AKM’de iş kuyruğu

Edirne Belediyesi’nin, personel alımı yapacağını duyurmasının ardından, Atatürk Kültür Merkezi’nin önünde kalabalık oluştu. Yayınlanan iş ilanında, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı çalışmak üzere 91 adet personel alınacağı belirtildi. İş ilanını gören vatandaşlar iş başvurusu yapmak üzere AKM önünde sıra oluşturdular.

Edirne Belediyesi tarafından, KPSS şartı olmadan 91 işçi alımı için iş ilanları yayınlandı. İşe girilebilmek umuduyla Atatürk Kültür Merkezi önüne gelen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdular. Yapılan açıklamada, işçi alımı için başvuruların bugün itibariyle sona ereceği belirtildi.

İşçi alınması planlanan kadrolar ise şu şekilde: “Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı olarak, 10 E sınıfı ehliyet sahibi şoför, 30 erkek işçi ve 10 kadın işçi olmak üzere toplam 50 işçi alınacak. Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı olarak, 18 adet E sınıfı ehliyet sahibi şoför, 10 erkek atık toplama işçisi ve 12 kadın atık toplama işçisi olmak üzere 40 adet işçi alınacak. Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı olarak, 1 adet Ulaştırma Mühendisi alınacak.”

Çeşitli işçi ilanlarının yer aldığı duyuruda; “Şoför pozisyonuna başvuracak adayların mülakata girmesi beklenirken, erkek adayların askerliğini bitirmiş olması isteniyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, geçici süreli işçi beklerken, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, belirsiz süreli çalışacak işçi arıyor. Atatürk Kültür Merkezi’nde başvuru yapılabiliyor. Toplamda 91 işçi beklenirken, başvurular için ise son gün bugün” ifadelerine de yer verildi. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!