Amatör denizciler tek liste ile genel kurulunu yaptı

Enez Amatör Denizciler ve Su Sporları Derneği Genel Kurulu Edirne’de yapıldı. Deniz ve su sporları meraklıları tarafından Enez’de kurulan ve balıkçı barınağına bağlı olan tekne sahiplerinin çoğunluğunu oluşturduğu derneğin genel kurulu geniş bir katılımla gerçekleşti.

Genel kurul derneğin yönetim kurulu başkanı Gökhan Tuzladan’ın açış konuşmasıyla başladı. Açılış, yoklama ve saygı duruşunun ardından divan heyeti oluşturulmasına geçildi. Genel Kurul’un divan başkanlığına Hamit Özcan, Başkan yardımcılığına Taner Anat, Katip üyeliğe ise Resul Oruçoğlu seçildi.

Derneğin 2021-2023 yılı denetim raporlarını okunması ve ardından oylamaya sunularak aklanmasına geçildi. Oy birliği ile kabul edilen raporların ardından derneği genel durumu hakkındaki görüşmelere geçildi. Tek liste ile seçime girilen 77 üyeli derneğin mevcut başkanı Gökhan Tuzladan yeniden aday gösterilerek oy birliği genel kurulda yeniden yeni dönemde ekibi ile birlikte seçilmeye hak kazandı.

Enez Amatör Denizciler ve Su Sporları Derneği yönetim kurulu başkanı Gökhan Tuzladan yaptığı konuşmada Enez’de denize, doğaya ve su sporlarına önem veren dernek üyelerinin özellikle tekne sahiplerinin sorunlarını iyi bildiklerini ve çözümü noktasında ilgili yerlerle görüşmeler sağladıklarını belirterek; “Derneğimizin sorunlarını iyi biliyor ve çözümü noktasında çaba sarf ediyoruz. Özelikle Enez Limanı (Balıkçı barınağının) 1 ve 2. mendirek iç temizliğinin yapılması için Valimiz Sayın Yunus Sezer başta olmak üzere ilgili daire müdürleri ile görüşmeler yaptım. Tekne bağlama yerlerinin durumu ve yeni sezondan başlamak üzere limanın durumu hakkında değerlendirmelerde bulundum. Amatör denizciliğin sevdirilmesi, bilinçli denizcilerin yetiştirilmesi için çalışmalar yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Yönetim kurulu Asil üyeliklerine Gökhan Tuzladan, Ali Erkenciler, Taner Anat, Murat Avcu, Mustafa Oçkan, yedek üyelikleri Resul Oruçoğlu, Harun Polat, Aykut Saygın, Serdar Ergin Hamit Özcan, Denetim Kurulu Asil üyeliklerine Recep Çığırdaşman, Yücel Şahin, Tarık Kahveci, yedek üyeliklere ise Ümit Ertosun, Ali Naci Karaca, Mutlu Böbek oy birliği ile seçildi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu