“Altında hızlı sıçramalar bekliyoruz”

Edirne kuyumcu esnaflarından Rahmi Cömert, son günlerde fiyatında önemli bir artış veya düşüş gözlemlenmeyen altın fiyatlarının yıl sonunda 2 bin-2 bin 150 lira bandına gelebileceğinin altını çizdi.

Saraçlar Caddesi kuyumcu esnaflarından Rahmi Cömert, gazetecilere açıklamalarda bulunarak, yaklaşık bir aydır 1600 lira bandında seyreden gram altın fiyatının ekim ayı itibarıyla yükselişe geçeceğini ifade etti.

“ALTIN YIL SONUNA DOĞRU 2000-2150 LİRA CİVARINDA OLACAK”

Yakın zamanda altın fiyatında sıçrama beklediğini aktaran Cömert, altının yıl sonunda 2 bin lirayı aşabileceğini dile getirdi. Cömert; “Faizlerin yükselmesi altını etkilemez. Bunun nedeni merkez bankalarının hepsi rezervlerini altına çeviriyor. Kimse elinde para tutmuyor altın tutmaya çalışıyor. Ben yatırımcılara altının en güvenli liman olduğunu iletiyorum. Altın aşağı yukarı bir aydır stabil fiyatlarda seyrediyor. Ama bundan sonra yukarı yönde hareket edecektir. Ekim ayında 1800-1850 lira civarında düşünüyoruz. Yıl sonuna doğru 2000-2150 lira civarında olacak. Dolar aşağı yönlü hareket etse de ons yukarıda. Altın geri gelmez gördüğü yerde kalır. Şu an 1780 liraları 1800 liraları gördük bundan sonra da bu rakamların üzerinde gidecektir. Altına yatırım yapmaktan kimse korkmasın. En güvenli liman altındır. Normal şartlarda uzun vadede kazandıran bir yatırım olsa da şu an yatırımcısına kısa vadede de kazandırıyor. Altın ne olursa geri gelmez. Gram 1700 liranın altına inmez. Her an her şey olabilir hızlı sıçramalar bekliyoruz” dedi. Adem Batuhan SEVER

Altinda hizli sicramalar bekliyoruz | Edirne Ahval Gazetesi
“Altında hızlı sıçramalar bekliyoruz” | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!