Akın’dan seçim startı

CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Filiz Gencan Akın, CHP Edirne Merkez İlçe örgütlerini ziyaret etti ve ardından partililer ile birlikte Atatürk Anıtı’na yürüdü. Atatürk Anıtı’nda konuşan Akın; “Ben de şimdi karşınızda 100 yıllık dev çınarımızın bir filizi olarak, sizlerin kızı, arkadaşı, komşusu, öz evladınız olarak bu büyük mücadeleye, bu bayrağı sizlerin desteği ile taşımaya hazırım. Şimdi; kimseyi küstürmeden, ayırmadan, kırmadan, ötekileştirmeden, birleşerek zafere yürüme zamanı. Edirne’mizde CHP bayrağını seçimi kazanarak yeniden dalgalandırma zamanı” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Belediye Başkan Adayı Avukat Filiz Gencan Akın, CHP Edirne İl ve Merkez İlçe örgüt binası önünde partililer tarafından meşaleler eşliğinde coşkuyla karşılandı. Kadın parti üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği Akın, tebrikleri kabul etti ve ardından CHP Edirne Merkez İlçe örgütünü giderek, Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı’yı makamında ziyaret etti. Akın, CHP Edirne Merkez İlçe örgütü ziyaretlerinin ardından parti üyeleri ile birlikte Atatürk Anıtı’na yürüdü.

filiz gencan akin | Edirne Ahval Gazetesi
Akın'dan seçim startı | Edirne Ahval Gazetesi

Atatürk Anıtı’nda devam eden program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlarken, programa CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye Başkan Adayı Av. Filiz Gencan Akın, CHP Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, il genel ve belediye meclis üyeleri ve parti üyeleri katılım sağladı.

chp | Edirne Ahval Gazetesi
Akın'dan seçim startı | Edirne Ahval Gazetesi

“MİLLETİMİZ İÇİN KAZANMAK ZORUNDAYIZ”

Programda konuşan CHP Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, yaklaşan yerel seçimlerin Türkiye’nin kaderini belirleyeceğini ifade ederek; “Bu seçimlerde Edirne’de bir kez daha tarih yazacağız. Belediye başkanlığını, belediye meclisini, il genel meclisini kazanarak, Edirne’yi hak ettiği yerlere taşıyacağız. 31 Mart’ta sandıklara giderek, güçlü bir gelecek için, adalet, eşitlik ve refah içinde bir Edirne için oylarınızı Cumhuriyet Halk Partisi’ne verin. Unutmayın, her oy bir umuttur, her oy bir değişimdir, her oy bir gelecektir. Geri sayım başladı. Yaklaşan yerel seçimler, bir ulusun kaderini karanlıktan aydınlığa çıkaracak veya daha da karanlığa götürecek bir seçim olacak. Bu seçimi torunlarımız, çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız, emekçilerimiz, köylülerimiz, çiftçilerimiz, emeklilerimiz, ailelerimiz için, partimiz için ve liderimiz Mustafa Kemal Atatürk için, milletimiz için kazanmak zorundayız. Bu seçimi hep beraber yorulmadan çok çalışarak, biz kazanacağız. Birleşe birleşe kazanacağız. 6 oklu CHP bayrağını Edirne belediyesi gönderinde dalgalandırmaya devam edeceğiz” dedi.

yucel balkanli | Edirne Ahval Gazetesi
Akın'dan seçim startı | Edirne Ahval Gazetesi

‘PARTİDE YAŞANAN GRUPLAŞMANIN SIKINTILARINI YAŞAMANIN BÜYÜK ÖRNEĞİ BENİM’

