Aday adaylığını yılbaşı mesajıyla duyurdu

CHP listesine bir isim daha

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) Edirne Belediye Başkan Aday Adaylarına, Avukat Harika Taybıllı da dahil oldu. Edirnelilerin cep telefonlarına gönderdiği kısa mesajla aday adaylığını duyuran Taybıllı, CHP’deki adaylık yarışında kendisinin de bulunduğunu gösterdi.

31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimi’nde CHP’de Edirne Belediye Başkan Aday Adayı sayısı 10’a yükseldi. Ayhan Murat Dursunoğlu, Bülent Bacıoğlu, Ergun Türkyılmaz, Filiz Gencan Akın, Recep Gürkan, Serkan Liznak, Seyfi Alp Üzmen ve Şükrü Ciravoğlu’nun yanı sıra geçmiş dönem Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt da CHP’den Edirne Belediye Başkan Aday Adaylığı’nın kabul edildiğini açıklamıştı. Zıpkınkurt’un aday adaylığı, ETSO Başkanlığı görevini yürüttüğü dönemlerde CHP önceki dönem Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ile arasında yaşadığı şahsi meseleler gerekçe gösterilerek CHP Merkez İlçe Başkanlığı tarafından reddedilmişti. Aday adaylığı kabul edilmeyen Recep Zıpkınkurt, CHP Genel Merkezinde başvurusunun kabul edildiğini açıklamıştı. Başvurusu kabul edilen Zıpkınkurt, Edirnelilere gönderdiği kısa mesajda şu ifadelere yer vermişti; “Edirne’ye iyisini değil en iyisini yapmak için aday oldum. Edirne için de her şey çok güzel olacak.”

HARİKA TAYBILLI DA ADAY ADAYI OLARAK MESAJ ATTI

Avukat Harika Taybıllı, 31 Aralık 2023 tarihinde Edirnelilerin cep telefonlarına gönderdiği kısa mesajda kendini aday adayı olarak tanıttı. Taybıllı, mesajında; “Değişimle gelen yeni umutlarla beklediğimiz 2024 yılının Edirne’mize nice güzellikler getirmesi dileğiyle, yeni yılınızı kutluyor, saygılar sunuyorum. Avukat Harika Taybıllı / CHP Edirne Belediye Başkan Aday Adayı” ifadelerine yer verdi.

CHP Merkez İlçe Başkanlığı’nda aday adaylığı kabul edilen 8 ismin ardından Recep Zıpkınkurt ile Avukat Harika Taybıllı’nın da aday adaylığını açıklamasıyla birlikte CHP’den Edirne Belediye Başkanlığı için 10 aday adayı bulunuyor. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2024 01 01 at 18.05.31 | Edirne Ahval Gazetesi
Aday adaylığını yılbaşı mesajıyla duyurdu | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!