Açık
Açık

23 Nisan 2018 Pazartesi
   EDİRNE | RÖPORTAJLAR | YAZARLAR | FOTO GALERİ | VİDEO GALAERİ | Reklam | Künye | İletişim
 RÖPORTAJLAR
“Lalapaşa ve Bolyarovo için hayırlı olsun”
Lalapaşa Belediyesi ile Bulgaristan Bolyarovo Belediyesi arasında kültürel işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla planlanan "Lalapaşa ve Bolyarovo'nın Kültürel Mirasının Tanıtılması” Projesi için ilk imzalar atıldı.
Daha fazla elektrik üretilecek
Edirne Katı Atık Yönetim Birliği (EDİKAB), 2018 yılının ilk toplantısında Meclis üyeleri tarafından birliğe üye olmayan kurum ve kuruluşlardan bertaraf ücretinin ton başına 38 lira 18 kuruş alınmasını oy birliğiyle kabul edildi. Toplantıda ayrıca Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Katık Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisleri’nden öngörülen miktardan daha fazla elektrik üretilebileceğini söyledi.
Ortak tepki: “OHAL değil, demokrasi”
​​​​​​​CHP Genel Merkezinin, 81 ilde "OHAL’in kaldırılması ve Türkiye’nin yeniden demokrasiye dönerek normalleşmesi" çağrısı üzerine, CHP Edirne İl Örgütü, KESK Edirne Şubeler Platformu ve pek çok sivil toplum kuruluşundan temsilcilerin katılımıyla şiddetli yağışa rağmen Saraçlar Caddesi’nde protesto gerçekleştirildi.
"Doğru sürüm ve ekim erozyonla mücadelede önemli"
Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü Danışmanı Prof. Dr. Doğan: "Erozyonla mücadelede en önemli etkenlerden biri tarla sürüm teknikleridir. Çiftçilerimiz tarlalarını iş yükü kolaylığı nedeniyle yokuş aşağı değil de yan olarak sürmeli ve ekim yapmalıdır. Doğru sürüm ve ekim yapıldığında erozyonla mücadelede yüzde 50 başarı sağlanabilir" dedi.
211 kaçak ve sığınmacı yakalandı
​​​​​​​Edirne'de yasa dışı yollardan Yunanistan ve Bulgaristan'a geçmeye çalışan 211 kaçak ve sığınmacı yakalandı.
“Göğe Bakma Durağı”
İnsanların tabiriyle “Göğe Bakma Durağı” nın tam karşısındaydı İstasyon Kafe. Hiçbir yerden görülemeyen tabelasının yerine konsepti gibi renkli bir duvar yazısı ile karşılardı insanlarını. Kapısını açmanın zorluğu gibi kapadıktan sonra da çıkmanın zor olduğu şahsına münhasır bir istasyon. Ve İstasyon’u sıcak ve samimi tavırlarıyla bir kafeden çok evindeymiş gibi hissettiren İşletme Sahibi, “İstasyon İnsanları”nın nam-ı diğer annesi Şenay Durmaz.
“Kadına onur yakışır”
Mesleğinde yarım asrı deviren Avukat Nurten Yücel. “Avukatlığı hayatın içinde olan bir meslek olarak” tanımlıyor. Şu an Edirne Barosu’nun en tecrübeli ismi olarak gençlere örnek olan Yücel “bizde Kadına onur yakışır” dedi.
“Hayallerinizden vazgeçmeyin”
Edirne’de hem iş dünyasında hem de siyasette ismi parlayan kadınlarımızdan Pınar Ersaçmış ile keyfili bir sohbete imza attık.
“Turizm olmazsa Edirne’nin ticareti ne olur?”
Edirne’nin turizm sektöründeki ahvali üzerine Edirne'nin önde gelen iş adamlarından Balta Otelin sahibi Gökhan Balta ile gerçekleştirdiğimiz röportajın ikinci kısmını bugün siz okuyucularımıza sunuyoruz. Turizmin kalıba sokulabilecek bir alan olmadığını vurgulayan Balta; ” Turizm olmazsa Edirne’nin ticareti ne olur? Çünkü ticaret olmazsa buradan ekmek yiyen nüfus kalkınamaz. Hepsi birbirine bağlı” şeklinde konuştu.
“Edirne’nin turizmi 3 yıldız”
Edirne’nin turizm sektöründeki ahvalini Edirne'nin önde gelen iş adamlarından Balta Otelin sahibi Gökhan Balta ile konuştuk. Aynı zamanda Türkiye Otelciler Birliği’nin Edirne İl Temsilciliği görevini de yürüten Balta, oteller gibi şehirlerin de yıldızları olduğunu belirterek, Edirne’nin turizminin 3 yıldızlık olduğunu ifade etti.
“Hayatın Renkleri”nin izini sürdük
Usta fotoğrafçı Behiç Günalan’ ın EFOD’ da gerçekleştirdiği atölye kapsamında “Hayatın Renkleri” fotoğraf sergisi 15 Aralık Perşembe günü sanatseverlerle buluşacak. Günalan’ la gerçekleştirdiğimiz özel röportajda, Günalan’ ın fotoğrafçılık hikayesinden, EFOD’ dan ve “Hayatın Renkleri” nden bahsettik.   
Edirne’ye pasaportla insanları sokarım
Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, gazetemiz ziyaretinde kahve arasında sorularımızı yanıtladı. Hayli samimi cevapların verildiği röportajımızda 15 Temmuz Askeri darbe girişimi ve seçilmişlerin görevleri üzerine konuştuğumuz Helvacıoğlu ‘’ “Trakya’nın AK Parti’si CHP’si yok. Trakya’nın Fet hullah’ı da olmadı. Çakma niye; iyi görünsün diye insanlar Fethullah’a destek vermişler. Temel amaca değil, 15 Temmuz’a değil, o niyet yok. Dönem şişmanlattı Fethullah’ı, Özal’dan da destek görmüşler, Demirel’den de, Ecevit’ten de ama bu dönem şişmanlattı Fethullah’ ı” dedi.
"BİR KADIN GİRİŞİMCİDEN EKOLOJİK TARIM MUCİZESİ ÖRNEĞİ"
Türkiye tarım ülkesi, Türkiye tarımda ileri seviyelere gelecek diye diye belki de bu güne kadar kendimizi kandırdık.
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
TÜRKİYE YASTA...
Yazoğlu: ''Kırkpınar kendi gelenekleri içinde devam etmeli''
Kırkpınar Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği Başkanı ve eski Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu ile Kırkpınar Meydanı Dergisi Yazı İşleri Müdürü Merve Çiçek Vatan'a konuştu.
Yeni bir dergi 'EKOMEYDAN' çok yakında!
Edirne Meydan Gazetesi, Bölge ekonomisine yeni bir soluk kazandırıyor.
Yeni bir dergi 'EKOMEYDAN' çok yakında!
Edirne Meydan Gazetesi, Bölge ekonomisine yeni bir soluk kazandırıyor.
Meydanlara indik vatandaşa sorduk ; Seçimi kim kazanacak ?
MEYDAN okumaya var mısın ?
“Kimse çabuk zengin olmuyor”
EGİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Address Davet Organizasyon’un sahibi Kemal Kılıç;“Bir numara olmayı hedefleyin o zaman zaten tercih sebebi olacaksınız”
”Balkanların tahıl merkeziyiz”
Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Helvacıoğlu: Artık yetiştirdiğimiz ürünü işlememiz gerekiyor”
« geri ileri »
Nevser ERASLAN