Balkanlı’nın ardından konuşan Belediye Başkanı Recep Gürkan, 31 Mart seçim gecesinde Belediye Başkanlığının CHP’li bir başkandan diğer bir CHP’li başkana devredileceğinin altını çizerek; “Bu rozet benim evlatlarıma bırakacağım en büyük mirasımdır. Birileri gibi bir an dahi düşünmedim. Hiç kimse Cumhuriyet Halk Partisinden daha kıymetli değildir. CHP’yi aşan bir tek değerimiz Mustafa Kemal Atatürk’tür. Partide yaşanan gruplaşmanın sıkıntılarını yaşayan belki de en büyük örneği benim. O yüzden geçmişte eleştirdiğim şeyleri benim yapmam mümkün değildir. Yapmadım, yapmayacağım. Partimin adayı kimse, benim de mücadelemin adayı o kişidir. Herkese ve her şeye rağmen Edirne’de CHP’nin bayrağını gönderde tutmaya devam edeceğiz. 31 Mart seçim gecesinde Edirne Belediyesi, CHP’li bir başkandan, başka bir CHP’li Başkana devrolacaktır. Bunu beraber dayanışmayla gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

recep gurkan 1 | Edirne Ahval Gazetesi
Akın'dan seçim startı | Edirne Ahval Gazetesi

‘BİR KEZ BİLE OLSUN MERKEZ İDAREDEN HİBE GÖRMEDİM’

10 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde bir kez bile merkezi hükümetten bir destek görmediğini ifade eden Gürkan; “Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın ‘hizmet istiyorsanız bize oy vereceksiniz’ demesi siyasetin hiçbir tarafına oturmayan bir cümledir. 10 yıllık Belediye başkanlığı dönemimde bir kez olsun merkez idareden hibe görmedim. Bunlara rağmen ne çalışanlarımızın ne de Edirnelileri mağdur etmedik. Yollar bozuktur yapılır, sular kesiktir çözülür ama Edirnelilerin binlerce yıllık yaşam kültürü değişirse, bir daha hiçbir proje, hiçbir ekonomik güç o kültürü yerine getiremez” diye konuştu.

ahmet baran yazgan | Edirne Ahval Gazetesi
Akın'dan seçim startı | Edirne Ahval Gazetesi

“EDİRNE’NİN UMUDU FİLİZLENDİ YEŞERİYOR”

Gürkan’ın ardından konuşan CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan da Edirne’de CHP’nin bayrağının dalgalanmaya devam edeceğini belirterek; “Geldiğimiz günde zorlu bir süreçten geçsek de ülkemiz büyük ekonomik büyük sıkıntılarla, kültürümüze yapılan darbelerle mücadele ediyoruz. Şahsım adına Edirne’miz için elimden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorum. CHP’mizin bayrağını taşımaya devam edecek ismimiz Filiz Gencan Akın hakkında bir slogan görmüştüm, ‘Edirne’nin umudu filizleniyor’ diye. Hayır. Edirne’nin umudu filizlendi yeşeriyor. Cumhuriyet Halk Partimizin bayrağı Filiz Gencan Akın’la orada olmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

“KADINLARIMIZ VE GENÇLERİMİZ NEREDE ÇOĞUNLUKTAYSA ORADA BAŞARI VARDIR”

Geçirdiği rahatsızlıktan dolayı Başkanlık adaylığından çekilen Şükrü Ciravoğlu’na geçmiş olsun dileklerini sunan parti İl başkanı Samet Kahraman; “CHP’nin kazanması için koltuk derdinde olmadığını bizlere gösterdiği için, bizlere destek olduğu için Recep Gürkan başkanıma bir kez daha teşekkür ediyorum. Kadınlarımız ve gençlerimiz nerede çoğunluktaysa orada başarı vardır. Biz örgüt olarak çok güçlüyüz. Belediye başkan adayımı Filiz Gencan Akın’la birlikte 31 Mart gecesi CHP’nin bayrağını hep beraber dalgalandıracağız” dedi.

samet kahraman | Edirne Ahval Gazetesi
Akın'dan seçim startı | Edirne Ahval Gazetesi

“HEPİMİZİN AİLESİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN KURDUĞU CHP’DİR”

CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Filiz Gencan Akın, adaylık sürecinde yaşanan rekabete rağmen CHP’de küsme ve sırt çevirme olamayacağını söyleyerek; “Ben bu yola çıkarken, Edirne halkının sağduyusuna, birikimine değerlerine, partimin gücüne inandım. Eğer halk isterse, karşımda gördüğüm bu örgüt isteri Edirne’mizde CHP’nin bayrağı dalgalanmaya devam edecektir, bu çok nettir. Edirne deyince benim aklıma Gazi Mustafa Kemal Atatürk geliyor. Edirne deyince benim aklıma İsmet İnönü geliyor, Lozan geliyor, Fatma Şakir Memik geliyor, Kazım Karabekir geliyor, Kuva-i Milliye geliyor ve CHP’nin kalesi olduğu geliyor. Adaylıklar sürecinde yarışabiliriz ama birbirimize kızamayız, sırt çeviremeyiz, biz büyük bir aileyiz. Hepimizin ailesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP’dir. Yanan meşale, onun meşalesidir” açıklamasını yaptı.

gencan akin | Edirne Ahval Gazetesi
Akın'dan seçim startı | Edirne Ahval Gazetesi

‘ŞÜKRÜ AĞABEYİMİZ DEVAM ETSEYDİ, YİNE OMUZ OMUZA MÜCADELE EDECEKTİK’

Akın, Belediye Başkan Adaylığından çekilen Şükrü Ciravoğlu, çekilme kararı almasa da arkasında duracaklarını dile getirerek; “Şunu içtenlikle ve tüm samimiyetimle söylüyorum; Şükrü Ağabeyimiz, parti büyüğümüz yola devam etseydi, yine hep birlikte omuz omuza mücadele etmeye devam edecektik. Kuva-i Milliye’nin ruhunu taşıyan bu şehir yapısı ve duruşu ile Edirne topraklarında asla ama asla işgalci bir yapı istemez, isteyemez. Çünkü bu yaşadığımız şehir özgürlüklerin şehridir. Dayatmalara, gericiliğe asla izin vermez. Bu şehirde eşitlik, hak hukuk adalet vardır. Kadınlara saygı vardır. Gençlerimizin yarınlarına umut vardır. Çünkü bu şehrin yerel yönetiminde CHP’nin kadroları vardır. Çünkü bu şehirde CHP bayrağı dalgalanmaktadır” açıklamalarında bulundu.

“AYIRMADAN, KIRMADAN, ÖTEKİLEŞTİRMEDEN, BİRLEŞEREK ZAFERE YÜRÜME ZAMANI”

Kimseyi kırmadan, ötekileştirmeden, birleşerek zafere yürüyeceklerine vurgu yapan Akın; “Bu bayrağı son 10 yıldır Edirne’mizde dalgalandıran ve büyük hizmetler sunan sayın Belediye Başkanım Recep Gürkan’a çok teşekkür ediyorum. Ve ben de şimdi karşınızda 100 yıllık dev çınarımızın bir filizi olarak, sizlerin kızı, arkadaşı, komşusu, öz evladınız olarak bu büyük mücadeleye, bu bayrağı sizlerin desteği ile taşımaya hazırım. Şimdi; kimseyi küstürmeden, ayırmadan, kırmadan, ötekileştirmeden, birleşerek zafere yürüme zamanı. Edirne’mizde CHP bayrağını seçimi kazanarak yeniden dalgalandırma zamanı. Yarınlar artık bizlerin, Atatürk gençliğinin, CHP çatısı altında yaşayan nefes alan her bir vatandaşın. Yolumuz açık olsun. Yolumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur. Başlıyoruz” ifadelerine yer verdi.

gencann | Edirne Ahval Gazetesi
Akın'dan seçim startı | Edirne Ahval Gazetesi

Konuşmaların ardından Belediye Başkan Adayı Filiz Gencan Akın, Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP İl Başkanı Samet Kahraman ve CHP Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı ile birlikte Saraçlar Caddesi esnafını ziyaret ederek, seçime 33 gün kala seçim startını verdi. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!