AK Parti’den kandil kutlama mesajı

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, ‘Mevlid Kandili’ dolayısıyla mesaj yayımladı. Bu günlerde dargınlıklar ve kırgınlıkların son bulmasını temenni eden İba, ayrıca bu mübarek gün ve gecelerde etrafımızdaki ihtiyaç sahibi kimselere de yardım edilmesi gerektiğini söyledi.

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, ‘Mevlid Kandili’ dolayısıyla mesaj yayımladı. Mevlid Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajda birlik ve beraberlik vurgusu yapan Başkan İba, Kandil günlerinin kardeşlik bağlarını güçlendiren önemli günlerden biri olduğunu ifade etti.

“BU MÜBAREK GECE TÜM İNSANLIĞA HAYIRLAR GETİRSİN”

Tüm vatandaşların mübarek Mevlid Kandilini tebrik ederek bu gecenin başta, ilimize, ülkemize, Müslüman âlemine ve insanlığa hayırlar getirmesini temenni eden Başkan İba, “Peygamber Efendimiz ’in doğumu vesilesiyle kutladığımız bir Mevlid Kandil’ine daha kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Peygamber Efendimiz yaşayışıyla etrafındaki insanlara örnek olmuş; güzel ahlakın, insani değerlerin ve toplum refahının yeniden inşa edilebileceğini göstermiştir. Bütün insanlığın kurtuluşunun müjdecisi olan sevgili Peygamberimizi bir kez daha anlama ve anma vesilesi olarak büyük bir önem ve anlam taşıyan mübarek Mevlid Kandili dolayısıyla, bütün İslam âleminin kandilini tebrik ediyorum” dedi.

Bu mübarek geceyi gerek camilerde gerekse evde ibadet ederek geçirmenin önemine değinen İba, bu mübarek gecenin barış, huzur ve kardeşlik iklimine vesile olmasını diledi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!