Arananlar ‘Çember’de

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde düzenlenen aranan şahıslara yönelik çember operasyonlarında 5309 firari yakalandı. Ülke genelinde gece saatlerinde yapılan operasyon kapsamında Edirne Valisi Yunus Sezer, Edirne İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun ve Edirne İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hacı Ali Büber de sokakların nabzını tutan kolluk kuvvetlerini ve itfaiye ekiplerini ziyaret ettiler.

81 ilde aranan şahıslara yönelik yapılan çember operasyonları düzenlendi. Operasyonlar sonucu yakalananları açıklayan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya; “Arama kaydı bulunan 5309 firari yakalandı. Firari suçluların sokaklarımızda gezmesine asla izin vermeyeceğiz. Ailelerimizin huzurunu kaçırmalarına müsaade etmeyeceğiz. Yakalanan şahıslardan: 10’unun 10 yıldan daha uzun zamandır arandığı, 41’inin 5 ile 10 yıl arasında arandığı, 5258’inin ise 0 ile 5 yıl arasında arandığı tespit edildi. İl Jandarma Komutanlıkları ve İl Emniyet Müdürlüklerimizce 81 il genelinde son 4 gün içinde yol uygulamalarında, iş yeri ve evlere yapılan operasyonlarda yakalama kararı bulunan 5309 aranan şahıs yakalanıp adalete teslim edildi. Operasyonları yöneten Valilerimizi, Kaymakamlarımızı, İl Jandarma Komutanlarımızı, İl Emniyet Müdürlerimizi ve operasyonlara katılan tüm polislerimizi, Jandarmalarımızı, Sahil Güvenliğimizi tebrik ediyorum. Arananları yakalayıp adalete teslim etmeye kararlıyız” ifadelerine yer verdi.

Diğer yandan Edirne’de de Vali Yunus Sezer, İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hacı Ali Büber, sokağın nabzını sahada tuttular. Vali Yunus Sezer, şehrin huzur ve güvenliği için gece gündüz demeden 24 esasıyla görev yapan Emniyet, Jandarma ve İtfaiye ekiplerini ziyaret ederek görevi başındaki tüm ekiplere kolaylıklar diledi. Haber Merkezi

Screenshot 1 45 - Edirne Ahval Gazetesi
Arananlar ‘Çember’de - Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu