166 kaçak göçmen yakalandı

Edirne’de son 1 hafta içerisinde İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, hava destekli devam eden “Göçmen Kaçakçılığı” ile mücadele faaliyetleri sonucu 4 organizatör şahıs, göçmen kaçakçılığında kullandıkları 3 araç ile 166 göçmen şahıs yakalandı.

Edirne İl Jandarma Komutanlığınca sorumluluk bölgesinde “Göçmen Kaçakçılığı” ile mücadele kapsamında; göçmen şahısların can ve mal güvenliğini tehlikeye atarak, haksız kazanç elde etme yolunda olan organizatör şahısların bağlantılarını ortaya çıkartmak ve faillerini yakalayarak adli mercilere teslim edilmesini sağlamak amacıyla çalışmalara devam ediliyor.

Bu kapsamda; Edirne il genelinde son 1 hafta içerisinde, Edirne İl Jandarma Komutanlığı tarafından hava destekli devam eden faaliyetler neticesinde; 4 organizatör şahıs, göçmen kaçakçılığında kullandıkları 3 araç ile 166 göçmen şahıs yakalandı.

Yakalanan göçmen şahıslar ülkelerine iade edilmek üzere İl Göç İdaresine teslim edildi. Şüpheli 4 organizatör şahıs işlemlerine müteakip adli makamlara sevk edilerek, göçmen kaçakçılığında kullandıkları araçlara el konuldu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!