4’üncü kez Aslan dönemi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Edirne Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Seçimleri gerçekleştirildi. Seçimlerde Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanlığı’na 4’üncü kez Elmas Aslan seçilirken, Genç Girişimciler İcra Komitesi Başkanlığına ise Salih Görkem Aras seçildi Açıklamalarda bulunan Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Elmas Aslan; “Bizim için önemli olan, kadın girişimciler olarak dünyanın en büyük gümrüklerinden biri olan, Serhad şehri Edirne’mizde Balkanlara açılmak, yaptığımız ve yapacağımızla var olmak” şeklinde konuştu.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler İcra Kurulu seçimleri gerçekleştirildi. Seçimlerde Edirne Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanlığı’na 4’üncü kez seçilen Elmas Aslan’ın yanı sıra, İcra Komitesi Başkan Yardımcılığı’na Sevim Adalı, Emine Günay ve Hülya Akman, Edirne Genç Girişimciler İcra Komitesi Başkanlığı’na Salih Görkem Aras, İcra Komitesi Başkan Yardımcılıklarına Zeynel Tora Tospacı, Tolga Sezer ve Berkay Uslu seçildi.

Açıklamalarda bulunan Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Elmas Aslan, Edirne’den Balkanlar’a açılmak istediklerini belirtirken, Trakya’da kadın girişimcileri artırmak istediklerini dile getirdi. Aslan; “4’üncu kez dönem Edirne Ticaret Odası Edirne Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanı seçildik. Biz iş dünyasını temsil ediyoruz. Dünya ekonomiyi konuşuyor. Bizim için önemli olan, kadın girişimciler olarak dünyanın en büyük gümrüklerinden biri olan, Serhad şehri Edirne’mizde Balkanlara açılmak, yaptığımız ve yapacağımızla var olmak. Seçilmiş insanlar olarak, örnek olmamız lazım. Biz partileri temsil etmiyoruz. Kendi işimizi kurmuş, kendi işimizi yeniliğe uydurmuş kadın girişimcileriz. Seçimimizi de kazandık. Biz kazanmadık, Edirne kazandı. Aylık toplantıdan ziyade, bizim ne yapabileceğimiz, benim için çok önemli. Örnek olmamız lazım, amacımız kadın girişimcilerin sayısını artırmak. Beni idol olarak görmesinler, kadın girişimciler şirketler kurmaya devam etsinler. Şirketlerde de istihdam yaratılsın. Edirne’miz ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği için hayırlara vesile olsun. Benim isteğim, kadın girişimcilerin Trakya’da artması, kuşların sürüleriyle uçması gibi birlik ve beraberliğin artması, yaptığımız işlerden örnek olmak” dedi. Adem Batuhan SEVER

tmp9jom855s 768x940 1 - Edirne Ahval Gazetesi
4’üncü kez Aslan dönemi - Edirne Ahval Gazetesi
397492577 918544789877788 2237891506659195809 n - Edirne Ahval Gazetesi
4’üncü kez Aslan dönemi - Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu