Altın savaşta da en güvenli liman

İsrail ve Filistin arasında başlayan savaş ekonomide de değişikliklerin olmasına yol açtı. Geçen hafta bin 700 TL’lerden işlem gören altın madeni, bu haftaya bin 800 TL’den işlem görerek başladı. Altının kısa vadede en güvenli yatırım olduğunu dile getiren Edirne kuyumcu esnaflarından Rahmi Cömert, yılsonuna kadar altın fiyatlarının 2 bin-2 bin 200 TL’yi bulacağını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde başlayan İsrail ve Filistin arasındaki savaş ekonomiyi de etkilemeye devam ediyor. Meydana gelen savaştan kaynaklı altın piyasasında fiyatların yukarı yönde hareket ettiğini belirten Edirne kuyumcu esnaflarından Rahmi Cömert, altın madeninin yatırım için en güvenli liman olduğunu vurguladı. Cömert; “İsrail ile Filistin’in savaşa girmesiyle birlikte altında fiyatlar yukarı yönde harekete geçti. Savaşın etkisiyle piyasa hareketlendi. Altın şuan bin 836 TL’yi gördü. Normalde de altın fiyatlarının ekim ayı içerisinde bin 800 TL’leri göreceğini söylüyorduk. Ama savaş piyasaları hareketlendi ve altın beklenenin de üzerine çıktı. Herkese altın alma çağrısında bulunmuştuk. Altın yükseldikçe talep daha fazla artar. Altın en değerli maden, en mantıklı yatırım araçlarındandır. Güvenli bir liman olan altın, bu özelliğini korumaya devam ediyor” dedi.

Altin savasta da en guvenli liman | Edirne Ahval Gazetesi
Altın savaşta da en güvenli liman | Edirne Ahval Gazetesi

Yılsonuna kadar altının 2 bin TL ve üzerine çıkacağını ön gördüklerini belirten Cömert; “Altın alıcısına her zaman kazandırır ve kazandıracaktır. Kısa vadede altın en çok kazandıran bir yatırım aracıdır. Yılsonuna doğru altının iki bin veya iki bin iki yüz bandına kadar çıkacağını öngörüyoruz. Bu fiyatlar da şuan alım fırsatıdır. Çeyrek altının satış fiyatı 3 bin TL, Reşat altın 12 bin 175 TL,  gram altın iste bin 820 TL’den alıcıyla buluşuyor. Altının geldiği nokta suni bir yükseliş değil gerçek fiyatlarıdır” diye konuştu. Adem Batuhan SEVER

Altin savasta da en guvenli liman 2 | Edirne Ahval Gazetesi
Altın savaşta da en güvenli liman | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu