Amatör kulüplere yaklaşık 4 Milyon yardım

Edirne İl Genel Meclisi’nin Ekim ayı oturumlarının 4’üncü birleşiminde Gençlik ve Spor Komisyonu tarafından hazırlanan Edirne’nin spor kulüplerine yapılan ayni ve nakdi yardımlar hakkındaki rapor, meclis üyelerine sunuldu. Komisyon Başkanı Kutay Özköse tarafından meclise aktarılan raporda, amatör spor kulüplerine İl Özel İdaresi tarafından 81 bin 972 lira, Edirne Belediyesi tarafından Eylül ayına kadar 618 bin lira, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 3 milyon 127 bin 500 lira yatırım yapıldığı ifade edildi.

İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantılarının 4’üncü birleşimi Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş yönetiminde gerçekleştirildi. Yoklama ve tutanak özetlerinin okunmasıyla başlayan toplantıda 2 komisyon raporu görüşülerek karara bağlandı. Gençlik ve Spor Komisyon Başkanı Kutay Özköse tarafından Edirne’nin spor kulüplerine yapılan ayni ve nakdi yardımlar hakkındaki rapor, meclis üyelerine aktarıldı.

Amatör spor kulüplerine İl Özel İdaresi tarafından 81 bin 972 lira, Edirne Belediyesi tarafından Eylül ayına kadar 618 bin lira, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 3 milyon 127 bin 500 lira yatırım yapıldığı belirtilen komisyon raporunda şu ifadelere yer verildi; “Edirne İl Özel İdaresince 2023 yılında İlimiz Merkezde faaliyet gösteren Gazmihal Spor Kulübüne spor malzemeleri alımı için 25.056 TL, Karaağaç Arda Spor Kulübüne spor malzemesi alımı için 56.916 TL olmak üzere toplam 81.972 TL ödeme yapılmıştır. Edirne Belediye Başkanlığınca Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna üye amatör spor kulüplerine 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 14. maddesinin b bendinde belirtilen ‘Gerektiğinde, sporu teşvik etmek amacıyla gençlere spor malzemesi verir, amatör spor kulüplerine ayni ve nakdî yardım yapar ve gerekli desteği sağlar’ hükmü gereği, 2023 yılı Eylül ayına kadar 618.000 TL tutarında Ödeme yapılmış olup, önümüzde kalan aylar için ise 300.000 TL ödeme yapılması planlanmaktadır. Kulüp nakdi ve ayni yardımları için; Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü 27.04.2023 tarihli yazısına istinaden nakdi yardımlar, 02.05.2023 tarihli yazısına istinaden de ayni yardımlar İlimizde faaliyet gösteren Spor Kulüplerine gönderilmiştir. Yardımların miktarları Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından belirlenmiş olup kulüplere nakdi yardım olarak toplam 3.127.500 TL, ayni yardım olarak 7700 adet sırt çantası, şort, spor tişört takım, antrenman yeleği ve yağmurluk spor malzemesi dağıtılmıştır. Bu yardımlar TOHM (Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi), SEM (Sporcu Eğitim Merkezi) sporcusu, Özel (engelli) sporcusu bulunan ve katılım sağlanan spor branşı sayısı ile sporcu lisans sayısı kriterlerine göre Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından belirlenmiştir.” Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!