“30 Ağustos tarihi altın bir sayfadır”

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’ncü yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. İba, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’ncü yıl dönümünü büyük bir gurur ve mutlulukla kutladıklarını belirtti.

30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Gazi Mustafa Kemal komutasındaki kahraman ordunun, bugün yaşadıkları onur ve gururun yegane kaynağı olduğunu dile getiren AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Kurtuluş Savaşı’nın başarı noktası olan, birlik ve dayanışma içinde gösterilen çabaları hedefine ulaştıran 30 Ağustos Zaferi’nin, Türk milletinin fedakarlığının, kararlılığının ve vatan sevgisinin önemli ve anlamlı bir göstergesi olduğunu söyledi. 30 Ağustos Zaferi’nin Türk Milletinin azim ve iradesinin, gücünün ortaya koyulması bakımından büyük önem arz ettiğini ifade eden İba, “Bu şanlı zaferimiz, aziz milletimizin tereddüt etmeksizin reddettiği, gücünü sınayanlara gerekli cevabı verdiği önemli dönüm noktalarından biridir. Bize düşen de şer odaklarına karşı bu aziz vatanı tarihimizden ve ecdadımızdan aldığımız ilhamla sonuna kadar korumaktır” dedi.

Türk Milleti’nin aynı ruh ve aynı iradeyle yarınlara emin adımlarla yürüdüğünü dile getiren İba, “Büyük Taarruz zaferiyle bir kahramanlık destanı yazılmıştır. Biz de yürüttüğünüz mücadeleyle sonraki nesillerin önünde çok daha geniş, çok daha aydınlık bir ufuk açmanın gayreti içindeyiz. Gençlerimize 2053 ve 2071 vizyonlarını miras olarak bırakmak için gece gündüz çalışıyoruz. Büyük Zafer’den aldığımız ilham ve cesaretle Türkiye’yi daha aydınlık bir geleceğe taşımak için mücadelemizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

“Türk Milletinin nice fedakârlıklarla verdiği İstiklal mücadelesini bütün dünyaya haykırdığı ve sonucunu zaferle taçlandırdığı 30 Ağustos tarihi; kahraman ordumuzun ve aziz milletimizin şanlı tarihinde açtığı altın bir sayfadır” diyen İba,  “Vatanımızın birliği ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin 100. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun” dedi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!