazetemiz İmtiyaz Sahibi Nevser Tavgaç Eraslan, Ekomeydan Yazı İşleri Müdürü Merve Çiçek Vatan'ndan oluşmaktadır. Dergimizde ayrıca köşe yazarlarımızın bölgeyi anlatan yazıları dikkatle okunmalıdır. Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Yalçın Bayer'de Saros Ekonomi Zirvesi'ni anlatan yazısıyla dergimizin ilk sayısında yer almaktadır.

Ekomeydan Dergisi İmtiyaz Sahibi Nevser Eraslan ilk sayısı çıkacak olan dergi hakkında ,'' Edirne için bir ilki gerçekleştiriyoruz. Parayı, iktisadı cetvel cetvel yazmayacağız ama yazdıklarımız ile toplum ekonomisine yeni bir soluk kazandıracağız. Ekonominin canlanabilmesi adına bölgedeki eksiklikleri tespit edipokuyucularımızla paylaşmak, dergimizi hazırlamaktaki ilk hedeflerimiz arasındadır. Bu yüzden içimizdeki şövalye ruhumuzdan güç alarak bölgemize yeni bir dergi kazandırmanın mutuluğu içerisindeyiz. Bize fikirleriyle ve yazılarıyla destek olan Danışma Kurulu'muza ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi bir borç bilirim.'' dedi.

Derginin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Merve Çiçek Vatan, ''Üç aylık periyodlar halinde yayınlanacak olan Ekomeydan'ın ilk sayısı büyük bir özenle hazırlandı. Dergimiz, yaşadığımız bölgedeki ekonomik değerleri konu alıyor. Trakya Bölgesi, diğer bölgeler dikkate alındığında eşsiz bir potansiyele sahip. Bölgemizin İstanbul'a yakınlığı ,üretime açılmış alanların neredeyse yarısının hala boş olması, OSB ve Serbest Bölge'nin iyi bir altyapı ve önemli mali avantajlar sunuyor olması gibi etkenler, eğer dikkat çekilirse birçok yatuırımcıyı da bölgeye çekecektir. Bizler, yaşadığımız yerlerin ne kadar kıymetli olduğunu anlatmak ve bölgemizi kalkındırmak adına bu yola baş koyduk. Umarım başarırız.'' dedi.

''GENÇ VE DİNAMİK BİR EKİBİZ''
 
Vatan, ''Ekomeydan ailesinin genç ve dinamik bir ekip olduklarından bahsederek, ''Bizim kapımız herkese açık. Genç girişimcileri, ekonomistleri ve yatırımcıları da konuk etmekten mutluluk duyarız. Ekibimizde yer almak isteyen genç yazarlara da yer vermeye hazırız. Yeter ki istesinler. Fikirler tartışıldıkça, çoğaldıkça büyür. Ne kadar fazla olursak, sesimiz de o kadar yüksek çıkar'' dedi.

 

 

