“Ankara’nın yolunu tutacağım”

Edirne Otogarı’nda bulunan yazıhanesinin geçtiğimiz günlerde gasp edildiğini söyleyen Edirneli iş insanı ve Otogar işletmecisi Mustafa Altunhan, süreci yargıya taşıyacağını belirtti. Basın açıklaması yapan Altunhan; “Bütün servetimi harcasam dayı yargıya yine başvuracağım. Daha bu bir şey değil. Otobüslerin üzerine büyük pankartlar yazdırıp Ankara’nın yolunu da tutacağım. Şu anda mahkemenin verdiği kararlar yazılıyor, tam otobüsün yan tarafına göre. 7 metreye 2 buçuk metre yazacak” diye konuştu.

Hafta sonu Edirne Otagarı’nda kendisine ait yazıhanesine başka firma yetkililerin ofisi basarak hak talep ettiklerini söyleyen Edirneli iş insanı Mustafa Altunhan basın açıklaması yaptı. Yazıhanenin kendisine ait olduğuna dair 2 mahkeme kararı olduğunu ifade eden Altunhan, “İnanın, bu yaşıma geldim böyle bir şey görmedim. Bizim bildiğimiz nedir? En büyük karar merci mahkemedir.  Mahkeme bir karar verirse, o kararın üzerine bir karar olmaz. Bir değil iki tane mahkeme kararı var. Karar da şu, ‘bizim denilip’ üzerine konulmak istenen yerle ilgili mahkeme tarafından iki karar verildi, dediler ki ‘sizin burayla hiçbir bağınız yok, bu yazıhane Volkan Turizm’e aittir.’ Kendilerine bu kararı verdiler. Ama bu mahkeme kararından sonra kim bilir nerelere yalan, yanlış bir şeyler anlattılar, doğruyu söylemediler. Cuma akşamı, Edirne İl Emniyet Müdürü izinde, mahkemeler adli tatil geldi kapandı, Cuma günü saat 11.00, yatma vakti. El ayak çekildikten sonra 1 dakika 10 saniyede giriyorlar otogara, kimisinin elinde banko, kimisinin elinde betopanlar, makinalar, kamera dahi takmışlar. Yani her şey o kadar planlanmış ama benim her zaman bir b planım vardır. Ben de onları başka bir kameradan görüntüleri paylaştım” dedi.

ALTUNHAN’DAN 22 YIL VURGUSU

Şirket yetkili müdürünü hırsız suçlamasıyla gözaltına alındığını belirten Altunhan; “Burada en büyük üzücü olay, elimizde mahkeme kararı olmasına rağmen ortağımız ve yöneticimiz olan İvelina Angelelova hırsızlıkla suçlanıyor. Kendi yazıhanesinde, mahkeme kararları var, yazıhanesini korurken polis sabahın 5’inde onu karakola götürüyor. Herkes diyecek ki neden bir bayan orada? Yıllardan beri Edirne otogarında bir tane asayiş olayı oldu mu? 22 senelik seceresine herkes baksın, bir asayiş olayı olmayan yerdir. Uzun yıllar önce kız yeğenim yöneticiydi, ondan sonra kızım oldu hep yöneticiler bayanlar oldu. Nedeni de şu, bayanlar kavgaya eğilimli değildir, kararı onlar verir. Kızım evlendi ondan sonra İvelina Hanım 7 yıldır orada yönetici, her şeyi de çok iyi bilir. Kesinlikle bir hata yapmaz. Böyle olduğu halde bizim otogarın genel müdürünü sabah 5’te karakola götürülüyor, deniliyor ki burada hırsızlık olayı var. İnsan utanır. Ben koskoca firmamı, 3 tane şirketimi ona teslim etmişim, imza yetkileri her şey onda. Böyle bir insanı sabah 5’te karakola götürüyorsunuz ama nasıl yapılıyor bu? İvelina’nın elinde 2 mahkeme kararı var, bakın diyor, mahkeme kararları burada. Bunlar buraya giremez diyor. Ama götürüyorlar sabah 5’te ifadesini veriyor” açıklamasını yaptı.

Kendisinin hedef alındığını iddia eden Altunhan; “Esasında beni beklediler oraya, ben biraz tez canlıyım ya. Dediler ki, Mustafa Altunhan buraya gelecek, taşkınlık yapacak, biz buna ters kelepçeyi takarız, biraz içeride tutarız. Aslında bütün olay benim üzerime oynandı ama onların bildiklerini unuttum ben. Ben devlet terbiyesi almış adamım, işleyişini çok iyi bilirim. Entrikaları da bilirim, iyi düzeni de bilirim” açıklamasını yaptı.

“BU YAŞTAN SONRA UĞRAŞMAM”

Edirne Otogarı’nın diğer belediye mülkleriyle aynı anda ihaleye çıkması gerektiğini de söyleyen Altunhan; “Edirne’de otogar gibi 70 tane yer var. Bunların hepsini belediye zamanı gelince ihaleye çıkaracak, biz de o zaman ihaleye gireceğiz veya onlar mı alacak belli olacak. Sadece tek otogar değil, 70 tane belediyenin böyle mülkü var ihaleyi bekleyen. Ne zaman ihaleye 70’ini de çıkarırlarsa Edirne otogarını da o zaman ihaleye çıkarırlar, ondan sonra orada meraklısı gelir alır veya almaz. Ben zaten tavrımı koydum, bu yaştan sonra uğraşmam” diye konuştu.

“ALLAH’TAN BAŞKA KİMSEDEN ÇEKİNMİYORUM”

Yaşanan olayla ilgili yargıya başvuracağını da vurgulayan Mustafa Altunhan; “Süreçle ilgili hakkını aramaya devam edeceğini söyleyen Altunhan, “Bütün servetimi harcasam dayı yargıya başvuracağım. Daha bu bir şey değil. Otobüslerin üzerine büyük pankartlar yazdırıp Ankara’nın yolunu da tutacağım. Şu anda mahkemenin verdiği kararlar yazılıyor, tam otobüsün yan tarafına göre. 7 metreye 2 buçuk metre yazacak böyle. Biliyorsunuz ben haksızlığa uğrarsam, daha önce otobüs yaktım. Beni oraya getirdiler, otobüsü yaktıktan sonra haklılığım ortaya çıktı. Ne gerek var bunlara? Herkes Edirne’de neyin ne olduğunu gayet iyi biliyor. Allah’tan başka kimseden çekinmiyorum” ifadelerini kullandı. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu