114 eşsiz eser sanatseverle buluştu

Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Özgün Baskıresim Sanatçıları Derneği işbirliğinde, 4’üncü Uluslararası Baskıresim Sergisi Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel ‘Bas Buluş’ temasıyla sanatseverlerle buluştu. Devecihan Kültür Merkezi’nde bulunan sergi 18 Aralık’a kadar gezilebilecek.

Bu yıl 4.kez düzenlenen Uluslararası Baskıresim Sergisi, Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel ‘Bas Buluş’ sloganıyla sanatseverlerle buluştu. Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Özgün Baskıresim Sanatçıları Derneği işbirliğinde, 4’üncü Uluslararası Baskıresim Sergisi, Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel olarak ‘Bas Buluş’ temasıyla Devecihan Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Gerçekleştirilen serginin açılışına İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve Özgün Baskıresim Sanatçıları Derneği Başkanı Prof.Dr. Melihat Tüzün ile sanatseverler katıldı. 

Açılışta konuşma yapan Fakülte Dekanı ve Dernek Başkanı Prof.Dr. Tüzün; “Baskıresim disiplinler arası bir sanat. O nedenle yurt dışında da önemli sanatçılar olduğu için uluslararası yapmaya başladık. Burada da yaklaşık 114 tane eser göreceksiniz ve bu 114 tane eserin 49’u yabancı ülkeden, 65’i de Türkiye’den. Türkiye’de de alanın çok önemli sanatçılarının eserleri var. Bunların içerisinde üniversitelerde profesör olup bu dersi öğreten, öğrencileri yetiştiren hocalarımız da var. Alanına çok katkıları olan, çok önemli hocaların eserlerini de görebilirsiniz” dedi.  Sergi 18 Aralık’a kadar Devecihan Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşmaya devam edecek. Damla GÖÇ AKYÜZ

WhatsApp Image 2023 12 05 at 16.52.21 2 | Edirne Ahval Gazetesi
114 eşsiz eser sanatseverle buluştu | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu