Akdağ daha yaşanabilir bir mahalle için aday

Edirne’de Eski TOKİ mevkii, Barutluk Mahallesi’nden Kurtuluş Mahallesi olarak ayrıldı. Kurtuluş Mahallesi’nin ilk muhtarı olmak için kollarını sıvayan mahalle sakini Önder Akdağ; “Yarınlarımıza, çocuklarımıza daha yaşanabilir, daha nitelikli, spor alanlarıyla, sosyal donatı alanlarıyla, daha yaşanabilir bir mahalle bırakmak adına, kurumlarla köprü görevi görmek adına bu göreve talip olmuş durumdayız” açıklamasını yaptı.

Halk arasında ‘Eski TOKİ’ olarak bilinen bölge, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi’nin ardından ‘Kurtuluş Mahallesi’ adıyla Barutluk Mahallesi’nden ayrılacak. Kurtuluş Mahallesi’nin ilk muhtarı olmak için adaylığını koyan Önder Akdağ, seçim çalışmalarına devam ediyor. 8 yıldır düzenlediği Uluslararası Edirne Maratonu ile tanınan Akdağ, seçim çalışmalarına yönelik mahalledeki bir kıraathanede azaları ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

WhatsApp Image 2024 01 25 at 17.29.41 | Edirne Ahval Gazetesi
Akdağ daha yaşanabilir bir mahalle için aday | Edirne Ahval Gazetesi

‘ÇOCUKLARIMIZA DAHA YAŞANABİLİR BİR MAHALLE BIRAKMAK ADINA BU GÖREVE TALİBİZ’

Sosyal donatı alanlarıyla, daha yaşanabilir bir mahalle için aday olduğunu ifade eden Akdağ; “Bugün burada kadim şehir Edirne’mizin yeni mahallesi Kurtuluş Mahallesi’nin muhtarlığıyla ilgili adaylık sürecimizin başladığını duyurmak adına sizlerle bir aradayız. Biliyorsunuz Edirne’de büyük mahallelerimiz vardı ve bunlar bölündü. Burası da Barutluk Mahallesi’nden bölünen yeni bir mahallemiz. Biz de bu mahallede yaşayan insanlar olarak bu sürecin içerisinde yer almak istedik. Çünkü mahallemizde yapılacak çok iş var. Yarınlarımıza, çocuklarımıza daha yaşanabilir, daha nitelikli, spor alanlarıyla, sosyal donatı alanlarıyla, daha yaşanabilir bir mahalle bırakmak adına, kurumlarla köprü görevi görmek adına bu göreve talip olmuş durumdayız” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ İÇİN BU GELECEĞİ İNŞA ETMEK BİZİM BİR VATANDAŞLIK GÖREVİMİZ”

Çocuklar için nitelikli bir yaşam alanı vurgusu yapan Akdağ; “Genelde muhtar adayları konuşuyor ama biz gerçekten ortak akla inanan bir ekiple ortaya çıktık Mahallemizin sorunlarını ve kaynaklarını tespit etmiş durumdayız. Hatta çözümü için muhtar adayı olmadan önce başladığımız işler var, bu süreci tamamlamak adına aday olduk. Şöyle düşünüyoruz; bizlerin bir görevi var. Bizim görevimiz bugünle ilgili değil. Bizler yarınlarımız, çocuklarımız ve geleceğimiz için burada nitelikli bir yaşam alanı oluşturmaktan bahsediyoruz. Çocuklarımız için bu geleceği inşa etmek bizim bir vatandaşlık görevimiz. Doğal olarak önümüzdeki süreçte sahadaki çalışmalarımızı da sizlerle paylaşacağız. Bütün sorunları ve çözümlerini biliyoruz. Bunlarla ilgili gerekli çaba ve gayreti de göstereceğiz” şeklinde konuştu.

‘KADINLARIN AİLE BÜTÇESİNE KATKIDA BULUNABİLMESİ İÇİN KOOPERATİF ÇALIŞMASI BAŞLATACAĞIZ’

Mahalleli kadınların el emeği ürünleri satması için Pazar yerinde bir günü kadınlara ayıracaklarını belirten Akdağ, kadınlara yönelik kooperatif çalışması yaptıklarını da bildirdi. Akdağ; “İlk yapacağımız işlerden birisi, eğer mahallemizde pazar açılmasını sağlarsak, mahallemizdeki kadınların evlerinde ürettiği ürünleri satarak aile bütçesine katkıda bulunacağı bir günü mahallemizdeki kadınlara tahsisini sağlayacağız. Ayrıca bir kooperatif çalışması yapıyoruz, özellikle kadınlar üzerinden. Yine aynı şekilde kadınların aile bütçesine katkıda bulunacağı kooperatif çalışmasını da mahallemizde başlatacağız” diye konuştu.

WhatsApp Image 2024 01 25 at 17.29.39 | Edirne Ahval Gazetesi
Akdağ daha yaşanabilir bir mahalle için aday | Edirne Ahval Gazetesi

“ADAYLIĞIMI İLK FİDANI AZA EKİBİMLE DİKEREK DUYURUYORUM”

Açıklamaların ardından Önder Akdağ, aza adayları ile birlikte mahalledeki bir yeşil alana ağaç dikimi gerçekleştirdi. Fidan dikimi esnasında konuşan Akdağ “Projelerimizden biri de mahallemizi yeşertmek. Vatandaşlarımız daha rahat nefes alabilmesi için fidan dikmeye devam edeceğiz. Adaylığımı ilk fidanı aza ekibimle dikerek duyuruyorum”ifadelerini kullandı. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2024 01 25 at 17.29.40 | Edirne Ahval Gazetesi
Akdağ daha yaşanabilir bir mahalle için aday | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu