100. yılda Şükrüpaşa’ya “Cumhuriyet Parkı”

Edirne Belediyesi tarafından, Cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Şükrüpaşa Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi’ne yapılan Cumhuriyet Parkı’nın açılışı gerçekleştirildi. Açılış töreninde konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Mustafa Kemal Atatürk, bu ülkenin çimentosudur, harcıdır, mayasıdır, her şeyidir. Bugün varlığımızın en büyük kaynağı olan, en büyük heyecanımız olan çocuklarımızın özgür ve bağımsız bir ülkede yaşamalarının adıdır, Mustafa Kemal Atatürk” dedi.

Cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Edirne Belediyesi tarafından Şükrüpaşa Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi’nde yapımı gerçekleştirilen Cumhuriyet Parkı’nın açılışı gerçekleştirildi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, parkın açılışını CHP Edirne Milletvekili Ediz Ün, CHP İl Başkanı Samet Kahraman, CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, çocuklar ve Edirneliler ile birlikte yaptı.

Cumhuriyetin 100. Yılını büyük bir onur ve gururla kutladıklarını belirten Gürkan, “Cumhuriyeti kutlamaktan kaçınanlar var. Cumhuriyet ile Atatürk’ü birbirinden ayırıp, değerini anlamsızlaştırmaya çalışanlar var. Biliyoruz ki Atatürk olmadan Cumhuriyet, Cumhuriyet olmadan da Atatürk olmaz. Eğer bu topraklar bugün hepimizin özgürce nefes alabildiği topraklarsa, eğer bu topraklar uğruna gözünü kırpmadan canını veren şehitlerimizin bize vatan yaptığı topraklarsa, bu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının sayesinde. Bunu hiç unutmadık, bunu unutturmaya çalışanlara inat, unutmayacağız” dedi.

Cumhuriyeti kutlamak istemeyenler, bu kutlamaları es geçenlerin olduğunu belirten Gürkan, “Oysa her ülkenin tarihinde yıl dönümleri, özellikle 100. yıl gibi çok anlamlı, çok değerli tarihler, çok kıymetlidir. O ülkenin vicdanlı, kanaat sahibi tüm vatandaşları tarafından daha heyecanla ve coşkuyla kutlanır. Biz Cumhuriyetimizi, Cumhuriyetimizin her bir yılını ama özellikle bu yılını, 100. yılını onurla, gururla, aşkla ve heyecanla kutladık ve kutlamaya devam ediyoruz. Biliyoruz ki, zaferleri ancak kazananlar kutlar. O yüzden kutlamaya devam edeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk, bu ülkenin çimentosudur, harcıdır, mayasıdır, her şeyidir. Bugün varlığımızın en büyük kaynağı olan, en büyük heyecanımız olan çocuklarımızın özgür ve bağımsız bir ülkede yaşamalarının adıdır, Mustafa Kemal Atatürk” diye konuştu.

“Atatürk, çocuklarımızın kalbinde, yüreğinde, düşüncelerinde, ışığında, yolunda yaşıyor” diyen Gürkan, tüm çocukların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak, Edirne’ye kazandırdıkları 147. parkın hayırlı olmasını diledi.

Cumhuriyet Parkı’nda çocukların özgürce vakit geçireceklerini belirten Gürkan, “Biliyoruz ki çocuklarımız, bu parklarda oynarken sadece zaman geçirmeyecekler, birbirleri ile kaynaşacaklar, birbirleri ile ilelebet payidar kalacak dostluklar kuracaklar. Onların dostlukları da Cumhuriyet gibi ilelebet payidar kalacak. Tıpkı Cumhuriyet gibi sonsuza kadar yaşayacak” dedi. Haber Merkezi

IMG 5259 | Edirne Ahval Gazetesi
100. yılda Şükrüpaşa'ya "Cumhuriyet Parkı" | Edirne Ahval Gazetesi
IMG 5270 | Edirne Ahval Gazetesi
100. yılda Şükrüpaşa'ya "Cumhuriyet Parkı" | Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 10 28 at 22.13.00 1 | Edirne Ahval Gazetesi
100. yılda Şükrüpaşa'ya "Cumhuriyet Parkı" | Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 10 28 at 22.13.00 | Edirne Ahval Gazetesi
100. yılda Şükrüpaşa'ya "Cumhuriyet Parkı" | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!