Asırlık sağlık hizmetleri sergide gösterildi

Cumhuriyet’in 100’üncü yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Sultan 1’inci Murat Devlet Hastanesi’nde Edirne İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, Cumhuriyet’in ilk yıllarından bu yana hizmet veren sağlık çalışanları ve sağlık hizmetlerinin fotoğraflarının yer aldığı “100 Yıldır Aynı Aşk ve Heyecanla” isimli sergi açıldı.

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, Cumhuriyet’in 100’üncü Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Edirne Sultan 1’inci Murat Devlet Hastanesi’nde “100 Yıldır Aynı Aşk ve Heyecanla” isimli fotoğraf sergisi düzenlendi. Sergide Cumhuriyet’in ilk yıllarından, bugüne kadar hizmetlerine devam eden sağlık çalışanlarının ve hizmetlerinin yer aldığı fotoğraflar gösterildi. Serginin açılışına Edirne Vali Yardımcısı Ercan Çiçek, İl Sağlık Müdürü İshak Yıldırım, Başhekim Gulsevin Şimşek, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Selma Heves ve Başkan Yardımcısı Onur Çakar, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, hastane yöneticileri ve sağlık çalışanları katılım sağladı.

Açılış töreninde açıklamalarda bulunan Edirne İl Sağlık Müdürü İshak Yıldırım, sergilerin Sağlık Bakanlığı tarafından 81 ilde düzenlendiğini belirterek; “İnşallah 200’üncü yılda da 300’ncü yılda da 500’ncü yılda da bu şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Tüm sağlık çalışanlarımız, hekimlerimiz, ebelerimiz, hemşirelerimiz, sağlık memurlarımız, hasta bakıcılarımız, temizlik personelimiz ve sağlıkta çalışan tüm arkadaşlarımız büyük bir özveriyle çalışmaktalar. Bu şekilde çalışmaya da inşallah devam edeceğiz. Cumhuriyet Bayramımız olsun, nice güzel yüz yıllarımız olsun” dedi.

Sergi, 27 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında, yatan hasta servisi 1.kattaki fuaye alanında gösterime devam edecek. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2023 10 27 at 11.48.22 - Edirne Ahval Gazetesi
Asırlık sağlık hizmetleri sergide gösterildi - Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 10 27 at 11.48.23 - Edirne Ahval Gazetesi
Asırlık sağlık hizmetleri sergide gösterildi - Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 10 27 at 11.48.21 - Edirne Ahval Gazetesi
Asırlık sağlık hizmetleri sergide gösterildi - Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu