31 Ağustos son gün!

Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemesi ve yapılandırma için son tarih 31 Ağustos olarak belirlendi. Bu ödeme, araç sahiplerinin 2023 yılında yapacakları ödemeleri kapsayacak ve yalnızca bu yıl için geçerli bir ödeme şekli olacak.

2023 yılına ait ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemesinin ilk taksit son ödeme günü olarak 31 Ağustos olarak ilan edildi.  Eylül 2023’ten itibaren kayıt ve tescil edilen otomobiller için yıllık Motorlu Taşıtlar Vergisinin yarısı kadar ek vergi alınacak. Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeyen araç sahipleri, araçlarını satamayacak ve trafiğe çıkaramayacaklar. Ayrıca araçlarını hurdaya ayıramayacak veya yurt dışına çıkaramayacaklar, muayene yaptıramayacaklar. Ancak Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen kişiler bu ek Motorlu Taşıtlar Vergisinden muaf tutulacaklar.

Aynı zamanda, Cumhuriyet tarihinin en geniş kapsamlı borç yapılandırması için de son tarih 31 Ağustos olarak belirlendi. Vergi mükellefleri, peşin veya taksitli ödeme seçeneklerini tercih edebiliyorlar. Ancak ilk taksit ödemesini süresinde yapmayan veya eksik ödeyenler kapsam içine girecekler. Vergi mükellefleri, bu ödemeleri geç ödeme zammıyla birlikte Ağustos ayı sonuna kadar tamamlayabilecek. Katsayı uygulaması olmadan kanundan yararlanma imkanı sunulacak, ancak peşin ödeme indiriminden faydalanılamayacak. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu