Açık
Açık

23 Nisan 2018 Pazartesi
   EDİRNE | RÖPORTAJLAR | YAZARLAR | FOTO GALERİ | VİDEO GALAERİ | Reklam | Künye | İletişim
 HABER
“Hayallerinizden vazgeçmeyin”
Edirne’de hem iş dünyasında hem de siyasette ismi parlayan kadınlarımızdan Pınar Ersaçmış ile keyfili bir sohbete imza attık.
09 Mart 2017, 09:47

İş ve siyasetin yanında bir erkek çocuk annesi olan Pınar Hanım tüm samimiyeti ve neşeli tavırlarıyla röportajımızı pozitif  bir güne çevirmeyi başardı.Yüksek enerjisi ve çalışkan taraflarıyla tanıdığımız Pınar Ersaçmış siyaset kanadında da Edirne için her zaman yer almak isteğini söyledi.

Sizi çocuklar daha çok tanıyor. Çünkü kitap ve kırtasiye reyonlarının arasından gülümseyen yüzünüz ile birlikte eşinizle çalışıyorsunuz. Biz yinede Pınar Ersaçmış’ı bir tanımak isteriz ;

“1973 yılı Eskişehir doğumluyum, eğitim hayatımın bir kısmı Eskişehir bir kısmında Edirne'de tamamladım.Evliyim  ve 1 çocuk annesiyim.1996 yılında  eşim ile başladığımız  okul öncesi sektöre, 2.şubemiz ile devam ediyoruz. Edirne’de eğitim ile ilgili A dan Z ye tüm materyallerle, her türlü yeniliği öğrencilere ve ailelerine getirmekteyiz.”

Bu yoğunluğun içinde bir de siyasete girdiniz.Şuan halen Ak Parti İl Yönetimi İnsan Hakları Birim Başkanlığını devam ettiriyorsunuz. İş ve siyaset bir arada yorucu olmuyor mu ?

“ Yorucu oluyor ama sanırım durağanlık pek bana göre değil. Bu yüzden Ak Parti bünyesinde siyasete girdim. 2011-2014 yılında Ak Parti Kadın Kolları Siyasi ve Hukuk Başkanlığı görevini yürüttüm. 2016 yılında ise Ak Parti İl Yönetimi içinde yer aldım. Halen devam ediyorum ve yönetim içinde ayırdığımız birimlerin yani  İnsan Hakları Birim Başkanlığı görevime devam etmekteyim.Siyaset zorlu bir süreç ama Edirne için çalışamaya devam ediyoruz.Sıkıntılı zamanlar yorucu anlar yaşıyoruz ama ailemden aldığım destekle üstesinden gelmeye çalışıyorum.”

“Siyasetin içinde yer alınca bir çok noktada hayatın içinde yer almaya devam ediyorsun.2014 yılında ETSO  Kadın Girişimciler İcra Komitesi Üyesi olarak seçildim.Ayrıca Edirne Yaşlıları Koruma Ve Barındırma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak da dernek çalışmalarında  yer alıyorum”

Bu arada bir oğlunuz var diye biliyorum.Ev aile hayatı bu yoğunlukta nasıl işliyor ?

“Ben iyi ki eşimle birlikte çalışıyorum.Çünkü iş yerinde birlikte olunca az önce konuştuğumuz gerek siyasetin gerekse diğer görevlerimin yoğunluğunu paylaşabiliyoruz.Yazları oğlumda dükkan da bize yardım ediyor. Hayatın içinde olmasını çok isterim. Eskişehir’de iksitat okuyor.Bizden uzakta yakın olsak daha da yardımcı olur diye düşünüyorum”

Kadınlara ayrıca söylemek istediğiniz bir şey var mı ?

“Sizinle çok güzel bir zaman geçirdim. Kadının her alanda kendisini göstermesi gerekiyor. Diye düşünüyorum. İnanıca ve çalışınca üzerinden gelinemeyecek zorluk yoktur bence.Tabi ki çok yoruluyor insan ama aile desteği ve çalışma gayreti tüm yorgunluklara değiyor. Kimse hayallerinden vazgeçmesin söyleyebileceklerim bu kadar. Ve Kadın dergisine ve sizlere çok teşekkür ederim”

Nevser ERASLAN

09 Mart 2017, 09:47
 YORUMLAR
 YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

 DİĞER HABERLER
“Lalapaşa ve Bolyarovo için hayırlı olsun”
Lalapaşa Belediyesi ile Bulgaristan Bolyarovo Belediyesi arasında kültürel işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla planlanan "Lalapaşa ve Bolyarovo'nın Kültürel Mirasının Tanıtılması” Projesi için ilk imzalar atıldı.
Daha fazla elektrik üretilecek
Edirne Katı Atık Yönetim Birliği (EDİKAB), 2018 yılının ilk toplantısında Meclis üyeleri tarafından birliğe üye olmayan kurum ve kuruluşlardan bertaraf ücretinin ton başına 38 lira 18 kuruş alınmasını oy birliğiyle kabul edildi. Toplantıda ayrıca Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Katık Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisleri’nden öngörülen miktardan daha fazla elektrik üretilebileceğini söyledi.
Ortak tepki: “OHAL değil, demokrasi”
​​​​​​​CHP Genel Merkezinin, 81 ilde "OHAL’in kaldırılması ve Türkiye’nin yeniden demokrasiye dönerek normalleşmesi" çağrısı üzerine, CHP Edirne İl Örgütü, KESK Edirne Şubeler Platformu ve pek çok sivil toplum kuruluşundan temsilcilerin katılımıyla şiddetli yağışa rağmen Saraçlar Caddesi’nde protesto gerçekleştirildi.
"Doğru sürüm ve ekim erozyonla mücadelede önemli"
Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü Danışmanı Prof. Dr. Doğan: "Erozyonla mücadelede en önemli etkenlerden biri tarla sürüm teknikleridir. Çiftçilerimiz tarlalarını iş yükü kolaylığı nedeniyle yokuş aşağı değil de yan olarak sürmeli ve ekim yapmalıdır. Doğru sürüm ve ekim yapıldığında erozyonla mücadelede yüzde 50 başarı sağlanabilir" dedi.
211 kaçak ve sığınmacı yakalandı
​​​​​​​Edirne'de yasa dışı yollardan Yunanistan ve Bulgaristan'a geçmeye çalışan 211 kaçak ve sığınmacı yakalandı.
“Göğe Bakma Durağı”
İnsanların tabiriyle “Göğe Bakma Durağı” nın tam karşısındaydı İstasyon Kafe. Hiçbir yerden görülemeyen tabelasının yerine konsepti gibi renkli bir duvar yazısı ile karşılardı insanlarını. Kapısını açmanın zorluğu gibi kapadıktan sonra da çıkmanın zor olduğu şahsına münhasır bir istasyon. Ve İstasyon’u sıcak ve samimi tavırlarıyla bir kafeden çok evindeymiş gibi hissettiren İşletme Sahibi, “İstasyon İnsanları”nın nam-ı diğer annesi Şenay Durmaz.
“Kadına onur yakışır”
Mesleğinde yarım asrı deviren Avukat Nurten Yücel. “Avukatlığı hayatın içinde olan bir meslek olarak” tanımlıyor. Şu an Edirne Barosu’nun en tecrübeli ismi olarak gençlere örnek olan Yücel “bizde Kadına onur yakışır” dedi.
“Hayallerinizden vazgeçmeyin”
Edirne’de hem iş dünyasında hem de siyasette ismi parlayan kadınlarımızdan Pınar Ersaçmış ile keyfili bir sohbete imza attık.
Nevser ERASLAN

Siz sınıfta kaldınız!
Çetin ÜNSALAN

İktidara talip partilere ortak çağrı
Ali İhsan GÜRCİHAN

Bir  ölümün  hatırlattıkları !...
Buşra DENGİN

Nasıl bir gelecek?
Melek CANİKLİ

Kabak salatalı tavuk köftesi
Behiç GÜNALAN

SAROS RUHUNU TESLİM EDİYOR!..
İnci Küpeli Kız

Çünkü vakit, ömürdür…
Serap Girgin BAYKAL

AB ve Türkiye arasında neler oluyor?
Fatma BAYKO

Kırsalın türküsü
Hakan İNCİ

Edirne sosyal sorumluluk projelerinin neresinde ?
Emin İNAĞ

KOBİ'lerin Marka gücü
Altay BAYATLI

Edirne’yi unutma.
Nilgün ERMAN

Hangi Mesleği Seçmeliyim?
    FETÖ şüphelileri yol kontrolünde yakalandı
    Yunanistan'a kaçma girişimindeyken yakalandı
    İmam, çocuklara sporu tarihi camide sevdiriyor
    3 yaşında İstiklal Marşı’nı ezbere okudu
    Çocuk Şenliği kapılarını açtı
 EDİRNE | RÖPORTAJLAR | YAZARLAR | FOTO GALERİ | VİDEO GALAERİ | Reklam | Künye | İletişim

NG Ajans Yayıncılık Reklam ve Danışmanlık Sabuni Mah.Vavlı Cami Sk.Halise Atlı İş Merkezi No :8 D:6/15 EDİRNE
Tel: 0284 214 69 19
Edirne Ahval Gazetesi resmi web sitesi ©2015 Tüm hakları saklıdır, içerik kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.
EDIRNEAHVAL.COM ABONESİ sanalbasin.com üyesidir