Abdurrahman Mahallesi’nde 8 saat elektrik kesintisi

Edirne Merkez’e bağlı Abdurrahman Mahallesi 1’inci Kuyulu Sokak ve İki Lüleli Çeşme Sokak’a, TREDAŞ tarafından yapılacak olan planlı elektrik bakım çalışması sebebiyle, 20 Kasım Pazartesi günü saat 09.00’dan 17.00’a kadar toplam 8 saat elektrik verilemeyecek.

TREDAŞ, planlı elektrik bakım çalışması sebebiyle 20 Kasım Pazartesi günü Abdurrahman Mahallesi 1’inci Kuyulu Sokak ve İki Lüleli Çeşme Sokak’a, sabah 09.00 ve 17.00 arasında, 8 saat boyunca elektrik verilemeyeceğini açıkladı.

TREDAŞ tarafından elektrik kesintisinde yapmaları gerekenler hakkında vatandaşlara uyarıda da bulunuldu. Yapılan açıklamada; “Elektrikle çalışan cihazlarını devreden çıkartılması, yapılacak çalışmaların programlı elektrik kesintisi için belirtilen saatten önce bitmesi halinde, kesintiden etkilenen yerlere çalışma bitiminden hemen sonra ilan edilen kesinti bitiş saatinden önce enerji verilebileceği, jeneratör kullanan abonelerin kesinti esnasında güvenlik açısından şebeke ayırıcısını açmaları, 3 fazlı motor kullanan müşterilerimizin (Asansörü olan binalar, sanayi kuruluşları v.s.), enerji geldikten sonra motor devir yönlerini muhakkak kontrol ederek tesislerini işletmeye almaları, elektrik kesintisi hakkında daha geniş bilgi için 186 Alo Elektrik Arıza telefon hattına başvurmaları. Hususlarını dikkatinize sunarız” ifadeleri kullanıldı. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu