100’üncü yıla 100 koristli konser

Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlama etkinlikleri kapsamında, Edirne Valiliği ve Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “100’üncü Yılda 100 Korist” isimli konser, Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Edirne Valiliği ve Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde cumhuriyetin 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “100’üncü Yılda 100 Korist” konseri yoğun ilgi gördü. Konsere Edirne Vali Yardımcısı Sıdkı Zehin, kurum ve kuruluşların yöneticileri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte, öğretmenlerden oluşan sanatçılar topluluğu tarafından sunulan Türk halk müziği konseri büyük beğeni topladı. Konserde şu eserler seslendirildi; Kışlalar Doldu Bugün, Yemen Türküsü, Çanakkale Türküsü, Bülbülüm Altın Kafeste, Bir Fırtına Tuttu Bizi, Efem ve Cumhuriyet Türküsü. Halk müziği konserinin ardından öğrenciler tarafından hazırlanan Kostak Ali Zeybeği izleyicilere sunuldu.

Etkinliğin devamında yaklaşık 150 kişilik öğretmen ve öğrencilerden oluşan 100’üncü Yıl Orkestrası ve 100’üncü Yıl Korosu tarafından “100’üncü Yılda 100 Korist” isimli konser, dinleyicilerden yoğun alkış topladı. “100’üncü Yılda 100 Korist” konserinde şu eserler seslendirildi; İzindeyiz, Şanlı Atatürk, Atam, Biz Atatürk Gençleriyiz, Memleketim ve 100’üncü Yıl Marşı.

Konser sonrası konuşan Edirne Vali Yardımcısı Sıdkı Zehin, konserde emeği geçenleri tebrik ederek; “Sizlerin huzurunda kıymetli öğretmenleri ve öğrencileri tebrik ediyoruz. Ağızlarına, ellerine, yüreklerine sağlık, iyi ki varlar. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı kutlu olsun. Cumhuriyeti bize kazandıran, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını minnetle anıyoruz” dedi. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2023 10 26 at 17.59.35 | Edirne Ahval Gazetesi
100’üncü yıla 100 koristli konser | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!