2 bin 715 göçmen yakalandı !

Edirne İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde “Göçmen Kaçakçılığı” ile mücadele kapsamında, İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı İstihbarat, TEM, JASAT, Asayiş ve Komando timleri tarafından icra edilen operasyonlar sonucu 81 organizatör şahıs ve 2715 göçmen şahıs yakalandı.

Göçmen kaçakçılığı ile mücadele kapsamında Edirne İl Jandarma Komutanlığı, göçmen şahısların can ve mal güvenliğini tehlikeye atarak haksız kazanç elde etme yolunda olan organizatör şahısların bağlantılarını ortaya çıkartmak ve faillerini yakalayarak adli mercilere teslim edilmesini sağlamak amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı İstihbarat, TEM, Kaçakçılık, JASAT,  Asayiş ve Komando ekipleri tarafından 04-17 Eylül 2023 tarihleri içerisinde göçmen kaçakçılığına organizatörlük yapan şahısların yakalanmasına yönelik olarak, yapılan operasyonel faaliyetler sonucu 81 organizatör şahıs, göçmen kaçakçılığında kullandıkları 64 araç ile 2715 göçmen şahıs yakalanarak, göçmen şahıslar ülkelerine iade edilmek üzere yapılan işlemlerin ardından İl Göç İdaresine teslim edildi.

Organizatörlerin cezaevine gönderildiği belirtilen açıklamada; “Şüpheli organizatör şahıslar hakkında gerekli işlemler yapılarak adli mercilere sevk edilmiş ve 52 organizatörün tutuklanarak cezaevine kapatılmaları sağlanmış, kaçakçılık olayında kullandıkları cep telefonu ile üzerlerinde bulunan ve organizatörlükten elde ettikleri değerlendirilen paralara ve kaçakçılık olayında kullandıkları 64 araca C.Savcısının talimatıyla el konulmuştur. Ayrıca kaçakçılık olayında kullanılan araçlara Trafik Jandarması tarafından 260.096 TL idari para cezası uygulanarak araçlar yed-i emin parkına teslim edilmiştir” denildi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu