7’den 70’e turuncu farkındalık

‘Lösemi değil sevgi bulaşır’

Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında bu yıl turuncu renk temasıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. Edirne’de de bir araya gelen LÖSEV Edirne temsilciliği, öğretmen ve öğrenciler Edirne Belediye Bandosu eşliğinde 25 Kasım Stadı önünden başlayarak Atatürk Anıtı’na kadar yürüdüler. Anıta çelenk sunan katılımcılar, yürüyüş boyunca ellerinde lösemi hastalığına dikkat çeken pankartlar, dövizler ve turuncu balonlar taşıdılar.

Turuncu rengi ile 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda dayanışmayı güçlendirmeyi hedefleyen Lösemili Çocuklar Vakfı(LÖSEV) tarafından 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında etkinlikler düzenlendi. Edirne’de 25 Kasım Stadı önünde bir araya gelen LÖSEV Edirne temsilciliği, Edirne Belediye Başkanvekili Filiz Gencan Akın, Belediye Başkan Yardımcıları Yaver Tetik ve Ertuğrul Tanrıkulu, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, öğrenciler ve öğretmenler ellerinde turuncu balonlar, lösemi hastalığa dikkat çeken pankart ve dövizler taşıyarak Edirne Belediye Bandosu eşliğinde Atatürk Anıtı önüne kadar yürüdüler. Ayrıca bu yıl kuruluşunun 25’inci yılını kutlayan LÖSEV tarafından düzenlenen farkındalık etkinliğinde Atatürk Anıtı’na çelenk takdim edildi.

‘KANSER KADERİMİZ OLMAYACAK’

Trafiğe kapalı Saraçlar Caddesi’nde farkındalık korteji oluşturarak yürüyüş yapan katılımcılara, vatandaşlar alkışlarıyla eşlik ettiler. Turuncu renk temasıyla gerçekleştirilen yürüyüşte özellikle öğrencilerin taşıdıkları döviz ve pankartlarda ‘Lösemi değil sevgi bulaşır’, ‘Kanser kaderimiz olmayacak’, ‘Lösemi değil biz kazanacağız’ yazılarıyla, lösemi hastalığına dikkat çekildi.

WhatsApp Image 2023 11 06 at 14.50.55 | Edirne Ahval Gazetesi
7’den 70’e turuncu farkındalık | Edirne Ahval Gazetesi

Atatürk Anıtı’nda son bulan kortej yürüyüşünün ardından çelenk bırakan ve saygı duruşunda bulunan katılımcılar İstiklal Marşı’nı okudular. Ardından konuşma gerçekleştiren LÖSEV İl Temsilcisi Ceylan Toker LÖSEV hakkında bilgi vererek, lösemi hastalığı ile mücadelenin önemine vurgu yaptı.

BİR MASA VE SANDALYE İLE KURULAN LÖSEV 25 YAŞINDA

Dün 25’inci yıldönümünü kutlayan LÖSEV’in kuruluşunu anlatan Toker; “Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı bugün 25’inci yaşını kutlamaktadır, nice 25’inci yıllara. LÖSEV 25 senedir lösemili ve kanserli çocuklar ile ailelerine ve kanser hastalarına, tedavi ve eğitim hizmetleri sağlamakta, onları maddi, ayni ve sosyal desteklerle yalnız bırakmamaktadır. LÖSEV bugüne Türk halkının katkı ve destekleriyle gelmiş, yüzde 100 Türk eseri bir sivil toplum kuruluşudur. LÖSEV ülkemizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yürüyen, doğal olarak onun ilke ve devrimlerine eksiksiz uyan bir kuruluştur” dedi. Konuşmaların ardından etkinlik sona erdi. Damla GÖÇ AKYÜZ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!