Akgün, kan kaybını durdurmak için aday!

Önümüzdeki günlerde yapılacak olan CHP Edirne İl Başkanlığı seçimlerinde aday olduğunu duyuran CHP eski Merkez İlçe Başkanı ve İl Genel Meclis Üyesi Erdal Akgün, yaptığı açıklamada CHP’nin fabrika ayarlarına dönmesi gerektiğini söyledi. Mevcut yönetimi de eleştiren Akgün, CHP’nin Edirne’de kan kaybettiğini, bu kan kaybına dur demek için aday olduklarını belirterek; “Edirne’de Cumhuriyet Halk Partisi’ni fabrika ayarlarına geri döndüreceğiz. CHP’nin özellikle kuruluş yıldönümlerinde yapılan etkinliklerde Edirne’nin dar gelirli, emekçi insanları, sosyete insanından daha fazla olacak” dedi.

24 Eylül günü Edirne’de yapılacak olan CHP İl Başkanlığı seçimlerinde aday olduğunu duyuran Erdal Akgün, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Açıklama yapan Akgün; “24 Eylül Pazar günü yapılacak olan il başkanlığı seçiminde adaylığımı, Edirne’yi karış karış gezerek örgütlerimize duyurdum. Hiç durmadık, Bilgin Paçarız yönetiminde 3 dönem il yönetim kurulu üyeliği yaptım. Ardından 2004 yılında partimizin tabanı ve partili büyüklerimizin isteğiyle il genel meclisine üye oldum. CHP’nin oylarını yüzde 62’lere, yüzde 73’lere kadar çıkardık. Nasıl çalışmayan insan evine bir parça ekmek götürmek için zorlanırsa, çalışmayan siyasetçi de partisine oy getirmeye zorlanır. Ben Edirne’mizde CHP’nin üzerine serilmiş olan ölü toprağını kaldırmak için adayım. Ben bu partinin öz evladıyım, her kademesinde çalıştım, yapmadığım görev kalmadı. Burada CHP, her seçimde oy kaybederken Erdal Akgün gibi bir insanın duyarsız kalması mümkün değildi. Tamamen aday olma sebebim bunlardır” diye konuştu.

“BU KAN KAYBINA DUR DEMEK İÇİN ADAYIZ”

Mevcut il yönetiminin kendilerine sunulan raporları ciddiye almadıklarını belirten Akgün, şuanda CHP Edirne örgütünün kan kaybettiğini vurguladı. Akgün; “Biz CHP’yi yolda bulmadık. Cephede kurulan bir partinin üyeleri, Edirne’de sessiz ve sakin kalamazdı. 18 aylık çalışma neticesinde sevgili eski il başkanımız Teoman Özdöl, Şükrü Ciravoğlu ve Namık Kemal Döleneken bir rapor hazırlayarak Samet Kahraman arkadaşımız il başkanlığına geldikten sonra bu raporu arkadaşımıza sundular. Yaklaşan genel seçimlerde vereceğiniz her türlü göreve hazırız dedik. Maddi ve manevi partimizin yanındayız dedik, bekledik davet edilmedik. Biz yine durmadık, CHP için sonuna kadar çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz. CHP’nin bu kan kaybına dur demek için adayız” diye konuştu.

AKGÜN’DEN ÖN SEÇİM İÇİN NAMUS SÖZÜ

Parti içerisinde ön seçim yapmanın önemine değinen ve bu konuda ısrarcı olduklarını belirten Akgün; “Hiç kimse aday olmak için Ankara’larda gezmeyecek. Bunu Edirne’den Lalapaşa’ya, Lalapaşa’dan Enez’e, İpsala’dan Süloğlu’na kadar bütün CHP’lilere duyuruyorum; hiç kimse bir yere aday olmak için Ankara’ya gidenlere, Ankara’da eşi dostu olanlara bel bağlamayacak. İpsala’yı İpsalalılar, Enez’i Enezliler, merkez ilçeyi de merkez ilçedeki partililer çözecek. Yani ilçe yönetimleri il yönetimleri çözecek. Ön seçim diyorum yani. Ben seçim kazandığımda, herkese namus ve şeref sözü olarak ön seçimi veriyorum. Adaylar, elinde dosyalarla Ankara’da gezenlerin değil, partinin emekçilerinin peşinde olacak. Ön seçim sandığını Edirne’ye koydurmak için de ben bütün örgütüme namus ve şeref sözü veriyorum” ifadelerine yer verdi.

“BELEDİYE İLE İL YÖNETİCİSİ AKÇELİ İŞLERE GİRMEYECEK”

Edirne Belediyesi ile CHP il örgütünün herhangi bir maddi menfaat ilişkisi içerisinde olmayacağının da altını çizen Akgün; “Edirne Belediyesi ile asla ve asla ekonomik işlerimiz olmayacak, belediyemiz ile il başkanı veya hiçbir il yöneticisi akçeli işlere girmeyecek. Ben buna söz veriyorum. Genel başkanımızın dediği gibi siyaset zenginleşme sanatı, zenginleşme yeri değildir. Belediye ile asla ve asla ekonomik işler içerisinde olmayacağız. Hiçbir il yöneticisi ve il başkanımızı bu konularla ilgili kimse duymayacak, bunun sözünü de veriyorum” şeklinde konuştu.

“ÖZÜMÜZE GERİ DÖNMEK MECBURİYETİNDEYİZ”

İl başkanlığına aday olan Erdal Akgün Edirne’de Cumhuriyet Halk Partisi’ni fabrika ayarlarına döndüreceklerini söyleyerek, seçilirlerse partide sosyeteden çok emekçi insanların yer alacağını belirtti. Akgün; “Edirne’de Cumhuriyet Halk Partisi’ni fabrika ayarlarına geri döndüreceğiz. CHP’nin özellikle kuruluş yıldönümlerinde yapılan etkinliklerde Edirne’nin dar gelirli, emekçi insanları, sosyete insanından daha fazla olacak. İnadına sol, inadına özgürlük diyen insanlar o partinin yemeklerinde baş tacı olacaklar. Benim Roman kardeşim CHP’nin her türlü etkinliğinde en başköşede olacak. Bu olaylara karşı çıkmamızın, aday olmamızın sebeplerinden birisi bu. Yemek veriyoruz bir tane fakir, fukara yok, bir tane kenar mahalleli yok, bir Roman kardeşim yok. Biz onları başımızın tacı yapmak için geliyoruz. Özümüze geri dönmek mecburiyetindeyiz. İl başkanı birilerine bağlı olmayacak. İl başkanı tamamen parti ilkelerine bağlı olacak, görevini yapacak. Birilerine bağlı olarak il başkanlığı yapılırsa başarı olmuyor. İl başkanı direk genel başkanımızı temsil eder. Biz bu ağırlığı taşıyoruz. Ben yaptığım görevlerden dolayı yönetici olmanın ne olduğunu en iyi bilen insanım. Bugünkü Edirne’de kötü duruma düşmemizin en büyük sebeplerinden birisi birilerine bel bağlamak. Bazı kurumlara bağlı yaşamak. CHP’ye, altı ok ilkelerine bağlı yaşayacağız” açıklamasını yaptı.

Düzenlenen basın toplantısında CHP eski dönem İl Başkanı Şükrü Ciravoğlu, Teoman Özdöl ve Gürkan Güneser ile eski Belediye Başkan Yardımcısı Namık Kemal Döleneken ve Eski İl Genel Meclis Üyesi Asım Uyguner katılım sağladı. Damla GÖÇ AKYÜZ

WhatsApp Image 2023 09 21 at 15.20.53 - Edirne Ahval Gazetesi
Akgün, kan kaybını durdurmak için aday! - Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu