100’üncü yıla 23 fidan

Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü tarafından, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı anısına Fizik – Kimya Eğitim Binası bahçesinde fidan dikme töreni gerçekleştirildi. Etkinliğe Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Zaim, Kimya Bölümü öğretim üyeleri, Fen Fakültesi ve Fen Bilimleri Enstitüsü idari personeli ile lisans ve lisansüstü öğrencileri katıldı.

Etkinlikte Kimya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şebnem Selen İşbilir, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını anarak başladığı konuşmasında “Atatürk’ün siz gençlere emanet ettiği Cumhuriyeti her zaman koruyup geliştirmeli ve geleceğe yönelik çalışmalısınız. Bugün bu etkinlikte ağaç dostu ve çevre dostu bireyler olarak geleceğe yönelik bir yatırım da bizler yapacağız” dedi.

Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Zaim yaptığı konuşmasında bir bilim insanı olarak doktora eğitimini Cumhuriyetin sağladığı burs ile Amerika’da yaptığını belirterek, etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından katılımcılar tarafından fidan dikimi etkinliğine geçildi. Törende 1923 ve 2023’ü temsilen 23 adet badem, ceviz ve fıstık çamı fidanları toprakla buluştu. Haber Merkezi

Screenshot 1 30 | Edirne Ahval Gazetesi
100’üncü yıla 23 fidan | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!