“30 Ağustos zaferi, destandır”

Edirne Valisi Ekrem Canalp, 30 Ağustos Zafer Bayramı’na istinaden kutlama mesajı yayınladı. Canalp mesajında, 30 Ağustos Zaferi’nin, milletimizin ortak değerlerde bütünleşerek, birlik ve beraberlik içerisinde yazdığı bir destan olduğunu belirtti.

Bu yıl 99. Yıldönümü kutlanacak olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’na yönelik Edirne Valisi Ekrem Canalp, kutlama mesajı yayınladı. Canalp mesajında; “Tarihi zaferlerle dolu aziz milletimiz ve şanlı ordumuzun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı Büyük Zaferin 99. yıl dönümünü kutlamanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. 26 Ağustos’ta başlatılan Büyük Taarruz ile birlikte, tarihten silinmek istenen milletimiz genci yaşlısı, kadını erkeği demeden istiklal ve istikbaline sahip çıkarak elde ettiği zaferi şanlı mazisine altın harflerle yazdırmıştır” ifadelerine yer verdi.

Türk milletinin hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, ülkesi için çekinmeden canını siper edeceğini söyleyen Edirne Valisi Ekrem Canalp; “Bağımsızlık inancımızı, hür yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiğimiz şeref ve gurur günümüz olan 30 Ağustos Zaferi, milletimizin ortak değerlerde bütünleşerek, birlik ve beraberlik içerisinde yazdığı bir destandır. Dün olduğu gibi bugün de aziz milletimiz; ülkesini tehdit altında gördüğünde olağanüstü bir vatanseverlik ve kahramanlıkla bu tehdidi bertaraf ettiğini, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, ülkesi için çekinmeden canını siper edeceğini ve de ülkesi ve milletiyle sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir” diye konuştu.

Aziz şehitleri rahmet andığını bile getiren Canalp; “Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden istiklâl mücadelemizin bütün kahramanlarını ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum” dedi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu