“30 Ağustos birlik ve beraberliğimizin simgesidir”

30 Ağustos Zafer Bayramının 99. Yılı münasebetiyle bir açıklama yapan Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin;  “Tarihi zaferlerle dolu bir milletiz. Bu zaferlerden biri de 30 Ağustos 1922 yılında kazandığımız zaferin bayramıdır” dedi.

Türkiye’yi bölüp, parçalamak ve yok etmek isteyenlere 99 yıl önce büyük bir ders verildiğine vurgu yapan Av. Tekin; “Milletimiz, birlik ve beraberlik içinde el ele, gönül gönüle 30 Ağustos 1922 tarihinde haçlı ordularını mağlup ederek onlara tarihi bir ders verdi. İnancı, namusu ve vatanı uğruna canlarını veren aziz şehitlerimiz bize bu güzel toprakları emanet ettiler. 30 Ağustos Zaferi bizim birlik ve beraberliğimizin simgesidir. Emperyalist güçler bugün yine çeşitli entrikalarla izleri birbirimize düşürmek, sonuçta köle yapmak istiyorlar. Bir bakıma, 1920’lerde yapamadıklarını bugün siyasi, ekonomik ve sosyal ve de silah zoruyla gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Saadet Partisi olarak biz sıradan bir siyasi mücadele yapmıyoruz. Bizim mücadelemiz, ülkemizi her bakımdan vesayet altına alıp sömürmek,  itibarını düşürmek ve böylece yumuşak lokma haline getirip yutmak isteyenlerin bu emellerini boşa çıkarmak içindir. İçinde bulunduğumuz şartlarda tek yürek, tek yumruk olmak zorundayız. Her vatan evladının kalbi milletimizin birlik beraberliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için atmalıdır” diye konuştu.

Ayrıca tüm aziz şehitleri rahmetle andığını dile getiren Tekin; “Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en kalbi duygularla kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum” ifadelerine yer verdi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu