AK Parti’den köy ziyaretleri

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, köyleri gezerek, talepleri dinliyor. Önceki ziyaretlerde Çalıköy ve Maksutlu sakinlerinden bazı talepler alan İba, durumu Orman İşletme Müdürü İhsan Ceylan’a iletmişti. Vatandaşların talebi doğrultusunda su tankerlerini köylere hibe ettiklerini söyleyen İba, “Olası bir yangında ise hızlıca müdahale edeceğimiz bir aracımızın olması çok kıymetli. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, İl Başkan Yardımcıları, Uzunköprü İlçe Başkanı Kadir Bilgin, Uzunköprü İlçe Kadın Kolları Başkanı Havva Keleş, İl Genel Meclis Üyemiz Nedret Akbulut ve beraberindeki heyetle, yapılan projeleri yerinde incelemek ve talepleri dinlemek adına yarım kalan köy ziyaretlerine devam ediyor. İba, Çalıköy, Maksutlu, Kırköy, Harmanlı, Çavuşlu ve Süleymaniye köylerini ziyaret etti.

İLK DURAKLARI ÇALIKÖY OLDU

İba ve beraberindeki heyetin ilk durağı Çalıköy oldu. Köyde vatandaşlar ile bir araya gelen İba’ya Köy Muhtarı İrfan Yiğit ve AK Parti köy temsilcisi Cengiz Özkaya eşlik etti. Çalıköy’ün sorunlarının çözümü için görüştüklerini belirten İba, “köylerimizi çok önemsiyoruz” dedi.

İBA, ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDI

Başkan İba, ardından Maksutlu köyünü ziyaret etti. Muhtar Sadettin Filiz ile bir araya gelen İba, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Önceki ziyarette Çalıköy ve Maksutlulardan tanker talebi aldıklarını ve bu durumu Orman İşletme Müdürü İhsan Ceylan’a iletmiş olduklarını aktaran Belgin İba,  “Şimdi ise çok şükür tankerin köyümüze teslimini gerçekleştiriyoruz. Biz tüm imkânımızla tüm gücümüzle hemşehrilerimizin yanındayız. Olmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Su tankerlerinin Çalıköy ve Maksutlu köylerinde meskun mahal ve mesken yangınları ile özellikle traktörün giremediği yerlerde gelir getirici ağaçların sulamasında kullanılacağını dile getiren İba, “Tarım ve Orman Bakanlığımıza, Edirne Orman İşletme Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımızın talebine karşılık vererek su tankerini köyümüze hibe ettikleri için. Tabi inşallah Allah’tan temennimiz yangın gibi bir felaket ile karşılaşmayalım. Ancak olası bir yangında ise hızlıca müdahale edeceğimiz bir aracımızın olması çok kıymetli. Hayırlı uğurlu olsun. Traktöre kolaylıkla bağlanabilen 3 tonluk su tankerimiz gölet veya herhangi bir su kaynağından kendi sistemi ile su çekebiliyor. Tazyikle su basabilen bir sistem olması nedeniyle her türlü arazi şatlarında kullanılabiliyor. Özellikle meskûn mahal ve mesken yangınlarda 3, kata kadar su basılıyor” şeklinde konuştu.

Belgin İba ve beraberindeki heyetin üçüncü durağı Kırköy oldu. Köy Muhtarı Nuran Koyuncu ve Köy Temsilcisi Hatice Debre ile birlikte köy sakinleri ile sohbet eden İba,  talepleri dinleyip not aldı. Köylere en iyi ve kaliteli hizmeti getirebilmek için çalıştıklarını söyleyen İba, ”Köylerimiz bizim kıymetlilerimiz… Her birine ulaşıp, ihtiyaçlarını gidereceğiz” dedi.

İba ayrıca Harmanlı Köyü’nü ziyaret etti. Muhtar Necdet Dikim’den yapılan projeler ve sorunlar ile ilgili bilgi alan Belgin iba, “Köy sakinlerimizin sorunları için elimizden geleni yapacağız, tüm köylerimizi en merkezi ilçelerimiz kadar bayındır hale getirmek için çalışacağız” ifadelerini kullandı.

 “EDİRNE’Yİ KÖY KÖY, KARIŞ KARIŞ GEZECEĞİZ”

Başkan İba ve beraberindekilerin son durağı Süleymaniye Köyü oldu. İba, ziyaret ve incelemeleri sırasında muhtardan köyün mevcut genel durumu ve sorunları hakkında bilgiler aldı. Köy sakinleri ile kısa bir süre sohbet eden Başkan İba, Edirne’yi köy köy, karış karış gezmeye devam edeceklerini söyledi.  Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu