Aybike Şimşek, adaylığını duyurdu

MHP’den İpsala belediye başkanlığı aday adaylığını açıklayan Avukat Aybike Şimşek, İpsala’da basın mensupları ve vatandaşlarla bir araya geldi. Şimşek, yaptığı açıklamada; “Evet, heyecanlıyım çünkü inanıyorum ki nasip olurda adaylığımız kesinleşirse İpsalalı hemşerilerimin desteğiyle sahip olduğumuz bu heyecan büyük bir sinerjiye dönüşecek İpsala’mızın kaderi değişecektir” dedi.

Rahmetli Gürsel Şimşek’in kızı Avukat Aybike Şimşek, Milliyetçi Hareket Partisi’nden İpsala belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptığını duyurdu. Genel Merkeze giderek başvurusunu tamamlayan Şimşek; “13 Kasım Pazartesi günü Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’ne giderek doğduğum, büyüdüğüm ve şimdi de hizmet etme heyecanını taşıdığım memleketim İpsala’m için belediye başkanı aday adaylığı başvurumu yapmış olduğumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Evet, heyecanlıyım çünkü inanıyorum ki nasip olurda adaylığımız kesinleşirse İpsalalı hemşerilerimin desteğiyle sahip olduğumuz bu heyecan büyük bir sinerjiye dönüşecek İpsala’mızın kaderi değişecektir” diye konuştu.

Genç yaşına rağmen siyasi tecrübelerinin olduğunu belirten Şimşek; “Evet, yaşımız genç ama siyasi tecrübemiz az değildir. Rahmetli babam Dr. Gürsel Şimşek’in aktif siyasi dönemi boyunca birçok seçim geçirdik, yüzlerce anı biriktirdik tam anlamıyla seçim meydanlarında büyüdük. Şimşek ailesi olarak biliyoruz ki vatan sevgisi, millete hizmetin en büyük gücüdür. Bu sevginin en iyi gösterileceği zeminlerden birisi de hiç şüphesiz yerel yönetimlerdir. Allah nasip eder göreve gelirsek tüm İpsalalı vatandaşlarımızın hakkını, hukukunu son nefese kadar koruyacak; İpsala’mızın bir kuruşunun dahi boşa gitmemesi için büyük mücadele vereceğim” açıklamasını gerçekleştirdi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu