100’üncü yılda 1923 adımlık yürüyüş

Cumhuriyetin 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi bahçesine 100’üncü Yıl Çınarı dikildi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden Balkan Kongre Merkezi’ne cumhuriyetin kuruluş yılına ithafen 1923 adım atıldı.

Trakya Üniversitesi’nde Cumhuriyetin 100’üncü yılı kapsamında 1923 adımlı yürüyüş etkinliği gerçekleştirildi. Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin bahçesine 100’üncü Yıl Çınarının dikilmesi ile başlayan etkinlik, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden Balkan Kongre Merkezi’ne kadar cumhuriyetin 100’üncü yılına ithafen 1923 adım atıldı. Yaklaşık 500 kişinin katılım sağladığı yürüyüşe Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Sedat Üstündağ, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Özgür Erol, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Aysu Zekioğlu, Sağlık Bilimleri Fakültesi Sekreteri Ethem Herdem, Sağlık Bilimleri Fakültesi hocaları ve öğrenciler katılım sağladı.

Etkinlikte konuşan Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Sedat Üstündağ, Sağlık Bilimleri Fakültesi olarak daha iyi öğrenciler yetiştirilirse, güçlü bir Türkiye’ye katkı verileceğini ifade etti. Üstündağ; “Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde büyük milletimizin eşi benzeri görülmemiş fedakârlık ve kahramanlıkları ile gerçekleşen kurtuluş savaşımızın sonrasında, büyük zaferimiz, cumhuriyetimizin kurulmasıyla taçlanmıştı. Şu çok açıktır ki eğer önümüzdeki dönemde sağlık bilimleri fakültesi hocalarının katkıları, öğrencilerimizin çabaları ile daha iyi fizyoterapistler, hemşireler, odyologlar, sağlık yöneticileri, diyetisyenler yetiştirebilirsek, burada en kapsamlı, kaliteli çalışmaları yürütebilirsek yani daha gereken bir fakülte olursak bu üniversitemizin daha iyi hale gelmesine, Edirne’nin daha iyi hale gelmesine sonuçta daha güçlü bir Türkiye’ye katkı verecektir” diye konuştu.

Üstündağ, çınarın cumhuriyeti ileri taşımada bir kararlılık sembolü olduğunun altını çizerek; “Bugün burada Sağlık Bilimleri Fakültesi mensuplarının cumhuriyetimize olan sevgi ve saygısının, bağlılığının bir işareti olarak bu 100. Yıl Çınar’ını dikerek kutlama etkinliğimize başlatacağız. Umarım ki bu çınar ve bundan üreyecek çınarlar yıllarca bu şanlı bayrağın gölgesinde Cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşamasına şahitlik edecekler, cumhuriyetimizi daha ileriye taşıma kararlılığımızı şahitlik simgesi olacaklardır” açıklamasını yaptı. Adem Batuhan SEVER

100uncu yilda 1923 adimlik yuruyus | Edirne Ahval Gazetesi
100’üncü yılda 1923 adımlık yürüyüş | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!