Aksal’dan ‘değişim’ mesajı

Edirne AK Parti İl binasında vatandaşlar ile buluşan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, vatandaşların hükümetten beklentilerini dinledi. Açıklamalarda bulunan Aksal, Edirne’deki yatırımlar için çalışmaların devam ettiğini kaydederken, yaklaşan yerel seçimler için çalışmaların da başladığını belirtti. Edirne’yi AK Parti belediyeciliği ile tanıştıracaklarının altını çizen Aksal, genel seçimlerde AK Parti’deki milletvekili değişimini hatırlatarak, belediyelerde ve yerel yönetimlerde de değişikliklerin olacağına vurgu yaptı.

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, parti binasında vatandaşları yüz yüze dinledi. Halk buluşmasında gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Aksal, Edirne’deki yatırımların devam ettiğini, ancak hükümetin önceliğinin Kahramanmaraş merkezli ve çevre 10 ili etkileyen deprem felaketinin yaralarını sarmak olduğunu dile getirdi. Aksal; “Yatırımlarımız durmuş değil, hepsi devam ediyor. Edirne denince akla ilk tarım geliyor. Topraklarımız verimli, su çok kıymetli. Çömlekköy Barajı bizim için çok önemliydi, onun ihalesini yaptık. 35 civarı firmanın ihaleye girdiğini duydum ama süreç devam ediyor. Kimin aldığını bilmiyoruz, inşallah kısa zamanda ihale sonuçlanır ve Çömlekköy Barajı’nın inşasına başlarız. Yine aynı zamanda Havsa’da Hükümet Konağı vardı, onun ihalesini de yapmıştık. İhalelerimizin hepsi devam ediyor. Edirne’deki proje ve programlarımızın hepsi devam ediyor. Ama şunu unutmamak lazım; Bu ülkede, dünyada eşi benzeri az görülen bir felaket yaşadık. Biz asrın felaketi diyoruz ama baktığınızda Türkiye’nin tarihinde belki yaşanan en büyük felaketlerden birisi. Doğal olarak, önceliğimizi her zaman söyledik, seçim sürecinde de söyledik. Bizim birinci önceliğimiz deprem yaralarımızı sarmak. Çünkü kendi evinizde, ailenizde de kanayan bir yara varsa, onu iyileştirmeden başka yere konsantre olamazsınız. Biz ‘İnşallah çok hızlı bir şekilde deprem yaralarını sarıp önümüze bakacağız’ dedik. Bu bölgedeki yatırımlarımız da devam ediyor ama birinci önceliğimiz deprem bölgesi olduğu için, oradaki yatırımlar devam ediyor. Edirne’de Selimiye Camii restorasyonu, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün en büyük projesi, hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşallah en yakın zamanda onu tamamlayacağız. Makedon Kulesi’nde de çalışmalar devam ediyor. Yine sayın bakanımızla da son görüştüğümüzde, Makedon Kulesi ile ilgili orada daha geniş bir alanı kapsamasına yönelik bir görüşme yaptık. Çalışmalar da bir an önce hızlanır diye düşünüyorum” dedi.

‘HEDEFİMİZ EDİRNE’Yİ AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ İLE TANIŞTIRMAK’

Aksal, yerel seçim çalışmalarının başladığını belirtirken, öncelikli hedeflerinin AK Partili belediyelerin yönettiği mevcut belediyeleri koruyarak yanına yeni belediyeler eklemek olduğunu ifade etti. Edirne’yi de AK Parti belediyeciliği ile tanıştırmak istediklerine vurgu yapan Aksal; “AK Parti’de biz her zaman söylüyoruz; ‘Bir seçimin bittiği günün ertesi günü, gelecek seçimler için çalışmalarımız başlar.’ Yine çok kıymetli Edirnelilere ve aziz milletimize çok teşekkür ediyorum. Sayın cumhurbaşkanımızı, tekrar ülkenin cumhurbaşkanı olarak seçtiler, Edirneli hemşehrilerimiz de bizi iktidar partisinin vekili olarak, tekrar Ankara’da görevlendirdiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Genel seçimleri bitirdik, şimdi yerel seçim çalışmalarımız başladı. Biz her zaman ‘Hizmet yerelde başlar’ diyoruz. Yani AK Parti’nin belediyecilik hizmetlerini biliyoruz. AK Parti belediyeciliği bir marka belediyecilik olmuştur. Bu kapsamda da yerel seçim çalışmalarını, hemen genel seçimlerin akabinde başlattık. Ülkemize milletimize hayırlı olmasını diliyoruz. Bizim Edirne’deki hedeflerimize gelince, amacımız mevcut belediyelerimizi korumak. Çünkü mevcut belediyelerimiz gerek Keşan Belediyemiz, gerek Havsa Belediyemiz, gerek Lalapaşa Belediyemiz ve beldelerimiz olsun çok güzel işler yaptılar. Mevcut belediyelerimizi koruyup, diğer belediyelerimiz de bizim için çok önemli. Mesela bugün Uzunköprü’ye baktığımda, gerçekten belediyecilik anlamında en az hizmet alan belediyelerden bir tanesinin Uzunköprü olduğunu görüyorum. Tabi Edirne, Osmanlı’nın başkenti, payitaht, Balkanlar’ın başkenti. Edirne’nin belediyecilik anlamında, aldığı hizmeti görüyoruz, biliyoruz. Edirneli hemşehrilerimin takdirine bırakıyorum yorumu. Ama hedefimiz; Edirne Belediyesi’ni alıp, Edirne’yi AK Parti Belediyeciliği ile tanıştırmak ve Edirne’yi hak ettiği hizmeti etmek” şeklinde konuştu.

“BELEDİYELERİMİZDE DE TEŞKİLATLARIMIZDA DA DEĞİŞİKLİKLER OLACAKTIR”

AK Parti’nin girmiş olduğu kongre sürecini de değerlendiren Aksal, 14 Mayıs 28’inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde AK Parti grubundaki milletvekillerinin yüzde 65’inden fazlasının değiştiğini hatırlatarak, kongreden sonra belediyelerde de teşkilatlarda da aynı oranda bir değişiklik olabileceğini kaydetti. Aksal; “Kongre sürecine genelde, ilk önce aşağıdan başlardık. Ama bu defa büyük kongremiz ile başlayacağız. Ekim ayının başı gibi planlanıyor, daha tarih kesinleşmedi. Önümüzde yerel seçimler var, kongre süreci çok uzun sürüyordu. Biz, bütün teşkilatlarımızla, bütün ilçelerimizle, bütün beldelerimizle bir kongreye gitmek yerine, ihtiyaç duyduğumuz yerlerde değişiklik yapıyoruz. Zaten ihtiyaç hasıl olduğunda, bu değişiklikleri hep yapıyoruz. AK Parti böyledir, çok dinamik bir partidir. Milletvekilliğinde çok ciddi bir değişim yaptık. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde AK Parti grubu yüzde 65’in üzerinde, milletvekillerinde değişime gitti. Bu anlamda teşkilatlarımızda ve belediyelerimizde bir değişikliğe gidilecektir. Bu görevler zor görevler, hele ki belediyecilik. Gerçekten çok büyük fedakârlık isteyen bir şey. Teşkilatçılık ona keza büyük fedakarlık isteyen, yapan herkesten Allah razı olsun. Arkadaşlarımız bazen ara vermek istiyorlar, yeni arkadaşlarımız da var tabi ki. AK Parti 21 yıldır iktidarda olan bir parti. Teşkilatlarımızda çok fazla insan yetiştirdik. Eminim belediyelerimizde de değişiklikler olacaktır, teşkilatlarımızda da değişiklikler olacaktır. Süreç devam ediyor” diye konuştu. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu