53 yaşındaki depremzede TÜ’ye kaydoldu

Hatay İskenderunlu depremzede Sevim Karadal, dün Trakya Üniversitesi (TÜ) Şehit Hasan Rıza Meslek Yüksekokulu Seramik ve Cam Tasarımı bölümüne kayıt yaptırmak için Balkan Kongre Merkezi’ne geldi. İskenderun’da da seramik işiyle uğraştığını söyleyen 3 çocuk annesi 53 yaşındaki Karadal; “Hatay’ı bugüne kadar terk etmedik, bırakmadık. Çünkü Hatay’ın kalkınması gerekiyor. Bize, herkese ihtiyacı var. Hatay çok önemli bir konumda; hiç bırakılmaması gereken yerlerden biri” dedi.

TÜ’de 2023-2024 eğitim-öğretim yılı kayıt işlemleri başladı. Hatay’ın İskenderun ilçesinde yaşayan 3 çocuk annesi depremzede Sevim Karadal da TÜ Şehit Hasan Rıza Meslek Yüksekokulu Seramik ve Cam Tasarımı bölümünde okumaya hak kazandı.

“HATAY’I BUGÜNE KADAR TERK ETMEDİK”

Kayıt işlemleri için TÜ Balkan Kongre Merkezi’ne gelen 53 yaşındaki Karadal, Hatay’ı hiç bırakmadığını ve Hatay’ın kalkınması gerektiğini belirtirken, İskenderun’da da seramik işiyle uğraştığını ifade etti. Karadal; “İskenderun’da biraz seramik ile uğraşıyordum. Bunu profesyonelce yapmak istedim. O yüzden üniversite sınavına girip, burayı tercih ettim. Hatay’ı bugüne kadar terk etmedik, bırakmadık. Çünkü Hatay’ın kalkınması gerekiyor. Bize, herkese ihtiyacı var. Hatay çok önemli bir konumda; hiç bırakılmaması gereken yerlerden biri. Bu yüzden de biz, orasını hiç bırakmadık ama tercihlerim sonucunda burası geldi ve kaydımı yaptırdım. 53 yaşındayım. Okumanın yaşı yok. Gençler hiçbir zaman düşlerini ve azimlerini arkalarında bırakmasınlar. Her zaman arkasından koşsunlar” şeklinde konuştu. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!