100’üncü yıla nostaljik sergi

Kurtuluş İlköğretim Okulu’nda, cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlama etkinlikleri kapsamında “100’üncü Yılı Nostalji Sergisi” açılışı yapıldı. 3-D sınıfı öğrencilerinin evlerinden getirdiği ve okulda bulunan nostaljik eşyalar sergide gösterildi.

Cumhuriyet’in 100’üncü yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Kurtuluş İlköğretim Okulu’nda “100’üncü Yılı Nostalji Sergisi” açıldı. 3-D sınıfı öğrencilerinin evlerinden getirdiği ve okulda bulunan nostaljik eşyalar ile oluşturulan sergiye, Medrese Ali Bey Mahallesi Muhtarı Nesrin Günay, öğretmenler, öğrenci ve veliler katıldı.

Sergide açıklamalarda bulunan Kurtuluş İlköğretim Okulu Müdürü Özer Gökçeciler, öğrencilerin geçmişte kullanılan çeşitli eşyaları tanıması amacıyla sergiyi düzenlediklerini dile getirdi. Gökçeciler; “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı anısına 3-D sınıfımız, daha önce büyüklerimizin, dedelerimizin, ninemizin kullandığı mutfak araçları, ihtiyaç araçları olan her şeyi buraya sergiledik. İstedik ki çocuklarımız daha önce neler yaşadık, cumhuriyeti nasıl kurduk, nasıl bugünlere geldik bunları görsünler, öğrensinler. Velilerimiz ve öğretmenlerimizle beraber bu sergiyi hazırladık. Hem okulumuzun diğer öğrenci gruplarına hem de halka açık bir şekil bunları burada sergiledik. Böyle güzel şeyleri saklamak, böyle güzel şeyleri saklamak, günü geldiği zaman da sergilemek güzel bir şey. Biz de böyle bir küçük bir etkinlik düşündük ve yaptık. Sergimizde mutfak eşyalarımız, radyolarımız, okullarda kullandığımız daktilolar var, gaz lambalarımız, ihtiyaç olan her şeyi burada sergiledik. Daha ileriki tarihlerde daha da güzelini yapacağız. Eşyalar öğrencilerin evlerinden ve bir kısmı da okulumuzdan geliyor” dedi. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2023 10 25 at 17.01.46 - Edirne Ahval Gazetesi
100’üncü yıla nostaljik sergi - Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu