2024 yılında Edirne’de seferberlik

Edirne Valisi Yunus Sezer, 2024 yılında trafik kazalarını büyük ölçüde önlemek amacıyla adeta seferberlik ilan ederek, çalışmaları kati ve kesin gerçekleştireceklerini duyurdu.

Basın mensuplarıyla bir araya gelen Edirne Valisi Yunus Sezer, ölümlü trafik kazalarının ülke genelinde artışta olduğuna dikkat çekti. Vali Sezer; “Maalesef ülke genelinde de trafik kazalarında artık var. İlimizde de trafik kazalarında artış mevcut. Trafik kazalarının olduğu noktalarda özel çalışmalar gerçekleştiriliyor. Ölümlü trafik kazalarını analiz ettiğimiz zaman ya hız ya da dikkatsizlikten kaynaklanıyor” dedi.

Seferberlik yılı ilan edeceklerini söyleyen Vali Sezer; “2024 yılını bu noktada seferberlik yılı ilan ederek ölümlü trafik kazalarının ve yaralamalı trafik kazalarının minimum seviyeye çekilmesi noktasında önemli çalışmaları yapacağız. Özellikle motosiklet kazalarında artış var. Bunla ilgili olarak kaskın kullanma zorunluluğuyla ilgili uygulamalar yapılıyor. Bu uygulamalar 2024 yılında kati ve kesin hale getirilecektir” açıklamasını yaptı. Damla GÖÇ AKYÜZ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!