Açık
Açık

23 Nisan 2018 Pazartesi
   EDİRNE | RÖPORTAJLAR | YAZARLAR | FOTO GALERİ | VİDEO GALAERİ | Reklam | Künye | İletişim
 EDİRNE
Sinagog’da büyük konser
Her yıl Vakıflar Haftası’nda önemli bir konserin gerçekleştiği Büyük Edirne Sinagogu, bu yıl da dünyanın sayılı kemancıları arasında yer alan Macar keman sanatçısı Roby Lakatos ile son yılların yıldız klarnet sanatçısı Serkan Çağrı’nın ortak konserine sahne olacak.
Yaşlıları korkutup paralarını almışlar
Trakya'da zengin ve yaşlı kişileri tespit ederek korkutma yoluyla paralarını aldığı tespit edilen suç örgütü, jandarmanın operasyonuyla çökertildi.
Perinçek için “100 bin imza”
Vatan Partisi Edirne İl Başkanlığı, Cumhurbaşkanı adayı Genel Başkanları Doğu Perinçek için başlatılan 100 bin imza kampanyasına Edirne’den destek verdi. Saraçlar Caddesi’nde açılan stantta vatandaşlar imza vererek kampanyaya destek verirken, partililer ayrıca erken seçim kararını da protesto ettiler.
Öğretmenler mesleklerine sahip çıkıyor
MEB tarafından hazırlanan “Öğretmen Performans Değerlendirme” sistemine tepkiler dinmiyor. Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde eylem yapan Eğitim-Sen Edirne Şubesi üyesi öğretmenler; “Mesleğimize sahip çıkıyoruz” dedi. 
Orman ve Sit alanına RES tehdidi
TEMA Vakfı Edirne İl Temsilcisi Şirin Çoğal, Yaylaköy,  Karaincirli ve Vakıf köyü bölgesine kurulması planlanan rüzgâr enerjisi santrali (RES) ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Beyzbol heyecanı Edirne’den başlıyor
Türkiye Beyzbol 2. Lig 1. Etap B grubu müsabakaları, yarın Edirne’de başlayacak. Edirne Rumeli Spor Kulübü ve Edirne Kültür Sanat ve Doğa Sporları Spor Kulübü’nün de rakipleriyle karşı karşıya geleceği müsabakalar, Trakya Üniversitesi Ayşekadın Yerleşkesi sahasında oynanacak.
Bozkırın Yükselen Sesi; Cengiz Aytmatov
Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi kapsamında düzenlenen Cengiz Aytmatov Paneli’nde öğrenciler, katılımcılara Cengiz Aytmatov’un hayatından, fikirlerinden, dünya görüşünden ve eserlerinden anlatımlarda bulundular.
“Çocuklarımıza okullarımıza sahip çıkıyoruz”
Edirne Veli-Der koordinasyonunda oluşturulan Edirne Laik Bilimsel Eğitim Çalışma Grubu, “Çocuklarımıza okullarımıza sahip çıkıyoruz” diyerek 24 Nisan Salı günü saat 12.45’te Edirne Lisesi önünde bir basın açıklaması yapacak.
TÜ'de Bosna Hersek Gecesi
Trakya Üniversitesi (TÜ) Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Bosna Hersek Gecesi düzenlendi.
İstihdam Seferberliği işe yerleştirmede rekor getirdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde geçen yıl şubat ayında başlatılan "Milli İstihdam Seferberliği" kapsamında işe yerleştirmede cumhuriyet tarihinin rekoru kırıldı. Binlerce kişiyi iş sahibi yapan seferberlik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Türkiye İş Kurumu iş birliğinde bu yıl da hız kesmeden devam ettiriliyor. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Daire Başkanı Kaya: "Milli istihdam seferberliği çalışmalarıyla Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük işe yerleştirme rakamı olarak, 1 milyon 257 bin 249 kişiyi işe yerleştirmiş olduk. Yine cumhurbaşkanımızın himayelerinde ikinci faz olarak bu yıl özellikle bilişim ve imalat sektöründe yeni açıkladığımız teşviklerle sahaya indik"  dedi.
Başkan Eşkinat iddialara belgelerle cevap verdi
Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, düzenlediği basın toplantısında Tekirdağ’da görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi.
Şüpheli anne ile oğlu tutuklandı
Ergene ilçesinde, eşi ve oğlu tarafından demir çubukla dövülen kişi hayatını kaybetti.
Meriç'ta başladı Tunca'da bitti; Turizm Haftası'nda kanolar nehirleri süsledi
Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında toplamda 7 kanoyla 14 sporcu Meriç ve Tunca nehirleri boyunca 10 kilometre kürek çektiler. Tarihi köprülerin de altından geçen kanolar, muhteşem bir görüntüye sahne olurken etkinliği gören vatandaşlar da bol bol fotoğraf çekmeyi ihmal etmedi. 
Kadınlara "mis kokulu" gelir kapısı
Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü ve Edirne Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü iş birliğiyle başlatılan proje kapsamında, 60 kadın çiftçiye tarlada lavanta fidesi dikme eğitimi verildi. Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Tülek: "Edirne'de elde ettiğimiz yağ miktarları, uçucu yağ oranları açısından uluslararası referans değerleriyle örtüşüyor. Dolayısıyla bu da olumlu bir gelişme. Sonuçta uluslararası alanda da rekabet edeceksiniz" dedi.
Özel sporcuya özel destek
Edirne'da özel bir kolejin öğrencileri, düzenledikleri kermesten elde ettikleri geliri Avrupa şampiyonası seçmelerine katılacak engelli milli yüzücü Özge Üstün'e verdi.
‘Dur’ ihtarına uymadı, ateş açıldı
Edirne'de "dur" ihtarına uymadığı için polis tarafından ateş açılan otomobilin sürücüsü yaralandı.
Başkentte "Trakya Tanıtım Günleri" başladı
Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ valilikleri ile Trakyalılar Vakfı tarafından bu yıl ilki düzenlenen "Trakya Tanıtım Günleri", Atatürk Kültür Merkezi'nde başladı. Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu: "Bizler birlik ve beraberlik içerisinde olacağız, birbirimize daha fazla kenetleneceğiz, ön yargının bütün perdelerini ortadan kaldıracağız, Türkiye'yi büyütmek için hangi enstrüman, hangi faktör varsa onun etrafında kenetleneceğiz" dedi.
“Devlet tüm çocukları korumakla yükümlü”
Edirne Çocuk Hakları Derneği Başkanı Av. Nebahat Çavuş, çocukların cinsel istismarı hakkında Türk Ceza Kanunu’nda yapılan değişikliklere ilişkin bir basın açıklaması yaptı. 
“Koltuğu kapıp kaçmayı düşünenler kaybedecek”
CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, erken seçim tarihinin 24 Haziran Pazar günü olarak açıklanmasının ardından süreçle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Liseler arasında kıyasıya yarış 
42’nci Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Liselerarası Turizm Şehri Edirne” temalı bilgi yarışmasının finaline kalan 6 okul kıyasıya yarıştı. 
« geri ileri »
Nevser ERASLAN

