15 yıl aradan sonra kurtuluş kutlaması

Kırcasalih Belediye Başkanı Hüseyin Tütüncü, 15 yıl aradan sonra yeniden Kurtuluş programı kapsamında etkinlikler düzenleyeceklerini belirterek, tüm belde halkını programa davet etti.

101’inci kurtuluş yılı dolayısıyla mesaj yayınlayan Kırcasalih Belediye Başkanı Hüseyin Tütüncü; “Bugün üzerine bastığımız bu topraklarda 101 yıl önce yaşayanlar, koşullar ne olursa olsun asla özgürlüklerinden taviz vermemiş, canları pahasına vatanlarını korumuşlardır. Evlatlarımızı, Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında yetiştirmek adına çok çalıştık, çok çalışacağız. Bu toprakların bir daha bu acıları yaşamaması adına en çok ihtiyacımız olan şey budur. Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları vatan yapmak için gözünü kırpmadan canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yad ediyorum. Kurtuluşumuzun 101’inci yılı kutlu olsun” dedi.

Başkan Tütüncü ayrıca 15 yıl aradan sonra yeniden Kurtuluş programı kapsamında etkinlikler düzenleyeceklerini belirterek, tüm belde halkını programa davet etti.  20 Kasım tarihinde saat 13.30’da çelenk sunma töreni ile başlayacak olan program, 13.45’te Kutlama Programı (Eczane Önü) , 16.00’da pilav-ayran ikramı, otogar alanında saat 20.00’de Murat Balkan Konseri ve Morİz Ritim Grubu, İBB Mehter Takımı, Edirne Belediye Bandosu, Folklor Gösterisi ile devam edecek. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!