Siz sınıfta kaldınız!
Çetin ÜNSALAN

İktidara talip partilere ortak çağrı
Ali İhsan GÜRCİHAN

Bir  ölümün  hatırlattıkları !...
Buşra DENGİN

Nasıl bir gelecek?
Melek CANİKLİ

Kabak salatalı tavuk köftesi
Behiç GÜNALAN

SAROS RUHUNU TESLİM EDİYOR!..
İnci Küpeli Kız

Çünkü vakit, ömürdür…
Serap Girgin BAYKAL

AB ve Türkiye arasında neler oluyor?
Fatma BAYKO

Kırsalın türküsü
Hakan İNCİ

Edirne sosyal sorumluluk projelerinin neresinde ?
Emin İNAĞ

KOBİ'lerin Marka gücü
Altay BAYATLI

Edirne’yi unutma.
Nilgün ERMAN

Hangi Mesleği Seçmeliyim?
    FETÖ şüphelileri yol kontrolünde yakalandı
    Yunanistan'a kaçma girişimindeyken yakalandı
    İmam, çocuklara sporu tarihi camide sevdiriyor
    3 yaşında İstiklal Marşı’nı ezbere okudu
    Çocuk Şenliği kapılarını açtı
 EDİRNE | RÖPORTAJLAR | YAZARLAR | FOTO GALERİ | VİDEO GALAERİ | Reklam | Künye | İletişim

NG Ajans Yayıncılık Reklam ve Danışmanlık Sabuni Mah.Vavlı Cami Sk.Halise Atlı İş Merkezi No :8 D:6/15 EDİRNE
Tel: 0284 214 69 19
Edirne Ahval Gazetesi resmi web sitesi ©2015 Tüm hakları saklıdır, içerik kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.
EDIRNEAHVAL.COM ABONESİ sanalbasin.com üyesidir