Siz sınıfta kaldınız!
Çetin ÜNSALAN

İktidara talip partilere ortak çağrı
Ali İhsan GÜRCİHAN

Bir  ölümün  hatırlattıkları !...
Buşra DENGİN

Nasıl bir gelecek?
Melek CANİKLİ

Kabak salatalı tavuk köftesi
Behiç GÜNALAN

SAROS RUHUNU TESLİM EDİYOR!..
İnci Küpeli Kız

Çünkü vakit, ömürdür…
Serap Girgin BAYKAL

AB ve Türkiye arasında neler oluyor?
Fatma BAYKO

Kırsalın türküsü
Hakan İNCİ

Edirne sosyal sorumluluk projelerinin neresinde ?
Emin İNAĞ

KOBİ'lerin Marka gücü
Altay BAYATLI

Edirne’yi unutma.
Nilgün ERMAN

Hangi Mesleği Seçmeliyim?
    FETÖ şüphelileri yol kontrolünde yakalandı
    Yunanistan'a kaçma girişimindeyken yakalandı
    İmam, çocuklara sporu tarihi camide sevdiriyor
    Çocuk Şenliği kapılarını açtı
    3 yaşında İstiklal Marşı’nı ezbere okudu
 EDİRNE | RÖPORTAJLAR | YAZARLAR | FOTO GALERİ | VİDEO GALAERİ | Reklam | Künye | İletişim

NG Ajans Yayıncılık Reklam ve Danışmanlık Sabuni Mah.Vavlı Cami Sk.Halise Atlı İş Merkezi No :8 D:6/15 EDİRNE
Tel: 0284 214 69 19
Edirne Ahval Gazetesi resmi web sitesi ©2015 Tüm hakları saklıdır, içerik kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.
EDIRNEAHVAL.COM ABONESİ sanalbasin.com üyesidir