6 asırlık hamamda restorasyon zamanı

Edirne Valisi Yunus Sezer, 1422 yılında Mihal Bey tarafından yaptırılan Gazi Mihal Bey Hamamı’nın restorasyon çalışmalarının başladığını duyurdu.

1422 yılında Mihal Bey tarafından yaptırılan ve 1829’daki Osmanlı-Rus Savaşı’nda Rusların Edirne’yi işgal etmelerinden bu yana kullanılmadığı için adeta harabe vaziyetinde olan 601 yıllık Tarihi Gazi Mihal Bey Hamamı’nda restorasyon çalışmaları başladı.

“EN KISA SÜREDE TAMAMLAYACAĞIZ”

Edirne Valisi Yunus Sezer, Kapıkule Sınır Kapısı yolu üzerinde bulunan 600 yıllık Gazimihal Hamamında başlatılan restorasyon çalışmalarını inceledi. Edirne’nin tarih ve kültür müzesi olduğunu ifade eden Vali Sezer, “Gazimihal hamamının restorasyon çalışmalarına başladık. Bir taraftan Selimiye’nin restorasyonu, bir taraftan Edirne Sarayı, 40 civarında konak ve Şükrü Paşa anıtının restorasyon çalışmaları da devam ediyor. Gazimihal hamamını da bir müze veya faklı şekilde değerlendirme noktasında çalışmalarımızı yapacağız. Hamamın ihya çalışmalarını en kısa sürede tamamlayacağız” dedi. Haber Merkezi

GGc10GlWEAETxdc | Edirne Ahval Gazetesi
6 asırlık hamamda restorasyon zamanı | Edirne Ahval Gazetesi
GGc11SsWcAAF8VB | Edirne Ahval Gazetesi
6 asırlık hamamda restorasyon zamanı | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!