07 Temmuz 2015, 17:02
 YORUMLAR
 YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

 DİĞER HABERLER
“Lalapaşa ve Bolyarovo için hayırlı olsun”
Lalapaşa Belediyesi ile Bulgaristan Bolyarovo Belediyesi arasında kültürel işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla planlanan "Lalapaşa ve Bolyarovo'nın Kültürel Mirasının Tanıtılması” Projesi için ilk imzalar atıldı.
Daha fazla elektrik üretilecek
Edirne Katı Atık Yönetim Birliği (EDİKAB), 2018 yılının ilk toplantısında Meclis üyeleri tarafından birliğe üye olmayan kurum ve kuruluşlardan bertaraf ücretinin ton başına 38 lira 18 kuruş alınmasını oy birliğiyle kabul edildi. Toplantıda ayrıca Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Katık Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisleri’nden öngörülen miktardan daha fazla elektrik üretilebileceğini söyledi.
Ortak tepki: “OHAL değil, demokrasi”
​​​​​​​CHP Genel Merkezinin, 81 ilde "OHAL’in kaldırılması ve Türkiye’nin yeniden demokrasiye dönerek normalleşmesi" çağrısı üzerine, CHP Edirne İl Örgütü, KESK Edirne Şubeler Platformu ve pek çok sivil toplum kuruluşundan temsilcilerin katılımıyla şiddetli yağışa rağmen Saraçlar Caddesi’nde protesto gerçekleştirildi.
"Doğru sürüm ve ekim erozyonla mücadelede önemli"
Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü Danışmanı Prof. Dr. Doğan: "Erozyonla mücadelede en önemli etkenlerden biri tarla sürüm teknikleridir. Çiftçilerimiz tarlalarını iş yükü kolaylığı nedeniyle yokuş aşağı değil de yan olarak sürmeli ve ekim yapmalıdır. Doğru sürüm ve ekim yapıldığında erozyonla mücadelede yüzde 50 başarı sağlanabilir" dedi.
211 kaçak ve sığınmacı yakalandı
​​​​​​​Edirne'de yasa dışı yollardan Yunanistan ve Bulgaristan'a geçmeye çalışan 211 kaçak ve sığınmacı yakalandı.
“Göğe Bakma Durağı”
İnsanların tabiriyle “Göğe Bakma Durağı” nın tam karşısındaydı İstasyon Kafe. Hiçbir yerden görülemeyen tabelasının yerine konsepti gibi renkli bir duvar yazısı ile karşılardı insanlarını. Kapısını açmanın zorluğu gibi kapadıktan sonra da çıkmanın zor olduğu şahsına münhasır bir istasyon. Ve İstasyon’u sıcak ve samimi tavırlarıyla bir kafeden çok evindeymiş gibi hissettiren İşletme Sahibi, “İstasyon İnsanları”nın nam-ı diğer annesi Şenay Durmaz.
“Kadına onur yakışır”
Mesleğinde yarım asrı deviren Avukat Nurten Yücel. “Avukatlığı hayatın içinde olan bir meslek olarak” tanımlıyor. Şu an Edirne Barosu’nun en tecrübeli ismi olarak gençlere örnek olan Yücel “bizde Kadına onur yakışır” dedi.
“Hayallerinizden vazgeçmeyin”
Edirne’de hem iş dünyasında hem de siyasette ismi parlayan kadınlarımızdan Pınar Ersaçmış ile keyfili bir sohbete imza attık.
Nevser ERASLAN

Siz sınıfta kaldınız!
Çetin ÜNSALAN

İktidara talip partilere ortak çağrı
Ali İhsan GÜRCİHAN

Bir  ölümün  hatırlattıkları !...
Buşra DENGİN

Nasıl bir gelecek?
Melek CANİKLİ

Kabak salatalı tavuk köftesi
Behiç GÜNALAN

SAROS RUHUNU TESLİM EDİYOR!..
İnci Küpeli Kız

Çünkü vakit, ömürdür…
Serap Girgin BAYKAL

AB ve Türkiye arasında neler oluyor?
Fatma BAYKO

Kırsalın türküsü
Hakan İNCİ

Edirne sosyal sorumluluk projelerinin neresinde ?
Emin İNAĞ

KOBİ'lerin Marka gücü
Altay BAYATLI

Edirne’yi unutma.
Nilgün ERMAN

Hangi Mesleği Seçmeliyim?
    FETÖ şüphelileri yol kontrolünde yakalandı
    Yunanistan'a kaçma girişimindeyken yakalandı
    İmam, çocuklara sporu tarihi camide sevdiriyor
    Çocuk Şenliği kapılarını açtı
    3 yaşında İstiklal Marşı’nı ezbere okudu
 EDİRNE | RÖPORTAJLAR | YAZARLAR | FOTO GALERİ | VİDEO GALAERİ | Reklam | Künye | İletişim

NG Ajans Yayıncılık Reklam ve Danışmanlık Sabuni Mah.Vavlı Cami Sk.Halise Atlı İş Merkezi No :8 D:6/15 EDİRNE
Tel: 0284 214 69 19
Edirne Ahval Gazetesi resmi web sitesi ©2015 Tüm hakları saklıdır, içerik kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.
EDIRNEAHVAL.COM ABONESİ sanalbasin.com üyesidir