5 buçuk asırlık ‘Yalı Cami’ restore edilecek

Edirne Valisi Yunus Sezer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 5 buçuk asırlık Evliya Kasım Paşa Camisi’nin restore edileceğini duyurdu.

5 buçuk asırlık Evliya Kasım Paşa Camisi restore edilecek. Edirne Valisi Yunus Sezer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Tunca Nehri kenarında bulunan caminin restore edileceğini duyurdu. Vali Sezer yaptığı paylaşımda, çalışmaların 2024 yılının başında başlayacağını ifade ederek; “Şehrimizin hazineleri bir bir ayağa kaldırılıyor. 2024 yılı başında başlanacak çalışmalarla, ülkemizde çok az örneği bulunan ‘Yalı Camilerinden’ biri olan Evliya Kasım Paşa Camisi restore edilecek. Rıhtımı, hazire alanı ve çevre düzenlemesini kapsayan çalışmalar tamamlandığında, Edirne’mize önemli bir cazibe merkezi daha kazandırılmış olacak. Bu konuda desteklerinden dolayı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a, Vakıflar Genel Müdürü Sinan Aksu’ya ve ilgili kurumlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Evliya Kasım Paşa Camisii Fatih Sultan Mehmet döneminde Rumeli Beylerbeyi olan, II. Bayezid döneminde de başvezirlik yapan Kasım Paşa tarafından 1478 yılında yaptırılmıştır. Haber Merkezi

GBU84cgWAAAoT R | Edirne Ahval Gazetesi
5 buçuk asırlık ‘Yalı Cami’ restore edilecek | Edirne Ahval Gazetesi
GBU85NbWkAEOf4R | Edirne Ahval Gazetesi
5 buçuk asırlık ‘Yalı Cami’ restore edilecek | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu