Av.Özben İpçi,İYİ’den aday adayı

Edirne Barosu’na kayıtlı Avukat Özben İpçi, İYİ Parti’den Edirne Belediye başkanlığı için aday adayı olduğunu duyurdu. Edirne İYİ Parti İl binasında düzenlediği toplantıda adaylığını açıklayan İpçi; “. Gün bu şehre sahip çıkma günüdür. Bu bilinçle ve sizlerden aldığım güçle buradayım. Coşku ve inançla İYİ Parti Edirne Belediye Başkan Aday Adaylığımı açıklıyorum” dedi.

Yerel seçimlere doğru ilerlerken siyasi partilerden de yerel yönetimlerde aday olmak isteyenler düzenledikleri basın toplantıları ile yaptıkları başvuruları duyurmaya devam ediyorlar. Dün İYİ Parti’den Edirne Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu duyuran Edirne Barosu’na kayıtlı Avukat Özben İpçi açıklamasında; “Bizler; Edirne’de yaşayan herkese eşit yaklaşacağız. Ahbap-çavuş ilişkilerinden uzak, tüm kurumlarının başında işinin ehli teknik ve profesyonel kadroların yer aldığı belediye hedefi ile yola çıkıyoruz.  Bilimi ve liyakati esas alarak, hesap verebilen şeffaf bir hizmet anlayışını hakim kılacağız. Geldiğimiz bu noktada dibi görmüş, “çamura batmış”, temel belediyecilik hizmetlerini dahi sunamaz durumdaki belediyeyi olması gereken noktaya çıkarma gayesiyle bu göreve talibiz” ifadelerine yer verdi.

Edirne’deki sorunları da dile getiren İpçi; “Edirne’min sorunlarının biliyoruz; ulaşım,  şehir merkezinde süregelen trafik ve otopark, sözde çalışılan ama çözülemeyen altyapı, seçim dönemi yaklaştığında makyajlanmasına rağmen sürekli bakıma ihtiyaç duyan/kazı çalışmasına ihtiyaç duyan yollar ve üst yapı, halkın bırakın içilebilir suyu, kullanılabilir suyu dahi bulamaması, başıboş ve bakımsız hayvanların cirit attığı güvensiz sokaklar,  şehrimizin saymakla bitmeyecek sorunları içerisinde acilen çözüm bekleyen sorunları olarak karşımıza çıkmaktadır. Halkın rahatça ulaşabileceği, saatlerce yağmurda, çamurda minibüs beklemeyeceği, 65 yaş üstü yaşlılarımızın hor görülmeyeceği, sistemsizliğin sistem haline gelmeyeceği belediye denetiminde ilave seçeneklerle yeniden yapılanacak bir toplu ulaşım sistemi bu şehrin olmazsa olmazıdır” diye konuştu.

“GÜN BU ŞEHRE SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR”

Aday adayı başvurusunu tamamladığını duyuran İYİ Parti Edirne Belediye Başkanı Aday Adayı Av. Özben İpçi; “Hepimizin yüreğindeki sevda aynı, ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerine ve ideallerine bağlı bir Türk genci olarak; Cumhuriyete olan sarsılmaz inanç ve bağlılıkla, Edirne’ye ve ülkemize olan sevdayla, tüm halkımızın geleceğe umutla bakmalarını sağlayacak projelerimizle, halkımızın hizmetinde olacağız. Gün bu şehre sahip çıkma günüdür. Bu bilinçle ve sizlerden aldığım güçle buradayım. Coşku ve inançla İYİ Parti Edirne Belediye Başkan Aday Adaylığımı açıklıyorum” açıklamasını yaptı.

Düzenlenen toplantıda İpçi’yi Edirne İYİ parti Milletvekili Mehmet Akalın, İl Başkanı Alpay Alpagut Engin ve birçok partili de yalnız bırakmadı.

AV. ÖZBEN İPÇİ KİMDİR?

16.03.1982 tarihinde Edirne’nin Merkez ilçesinde doğan Özben İpçi’nin özgeçmişi ise şu şekilde;  “İlkokul, ortaokul, liseyi Edirne’de bitirdim. 2000 yılında Edirne Anadolu Lisesinde mezun olduktan sonra 2001 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladım ve 2005 yılında bitirdim. 2006 yılında Edirne Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğünde Hukuk İşleri Birminde memur olarak işe başladım. Askerliğimi 2007-2008 yılları arasında Balıkesirde Topçu Teğmen olarak yaptım. 2011 yılında memuriyet görevinden istifa ederek serbest avukatlığa başladım ve 12 yıldır aktif olarak avukatlık hayatıma Edirne’de bulunan büromda devam etmekteyim. Evli ve bir erkek çocuk babasıyım. İyi derecede İngilizce, başlangıç seviyesinde Almanca bilmekteyim. Aynı zamanda uzlaştırmacılık, arabuluculuk yapmaktayım. 2000 yılından bu yana Edirne’de faal futbol hakemi olarak görev almaktayım. Faal Futbol Hakem ve Gözlemcileri Derneği Edirne Şubesinde çeşitli yıllarda yönetim kurulu ve denetim kurulunda görevler aldım. Edirne Anadolu Liseliler Derneğinde denetim kurulu başkanı olarak görev almaktayım. Edirne Baro Başkanlığında iki dönem yönetim kurulu üyeliği görevinde bulundum.” Damla GÖÇ AKYÜZ

WhatsApp Image 2023 12 07 at 14.23.45 | Edirne Ahval Gazetesi
Av.Özben İpçi,İYİ’den aday adayı | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu