Amatör Spor Haftası törenle başladı

Bu yıl 81 ilde 9-15 Ekim tarihleri arasında, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Amatör Spor Haftası, Edirne’de 25 Kasım Stadı’ndan Atatürk Anıtı’na kadar devam eden kortej yürüyüşü ve ardından anıta Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çelenk sunma töreniyle başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde düzenlenen Amatör Spor Haftası, Edirne’de 25 Kasım Stadı’ndan başlayıp Atatürk Anıtı’na kadar devam eden kortej yürüyüşüyle başladı. Etkinlikler kapsamında Atatürk Anıtı’nda, Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen törene kurum ve kuruluşların yöneticileri, amatör kulüplerin temsilcileri ile sporcuları katılım sağladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Murat Ulaşdır tarafından anıta çelenk sunuldu.

“AMATÖRLER TÜRK SPORUNUN KALBİDİR”

Törende konuşan Spor Şube Müdürü Murat Ulaşdır, gençlerin zararlı alışkanlıklardan kurtulabilmesi için en önemli araçlardan birinin spor olduğunu belirtirken, bu kapsamda amatör kulüplere çok büyük iş düştüğünü kaydetti, Ulaşdır; “Gençlerimizin zararlı alışkanlıklardan uzak tutulması için en önemli araç olan sporun sevdirilmesi ve yaygınlaştırılmasında en önemli görev amatör spor kulüplerimize düşmektedir. Spor bilincinin ve kültürünün oluşması amatör spor kulüpleri sayesinde gerçekleşmektedir. Edirne Gençlik ve Spor il Müdürlüğü olarak spora, çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceği için emek veriyoruz. Yarınlarımızın aydınlık olması ve daha zeki, çevik ve ahlaklı bir gençlik yetişmesi için elimizdeki tüm imkânları kullanmaya gayret sarf ediyoruz. Amatörler Türk Sporunun kalbidir. dedi.

Konuşmaların ardından HOTEAD Gençlik Spor Kulübü tarafından hazırlanan Edirne yöresi halk oyunları gösterisinin katılımcılara sunulmasının ardından tören sona erdi. Adem Batuhan SEVER

Amator Spor Haftasi torenle basladi 2 | Edirne Ahval Gazetesi
Amatör Spor Haftası törenle başladı | Edirne Ahval Gazetesi
Amator Spor Haftasi torenle basladi | Edirne Ahval Gazetesi
Amatör Spor Haftası törenle başladı | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu