35 yıldır her bayramda vitrinleri kırmızı beyaz!

Edirne’nin Tahmis Meydanı’nda uzun yıllar aynı noktada hizmet veren Vizon Giyim‘in sahibi Kafiye Demir, her milli bayramda mağaza vitrinini kırmızı beyaz kıyafetlerle kombinleyerek, farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Demir, özellikle bir kadın işletmeci olarak Cumhuriyet Bayramı’na ve Cumhuriyet’in değerlerine sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.

1989 yılından günümüze kadar her milli bayramda vitrinini Türk Bayrağı renkleriyle süsleyen Vizon Giyim’in sahibi 71 yaşındaki Kafiye Demir, Türk kadınlarının Cumhuriyet Bayramı’na önem vermesi gerektiğini vurguladı. Uzun yıllardır aynı mağazada hizmet verdiğini belirten Kafiye Demir, müşterilerinin de çok eskiden beri aynı olduğunu belirterek 3 neslin de moda anlayışına tanık olduğunu söyledi. Demir gazetemize yaptığı açıklamada; “Uzun yıllardır hizmet verdiğim kadın giyim sektöründe yaklaşık 4 nesile de işimi çok severek hizmet ettim. Edirne ve il dışından gelerek bizleri tercih eden tüm kadınlarımıza çok teşekkür ederim. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı kutlu olsun” dedi.

“BİZ CUMHURİYET KADINIYIZ”

Her milli bayramda vitrinini Türk Bayrağı renk tonlarında süsleyerek farkındalık yaratmaya çalıştığını da belirten Demir; “Biz Cumhuriyet kadınıyız. Tüm bayramlarımız gibi Cumhuriyet Bayramı’na da bilhassa önem gösteriyoruz. Ben 35 yıldır mağazamın vitrinini bayrama kısa süre kala özellikle kırmızı, beyaz renkli kıyafetlerle süslerim. Bu Cumhuriyet bizim ve her zaman bizim olarak kalsın, inşallah Cumhuriyetimiz güzel nice 100 yılları görür” diye konuştu.

MİLLİ BAYRAMLARDA TİTİZ VE ŞIK OLMANIN ÖNEMİ

Milli bayramlarda düzenlenen resepsiyonlarda kadınların şık ve muntazam giyinmesi gerektiğinin altını çizen Vizon Butik sahibi Kafiye Demir; “Resepsiyonlar gibi özel günlerde giyilmek üzere kıyafet satın alan kişi sayısı yok denilebilecek kadar azaldı diyebiliriz. Eskiden kıyafet şartları daha sıkıydı ve herkes bayram günü çok şık, muntazam olmak zorundaydı. Şuan pek talep yok, gittikçe azalıyor. Resepsiyona katılacak olan bir hanımefendi, elbise, döpiyes veya pantolon takım giyerek şık giyinmelidir. Biz Cumhuriyetle birlikte böyle gördük, bu kuralların devam etmesini istiyoruz” diyerek kıyafetin önemini anlattı. Damla GÖÇ AKYÜZ

WhatsApp Image 2023 10 26 at 17.25.15 | Edirne Ahval Gazetesi
35 yıldır her bayramda vitrinleri kırmızı beyaz! | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!