Akın’dan kadınlara destek sözü

CHP Edirne Merkez İlçe örgütlerinde kadınlarla bir araya gelen CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Filiz Gencan Akın, “Ekonomik sıkıntılardan aslında en çok biz kadınlar olarak yaralanıyoruz. En çok biz kadınlar olarak zarar görüyoruz. Çünkü önce biz bu zararı, bu eksiklikleri mutfağımızda yaşıyoruz. Her yerde yaşıyoruz.  Bundan sonra bu anlamda da sosyal belediyecilik anlayışıyla bu eksikliklerimizi, bu ihtiyaçlarımızı hep beraber karşılayacağız” açıklamalarında bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Belediye Başkan Adayı Filiz Gencan Akın, CHP Edirne Merkez İlçe binasında bugün düzenlenen toplantıda kadınlarla bir araya geldi. Çok sayıda partili kadının katılımıyla gerçekleşen toplantıda konuşan Akın, kadınların siyasetteki varlığını ve bundan sonraki süreçte daha güçlü bir şekilde var olacaklarına vurgu yaptı.

IMG 7531 | Edirne Ahval Gazetesi
Akın’dan kadınlara destek sözü | Edirne Ahval Gazetesi

‘KADININ GÜCÜNÜ SİYASETLE PEKİŞTİRDİK’

Edirne’de her zaman kadın gücünün var olduğunu ifade eden Akın, kadının gücünü siyasetle pekiştirdiklerinin altını çizdi. Akın; “Kalbinizdeki sevgiyi her zaman hissediyorum ama daha güçlü bir şekilde bunu hissetmek istiyorum. Sürecimiz başladığı andan itibaren. Sahada aldığımız tepkiler, sizlerin varlığı bizi çok kıymetli bir noktaya taşıdı. Önümüzde bir ay gibi bir süre var ama etkili kullanıldığında bu süredeki zaten geçtiğimiz süreçte biz onu gösterdik. Çok hızlı bir şekilde sahaya ettik. Aldığımız tepkiler çok olumlu. Bu aslında Edirne’de geç kalmış bir görüntüydü. Aslında Edirne’de her zaman bir kadın gücü vardı. Şimdi bunu siyasetle pekiştirdik. Siyasette de var olduğumuzu, bundan sonra daha güçlü bir şekilde var olacağımızı da ispatlamış olduk” dedi.

WhatsApp Image 2024 03 02 at 16.42.39 | Edirne Ahval Gazetesi
Akın’dan kadınlara destek sözü | Edirne Ahval Gazetesi

‘OMUZLARIMIZDAKİ YÜK, BANA ÇOK GÜZEL BİR SORUMLULUK YÜKLÜYOR’

Akın, bundan sonraki çalışmalarında kadınları daha fazla yanında görmek istediğini ifade ederek; “Şimdi evet omuzlarımızda bir yük var. Ama bu yük inanın bana çok güzel bir sorumluluk yüklüyor. Bundan sonra birlikte yürüyeceğimiz bu yolda, birlikte neler başarabileceğimizi bu sayede görmüş olacağız. Bundan sonraki süreçte sahada hepinizi yanında görmek istiyoruz. Zaten bir çoğunuz bu çalışmalarda yanındasınız. Yanımda olmaya devam edin. Bu çok güzel bir yolculuk. Emin olun az önce meclis meclisi adaylarımızla, il genel meclisi adaylarımızla çok değerli, çok kıymetli bir toplantı yaptık. O kadar güçlü bir aileyiz ki birlikte o kadar güçlüyüz ki bundan sonra da bu gücümüz pekişerek devam edecek. Bu önümüzdeki süreç itibariyle yapılan programlarda hep beraber olalım” şeklinde konuştu.

WhatsApp Image 2024 03 02 at 16.42.41 1 | Edirne Ahval Gazetesi
Akın’dan kadınlara destek sözü | Edirne Ahval Gazetesi

‘KADIN AİLE HİZMETLERİNE AYRILAN BÜTÇEDE ÇOK SAĞLAM BİR YERİNİZ VAR’

Kadınlardan gelen her türlü istek ve taleplerin karşılığını vereceğini bildiren Akın; “Her yerden çok değerli davetler alıyoruz. Bu davetlerin hepsine katılmak istiyorum. Özellikle kadın odaklı bir politika gerçekleştireceğiz. Bundan sonra belediyede sizleri temsil eden, sizlerin arkasında duran, sizlerle beraber proje Üreteceğiz. Ben her zaman şunu söylüyorum. Bu yolculukta ben yokum, biz varız. Ve biz güçlü kadınlar olarak hep beraberiz, hep beraber olmaya da devam edeceğiz. Süreçte bir aylık seçim sürecimizle beraberiz. Belediyeyi yönetirken beraberiz. Hep beraber çıktığımız bu yolculukta sizlerden bana gelen bütün istekler, sizlerden bana bütün gelen talepler artık karşılığını bulacak emin olabilirsiniz. Ben her zaman belediyedeyken şundan şikayetçiydim; kadın aile hizmetlerine ayrılan bütçe her zaman kısıtlı bir bütçe olmuştu. Şimdi artık buna inanın ki bütçede çok sağlam bir yeriniz var” diye konuştu.

WhatsApp Image 2024 03 02 at 16.42.39 1 | Edirne Ahval Gazetesi
Akın’dan kadınlara destek sözü | Edirne Ahval Gazetesi

“BEN DEĞİL, ARTIK BİZ OLMA ZAMANI”

Kadınlara, gençlere ve çocuklara her anlamda daha güçlü destek vereceklerini ifade eden Akın; “Birçok alanda kadınlarla alakalı çalışma yapıldı. Bir pozitif ayrımcılık söz konusu olacak. Kadınlarımıza, gençlerimize, çocuklarımıza her anlamda daha güçlü destek vereceğiz. Ama bunu aynı zamanda bütçenizle de gerçekleştireceğiz. Bütün politikalarımızı, kadın politikalarımızı üretirken sivil toplum örgütleriyle birlikte olacağız. Bir kadın olarak söz veriyorum, her zaman iş birliğine açık olacağız. Her zaman dediğim gibi, ben değil artık biz olma zamanı. O gücünüzü herkese hissettirme zamanı. Edirne için biraz geç kalmış bir tabloydu ama bundan sonra bunu hızlı bir şekilde telafi edeceğiz. Ama hep beraber telafi edeceğiz. Şunu da özellikle ifade etmek istiyorum. Ben her türlü eleştiriye açığım. Her türlü sizden gelecek olan taleplere açığım. Bunları birlikte gerçekleştirmek için sizinle açık iletişim halindeyim. Sizlerden de ricam, bu anlamda her zaman yanımda olun. Beraber üretelim. Beraber değerlendirelim. Ve beraber güçlü bir şekilde yol alalım” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2024 03 02 at 16.42.38 1 | Edirne Ahval Gazetesi
Akın’dan kadınlara destek sözü | Edirne Ahval Gazetesi

“DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKABİLMEK ADINA DA İLK İŞ BİZE DÜŞÜYOR”

Sosyal belediyecilik anlayışıyla kent genelindeki bütün kadınlara dokunmayı ve ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflediklerine vurgu yapan Akın; “Bu süreçte evlerimizden fedakarlık edeceğiz. Çocuklarımızdan fedakarlık edeceğiz. Ama günün sonunda değerlerimizi korumak için şehrimizde, bugüne kadar nasıl güçlü bir şekilde yaşadıysak daha güçlü bir şekilde yaşamak için birlikte yol almaya devam edeceğiz. Çünkü bütün yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün yolu. Bizim değerlerimiz belli. Bizim bakış açımız belli. Bu değerlerimize sahip çıkabilmek adına da ilk iş bize düşüyor. Biz bu anlamda biliyoruz birçok zorlukla karşı karşıyayız. Ve şunu özellikle söylemek istiyorum ki bu ekonomik sıkıntılardan aslında en çok biz kadınlar olarak yaralanıyoruz. En çok biz kadınlar olarak zarar görüyoruz. Çünkü önce biz bu zararı, bu eksiklikleri mutfağımızda yaşıyoruz. Her yerde yaşıyoruz.  Bundan sonra bu anlamda da sosyal belediyecilik anlayışıyla bu eksikliklerimizi, bu ihtiyaçlarımızı hep beraber karşılayacağız. Birbirimize destek olacağız. Birlikte üreteceğimiz projelerimizle herkese dokunacağız. Dezavantajlı mahallelerimizdeki kadınlarımıza dokunacağız. Yeni Yerleşkedeki kadınlarımıza dokunacağız. Herkesle bir arada yol duyacağız. Hepinize çok teşekkür ederim geldiğiniz için. Bana destek olduğunuz için. Desteğinizi daha güçlü bir şekilde yanımda hissetmek istiyorum. Ve eminim siz de bunun için elinizden geleni yapacaksınız” açıklamasını yaptı. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!